Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért nem engedi egy nagymama...

Miért nem engedi egy nagymama hogy az unokái együtt aludjanak?

Figyelt kérdés
Két szobája van. Hárman vagyunk unokatestvérek. Úgy volt megyünk le hozzá majd mert van ott más rokon is akikkel szeretnénk találkozni. Én 15L vagyok, unokatesóim fiúk, 15 és 13 évesek. Nem nagyon szoktunk menni hozzá, most akartunk, nem ismertük a szokásait. Szerinte nem aludhatunk együtt, én majd aludjak az ő szobájában. Mondtam szüleimnek is, ők meg kiröhögtek, hogy igen ilyen. De b.sszus unokatesóim!! Régen is mindig együtt aludtunk ha itt voltak, ott voltam, még most karácsonykor is egy ágyban aludtam véletlen az egyikkel mert elaludtunk filmezés közben. Nem értem mi ebben a gáz!
2013. máj. 23. 17:15
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
78%
Mert már kamaszok vagytok. Kisgyerekeknél belefér az ilyesmi, de nagyid még nem úgy nőtt fel, hogy 15 éves, nemileg érett kamaszok egymás hegyén-hátán aludjanak. Mellesleg nekem jobban is esne így, mittudomén, ha az ember menstruál, vagy csak kitakarózik éjjel stb... Az unokatesóimnak nem mutogatom magam. Reggel átöltözés, az se feltétlen kellemes. A fiúknak simán lehet éjjel spontán magömlése, reggel meg merevedése, azt meg neked nem kell látni.
2013. máj. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
92%
Mert ő még így nőtt fel. Fogadd el.
2013. máj. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Most mi a baj azzal ha pont meglenne, belső folyamat nem látják:) Öltözni fürdőben szoktam alapból, mivel mosakodni kell. Van két egyszemélyes ágy, vinnénk még egy felfújhatós matracot. Az sem állapot hogy egy olyan 60éves nővel aludjak akit egy évben 2szer látok.
2013. máj. 23. 17:25
 4/35 A kérdező kommentje:
Szóval nem mutogatnám magamnak nekik.
2013. máj. 23. 17:25
 5/35 anonim ***** válasza:
77%
De attól ő még így nőtt fel és már nem fog megváltozni. Magyarázhatod neki, hogy csak az unokatesói, de nem fogja megérteni, mert csak azt látja, hogy ellenkező neműek, ti meg már olyan korban vagytok, amikor ők házasodtak anno..
2013. máj. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
77%

"Az sem állapot hogy egy olyan 60éves nővel aludjak akit egy évben 2szer látok."


Miért? Ő a nagymamád. Ne akadj már ki ennyire egy ilyen apróságon! Ő így szokta, az ő házában vendégeskedsz, fogadd el. Szerintem túléled, ha ezúttal nem az történik, amit akarsz, nem?

2013. máj. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
38%

Ha a nagyinál alszol, akkor fogadd el az ő házának és az ő személyének a szabályait és ne kényszertísd rá a magadét. Lehet, hogy neked röhejes az, ami számára erkölcstelen vagy megbotránkoztató vagy egyszerűen csak nem illik. (Én sem engedném, hogy 13-15 éves, különböző nemű gyerekek együtt aludjanak, pedig messze nem vagyok nagymama korú.)


Olyan nagyon nagy dolog a kedvére tenni pár napig?

2013. máj. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom hogy megyek e így. Vagyis most barátkozok egy másodunokatesómmal aki LÁNY:) pár hónapja, aki ott él, lehet megkérem majd apukámat hívja fel az unokatesóját hogy ott aludjak.
2013. máj. 23. 17:30
 9/35 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem meg nyugottan mond meg neki, hogy ha az iskolai kirándulásokon együtt aludhatsz fiúkkal, akkor a saját unokatestvéreiddel is együtt fogsz aludni. És azt is elmondhatod, hogy megérted az ő álláspontját, de fogadja el, hogy ma már tök más világ van - nincsenek külön lány és fiúgimnáziumok, a nők is egyenjogúak lettek és már a házimunkát is közösen végzi a férfi és nő, tehát ha te nem csinálsz abból problémát, hogy együtt kell aludnod két fiúval, akkor ős se tegye mert fölösleges
2013. máj. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
Fogadd el, hogy ilyen. Nálunk sosem volt tabu. sem tízen, sem huszonévesen, ha így alakult, így aludtunk. De ez az én családom, nagyszüleim. A gyerekeimnél sem esünk kétségbe ha különböző neműek kerülnek egy szobába (veletek hasonló korúak), ha történne valami akkor jobb is ha megtörténik és lesz időm felakasztani magam:) Normális, egészséges családban én sem értem miért gond. De nem vagyunk egyformák. Ezt el kell fogadnod és alkalmazkodni!
2013. máj. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!