Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hagynom kellene, hogy a Dédi...

Hagynom kellene, hogy a Dédi külön szülinapot rendezzen a fiamnak, mert nem hajlandó az apai családtagokkal együtt ünnepelni?

Figyelt kérdés

Dédi=anyai nagymamám.


A férjemmel kb 1 éve mentünk szét, a fiunk most lesz 3 éves. Anyósomnál lesz ünnepelve a szülinap, mert nála van a legtöbb hely. Mamám nem hajlandó együtt ünnepelni az apai családdal, mert a szétmenésünk miatt el kellett mennie anyósom lakásából és ezért haragszik. (Neki azért nincs saját, mert sok éve a szerencsejátékfüggő fiának adta mindenét-röviden, anyámat meg totál kiidegelte, azért nem lakik vele.) Szóval kitalálta, hogy ő majd külön süt-főz, meg torta stb. Nekem még nem adta elő az ötletet, anyától tudom. Nem tudom, hagynom kellene-e ezt, ha ő nem képes 2 órára elviselni a többieket a gyerkőc érdekében. Anyósom el tudja viselni a volt férje új feleségét, pedig nem egyszerű lélek...


2015. ápr. 18. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne? Megmondod a fiadnak, hogy a dédi külön felköszönt, ha meglátogatjátok. Még örülni is fog, hogy lesz másik nap is szülinap.

Nálunk a karácsony ilyen, 3 helyen 3 ajándékbontás 3 fa. Nem probléma, a gyerek legyen boldog.

2015. ápr. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem zsarolhatod, hogy márpedig tegye meg a gyerek érdekében, az ő saját döntése, hogy nem akar az apai családtagokkal együtt ünnepelni. Én ezt elfogadnám.

Ha külön fel akarja köszönteni a gyereket, hát tegye meg. Mondjuk tény, hogy neked szólhatna.

2015. ápr. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudsz mit csinálni, elrángatni nem tudod az anyósékhoz, ha nem akar menni.

Legfeljebb két helyen két tortát kap a kisfiad és a dédi máskor köszönti fel.

2015. ápr. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem sajnálom én azt a tortát a gyerektől. Csak milyen már, hogy mindenki ott lesz a szülinapján, csak a Dédi nem.
2015. ápr. 18. 15:48
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a fiadnak nem lesz gond, a Dédi nem tudott eljönni, hát megesik az ilyen, mahd holnap felköszönt. Ha nem adjátok elő nagy tragédiaként, akkor ő sem úgy fogja megélni.
2015. ápr. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Emlékszem, kiskoromban nálunk sem volt olyan szülinap, amikor mindenki ott lett volna. Volt aki később köszöntött fel, vagy előbb. Nem ilyen családi viszályok miatt, hanem ki mikor ért rá jobban, ki mikor tudott jönni. Ebből semmi probléma nem volt.
2015. ápr. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!