Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » El kéne mondanom nekik és ha...

El kéne mondanom nekik és ha igen, akkor hogy? (hosszú)

Figyelt kérdés

Van egy anyám, aki hitelt-hitelre halmozott és nem képesek spórolni (ő és az élettársa), emiatt folyton a nagyszüleimhez fordul pénzt kunyerálni...

Nagyszüleim már nyugdíjasok (kamasz korom óta velük élek). Minden hónapban elkért tőlük pár 10 ezret, mert "nehezen élnek meg". Kb 3 éve anyám sírva felhívta őket, hogy szüksége lenne X millió forintra, vagy a bank elviszi a lakását. Nagyszüleim kivették az összes megtakarított pénzüket + hitelt vettek fel, hogy kihúzza őket a bajból. Anyám egyszer mondta, hogy "köszönöm, majd visszafizetem" és hónapokra eltűnt, legközelebb újra kezdődött ez a havonta "kisebb" pénzkéregetés, 1 év múlva elúszott a lakás, jelenleg albérletben élnek.

Viszont: én ismerem ezt a szöveget, hogy éheznek, szenvednek stb, mert életem első 15 évét ott éltem le és ilyen gerinctelen, spórolásképtelen alakokat még sose láttam. Anyám élettársa munkanélküli, kb 4 munkahelyet hagyott ott azzal, hogy neki ne parancsolgasson egy ember se, mert nem okosabb nála (neki 8 általánosa van), többi alkalommal sértegette a főnökeit (szerinte megmondta nekik az igazat, hogy ők h.lye hájas disznók).

Anyám minimálbérért dolgozik.

Az ember azt hinné, hogy legalább egy picit összehúzzák a derékszíjat, de nem: minden fizetéskor elmennek vásárolni, eszméletlenül drága dolgokat véve + fent vannak egy online piactéren, ahol az elmúlt 90 napban 135 ezret költöttek el és nem adtak el semmit (anyám egyszer belépett az én gépemen és megjegyeztette a jelszót).

És ezt a nagyszüleimtől kisajtolt pénzből... Minden alkalommal eljátssza a hattyúk halálát (Ó, te szegény szerencsétlen!) és hivatkozik arra, hogy a család összetart és mi lenne vele az utcán? Hisz még a visszafelé tartó vonatjegyre sincs elég pénze.

Én iskola mellett dolgozok + kapok ösztöndíjat, de a nagyszüleimnek egyre több gyógyszert kell szednie, az árak emelkednek, anyám meg csak jön kunyerálni (kb fél éve minden itt jártakor rákérdez, hogy kapok-e ösztöndíjat vagy dolgozok-e, amit én és a nagyszülők tagadunk).

Nagyszüleim tisztában vannak vele, hogy anyám elherdálja a pénzt, viszont mivel a lányuk, ezért kötelességüknek érzik, hogy támogassák, de pár hónap és mi se tudjuk ezt tovább fenntartani, egyre nagyobb gond, hogy pl nincs itthon étel.

Ezt hogyan lehet megoldani? Már kifejtettem nekik finoman, hogy anyámék maguknak halmozzák mai napig az adósságokat és nem tudnak spórolni, de a kötelességtudat...

Hogyan értessem meg velük, hogyha így folytatják, akkor mi megyünk először tönkre és anyámék meg majd követnek minket?


2015. máj. 16. 15:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Anyadak nem normalisak, amiert igy elverik a penzt, de a nagyszuleid sem okosbbak naluk, ha ennyi ev utan, meg mindig penzelik oket.


Segiteni okosan kell.

2015. máj. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
8%

Hűű....

Na most erre mit mondjak? Tamogasd a nagyszuleidet(nem,nem anyagilag természetesen!!) Próbáld velük éreztetnni,hogy nagyon szereted őket, mert hidd el ha néha nem is látod biztos megviselik ezek. Anyukádék? Egyszer biztosan rájönnek az ösztöndíjadra. Szerintem hívd el anyudat (igen ez inkább rá vonatkozik mint az élettársára) egy parkba vagy bárhova. És mondj el mindent neki ami a kicsiszivedet nyomja! Meg kell,hogy értse. Hidd el látni fogja,hogy egy érett lány vagy! Fel a fejjel,kitartást remélem tudtam segiteni valamit!!!!!

2015. máj. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nemet kéne végre mondani, mondván elkötlötték gyógyszerre, számlákra, minden nagyon drága, nincs miből adni.

Amíg -már bocsánat- ennyire hülyék, hogy pénzelik, mit vártok mégis?

2015. máj. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

csak úgy lehet, ha a nagyszüleid nem adnak neki több pénzt

igen, egy szülő köteles támogatni a gyerekét, de normális keretek között, ez már réges-régen nem normális, kihasználja a saját szüleit a saját önös hülyeségei miatt, szerintem ezt kéne tudatni a nagyszüleiddel, ülj le velük és beszélgess el erről

2015. máj. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Majd így úszik el csendben lassan a nagymama háza is. ha Nekik sincs, akkor honnan adnak különben? Mert mondod sokszor nincs kaja!! Mert az elég hülyén adná ki magát, hogy ti nem esztek, de a anyukádnak tömitek a zsebét, hogy szórja el. Ezt így nem nagyon értem. Hány éves vagy? Lány vagy?
2015. máj. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha jön pénzt kérni, mert "nincs ételre se", adjatok neki lisztet, zsírt, krumplit, ilyesmiket. Két-három alkalom, és nem jön többet. De csak nagyon alapdolgokat, mert ha például téliszalámival tömitek őket, ugyanúgy vissza fognak járni. Ja, és a visszafelé tartó vonatjegyet is maximum egyszer venném meg neki. Ezzel a kötelességtudatnak is eleget tesznek - segítik a lányukat, hogy "ne haljon éhen", de ők se mennek tönkre bele.
2015. máj. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
A nagyszüleid döntése, ha hagyják magukat lehúzni. A saját pénzedet zárd el mindegyiküktől.
2015. máj. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Lány vagyok, 20 éves.

Anyámmal már próbálkoztam négyszemközt beszélgetni, reakció az ordibálás volt, hogy én, egy "nyomorult taknyos" ne szóljak bele az ő ügyeibe.

Nekik van a nyugdíjuk: ebből fizetik a számlákat (egyet átvállaltam), másik unokájuk magándokijait, gyógyszereket és élelmiszert.

Régebben egyik szomszéddal az ő egyik telkét művelték (így sokkal jobban kijöttek anyagilag, anyám ezt ritkán vitte el), de a szomszéd bácsi elhunyt tavaly és már nincs meg ez a lehetőség.

Minden hónapban anyám kér valamennyit szívszorítóan, ők adnak (szigorúan azután, hogy befizettek minden számlát, tartozást), ezután (és közben) én vásárlok otthonra dolgokat (étel, takarítószer stb). Ekkor kijövünk szerencsésen a pénzből.

A probléma akkor van, mint pl most: a suliban az egyik kötelező tárgy miatt kb 6000 forintot kellett befizetnem (ami csak hónap elején derült ki), mert vonják az egyetemtől a pénzt és így már nem támogatják.

Illetve: kaptam egy szakmai gyakorlat féleséget nyárra (nem fizetnének, de későbbiekben nagy segítség lenne), de ezt csak akkor tudnám elvállalni, ha feleannyit dolgoznék, mint most, ami megint nagy érvágás lenne.

Utóbbit megemlítettem kifejtve itthon, azt mondták, hogy "megoldják", de nem tudom mi lesz ennek a vége.

2015. máj. 16. 19:36
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyáddal nincs értelme beszélni, mamádat győzd meg arról, hogy pénz helyett kaját kínáljon csak.
2015. máj. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!