Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Dédikkel együtt élés, mit...

Wishmay kérdése:

Dédikkel együtt élés, mit tegyek, már teljesen el vagyok keseredve?

Figyelt kérdés
Nagyon nagy segítségre van szükségem jó tanács formájában. Párommal 3 évig éltünk albérletben. Oda született a kislányunk is, aki most másfél éves. Váratlanul pár nap leforgása alatt eladták az albérletet ahol éltünk, így haza költöztünk a párom családjához ( dédik, nagyszülők ) Mindig is nagyon jó volt a kapcsolatom velük, nagyon szeretem őket. Amióta kiköltöztünk, feleslegesnek érzem magam. Magányos vagyok. A dédi jó szándékkal ugyan, de folyton felülbírál,akármit teszek azt nem úgy kell. A gyermekem és köztük nagyon jó a kapcsolat,sokat volt velük míg külön laktunk is. Most viszont folyton azt érzem,hogy a dédi sokkal jobb a gyermekemnek mindenben. Sajnos van egy betegségem ami miatt alapvetően tele vagyok önutálattal. Most már nincs nap,hogy ne sírnék. A minap megpróbáltam megbeszélni dédivel,hogy úgy érzem rossz szülőnek és rossz háziasszonynak tart, de ő iszonyúan kiakadt,hogy én bántom őt, és olyan beteget csinálok belőle,mint én vagyok,hogy hálátlan vagyok stb.meg,hogy a páromért meg a gyerekemért a tűzbe menne ezért elvisel engem. Most mindenki rám mérges, és meg se hallgat senki. Végül a béke kedvéért bocsánatot kértem és magamban megfogadtam,hogy soha semmit nem mondok el senkinek,de minden nap bőgök, a betegségem tünetei felerősödtek. Idegennek érzem magam. Nem tudom mit tegyek a párom nem akar költözni. Tanácstalan vagyok és boldogtalan. Kérem aki tud tanácsot adni, írja meg, nagyon szépen köszönöm!!!

2014. márc. 29. 13:55
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
95%

Két dolgot tehetsz.

Az egyik, hogy márpedig a kezedbe veszed a dolgokat, keresel albérletet, és költöztök

a másik, hogy

lefoglalod magad, hasznossá teszed magad, nem a betegségeddel foglalkozol, és megpróbálod kihozni a legjobbat ebből a helyzetből.

2014. márc. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!


Sajnos ha költözöm, akkor a párommal külön megyünk, mert ő nem akar innen elköltözni.


Csak annyit foglalkozom a betegségemmel amennyit muszáj, ami annyi,hogy szedem a gyógyszereim és járok hetente orvoshoz.


Minden nap takarítok, amikor a dédi engedi főzök, mosok, a kislányommal foglalkozom, elviszem ide-oda.

De bármit teszek is, mindig van rá valami megjegyzés :(

2014. márc. 29. 14:15
 3/28 anonim ***** válasza:
88%

" Sajnos ha költözöm, akkor a párommal külön megyünk, mert ő nem akar innen elköltözni. "

A helyedben sürgősen elgondolkodnék a kapcsolatunkon...

2014. márc. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
83%
Nehéz dolog. Ha már éltetek külön, akkor a párod ezek szerint nemcsak egy ideiglenes mentőötletként költöztetett titeket a családjához, hanem meggondolta magát, és neki így kényelmes hosszabb távon is? Meddig akarja ezt csinálni, a végtelenségig? Ha igen, abból nagyon komoly gondok lesznek. Az esetek töredékében működik csak a több generációs együttélés, különösen, ha az egyik fél családjához megy a társ egyedül. Eleve csak akkor mentem volna bele ilyesmibe, ha nincs más lehetőség, és időben erősen körülhatárolható, hogy meddig kell velük együtt élni. Ami biztos: nem szabad belenyugodni olyan helyzetbe, ami számodra elviselhetetlen. Mik a lehetőségeid? Úgy értem, mi a képzettséged, van-e munkahelyed, megállnál-e egyedül a lábadon? Ha igen, adhatsz ultimátumot a párodnak. Ha elfojtod a problémát, akkor is ki fog törni egyszer.
2014. márc. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

A párom azért nem akar elköltözni, legalábbis egyelőre, mert úgy érzi,anyagilag most így jobban járunk. Albérletbe már nem akar visszamenni, hitelt viszont nem szeretne felvenni, így arra vár, hogy majd legyen pénzünk sajátra. Az viszont nem két hónap, nem is egy év :(


Van munkahelyem, lenne is hová mennem, ha külön akarnék menni, meg tudnék állni a lábamon a kislányommal.


De szeretem a párom, és a családját is nagyon szeretem, ezért szeretném ha béke lenne. Azért költöztünk ide, mert akkor hirtelen egy hét alatt nem tudtunk jobb megoldást találni.

2014. márc. 29. 14:35
 6/28 A kérdező kommentje:
Bocsánat az előbb lemaradt, mindenkinek nagyon köszönöm a választ!
2014. márc. 29. 14:35
 7/28 anonim ***** válasza:
13%
DE ha ilyen sulyos beteg vagy, hogy hetente kell orvoshoz menned, a gyereket a birosag inkabb az egeszseges apanal helyezne el.
2014. márc. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Nem vagyok súlyos beteg, ez a betegség nem olyan, hogy nem tudom ellátni a feladatom, vagy, hogy ne tudnám nevelni a gyermekem. Hetente beszélgetni járok egy pszichológushoz, de ha kihagynék egy két alkalmat akkor sem lenne belőle semmi. Nem vagyok súlyos beteg. Vannak problémáim, de ez nem akadályoz a gyermekemről való gondoskodásban. NEm vagyok drogos,sem alkoholista, nem vagyok ártalmas a környezetemre, tiszta, ép a tudatom. De azért köszönöm szépen a választ.
2014. márc. 29. 14:46
 9/28 anonim ***** válasza:
5%
Őszintén szerintem jó dolgodban már nem tudod mit csinálj.
2014. márc. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
10%

"A helyedben sürgősen elgondolkodnék a kapcsolatunkon..."


Nincs min gondolkodni. Csupasz sejhajjal beleszült a tutiba. Kész, vége. A többi néma csend.

2014. márc. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!