Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Most mit csináljak? Mamával...

Most mit csináljak? Mamával hatalmas balhé volt a kicsi miatt.

Figyelt kérdés

a kicsi nagyon szereti, én örülök, ha jön hozzánk ezért, mert amúgy sem sok rokona van a kicsinek(egyedül nevelem, a szüleim alig látják, messze laknak, stb, szinte senkim sincs)

kedves tőle néha hoz almát, kenyeret, amolyan igazi nagyi, leszámítva, hogy mindig beleszól, hogyan fürdetem, etetem a babát, meg végtelen sok mindenbe, ami önmagában is sokszor feszültséget szít, pláne hogy rossz anyának akar ezzel beállítani és persze a saját szomszédságába(társasház) is pletykál mindent. érdekes volt, hogy pl egyik szomszéd nénije is beleszól, hogy hogyan kenem naptejjel a gyereket, meg szabályosan kötelezett, hogy igenis adjak neki az ő fornettijéből(épphogy még hozzátáplált babának...)


a lényeg, ma itt volt, pont akkor jött a megbeszéltek ellenére, amikor épphogy elaludt a kicsi, így simán felébresztette, borult az egész napirend, a baba sírt, mert mamához akart menni, én meg próbáltam visszaaltatni, letettem a kiságyra, hasra fordítottam, ringattam, mamának mondtam tegyen úgy, mintha aludna, a kicsi néha le is hajtotta vállamra a fejét, erre mama neki áll járkálni, baba megint sír..és erre kitör mama ordítva, meg sírva!, öklét rázva, hogy én kínzom a gyereket, gonosz vagyok, bepanaszol a fiának(apának).


most hogy oldjam meg ezt a helyzetet? én nem akarok rosszba lenni vele, a kicsinek nagy öröm.


2015. aug. 1. 11:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
45%
Igen tudom hogy milyen ez. Nekem ezt a saját anyám tette, nem az Anyós . Nos , mondd meg neki hogy tudod hogy felnevelte a férjed és hogy tud sok mindent a babákról, de kérdd meg hogy ne szóljon bele mindenbe , majd mondd meg neki ha majd nem tudsz valamit, megkérdezed . Ezt valahogy így szépen kellene mondani neki . Hogy hagyjon békén mert te vagy az anya és tudod hogy mi kell a te gyermekednek. Ezt minden nagyszülő különben megteszi.
2015. aug. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
61%
Megmondanám nyíltan a véleményem és megkérném, hogy előre egyeztetett időpontban, minimálisra csökkentse a látogatásokat. Nincs szükséged ilyen emberekre, elhiheted! Inkább barátkozz a játszótéren, védőnői váróban olyan emberekkel, akik pozitívan állnak hozzád! A te gyereked, a te döntésed, hogyan neveled. Túl sokat engedsz meg neki, csak azért, mert magányos vagy! Húzz határokat! Sürgősen! N32
2015. aug. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

ő eleve azt a jelenetet értette félre, hogy baba sír, én meg altatnám(ahelyett, hogy letenném játszani)ebből hozta ki, hogy én kínzom a gyereket.

meg úgy általában mindenből azt hoza ki hogy rossz anya vagyok.

most ezekre én hogy mondjam neki, hogy de igenis tudom mi kell a gyereknek és ne szóljon bele?

még jó, hogy a védőnőt nem uszítja rám...


borzalmas érzés, hogy gyermekét veszélyeztető anyának néznek és ezt a hírem keltik.

holott a gyermekem a mindenem.


azt se tudjam hogyan védje meg magam, mert speciel azt is hiába mondtam, hogy pont, hogy mama miatt nem alszik a kicsi, mama miatt van most szenvedés az altatássl, álljon már meg a menet, hogy még gyerekkínzónak nevez.

de akkor bevágta, hogy gonosz vagyok.

2015. aug. 1. 12:18
 4/19 A kérdező kommentje:

igen 2-es, való igaz, mert magányos vagyok és a kicsinek is így ez adatik, mama az egyetlen játszótársa.

egy játszóbölcsiben, vagy bárhol kicsit más, elvégre egy gondozó nem rokon, nem megyünk hozzájuk, ő se jön, nem birkózik a gyerekkel, stb

2015. aug. 1. 12:20
 5/19 anonim ***** válasza:
85%
Annyira nagyon nem hiányzik a gyereknek a mama, ha a mama szokása az, hogy szidja az anyját. Mégis, meddig hagyod ezt még elmenni? Addig, míg a gyerek a képedbe röhög pár évesen, hogy úgy sincs igazad, mert a mama azt mondta? Mert ez jön! Vagy most húzod meg a határt, vagy a saját gyereked előtt tűnik el a maradék tekintélyed is. Én mit tettem volna? Nyomatékosan megkérem, hogy menjen el, mert altatok, és legközelebb nézzen rá az órára, mert a gyerek napirendje az első, és nem az ő igényei. Majd fogom és kikísérem. Ideje felnőnöd a szerephez és érvényesíteni az érdekeiteket! Ez a nő kihasznál, megaláz, szid szembe és a hátad mögött is, és érzelmileg zsarol a gyerekkel, mert érzi, hogy szükséged van rá. Ezeket a mintákat meg akarod tanítani a gyerekednek? Vag yinkább azt szeretnéd, ha olyanok vennék körül, akik jót akarnak nektek és szeretnek? Mert ez itt nem találkozik.
2015. aug. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
57%

Konkrétan a szomszédasszonyt rövid úton hajítsd ki, semmi köze semmihez. Kötelezett? Kirúgtam volna simán.

Mamával meg próbáld meg higgadtan megbeszélni. Ha úgy nem megy, szorítsd a minimumra az érintkezést.

2015. aug. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

5 hú, hosszútávon még bele se gondoltam..


majd ritkítom az alkalmakat kb heti egyre.


de az is érdekes, hogy ezzel is visszaélne.. nem egyszer volt az, hogy úgy kérdezte:"megengeded, jöhetek a kicsihez?" én meg mindig kiakadtam, hogy miért így kérdezi, mintha tiltanék bármit is...

szóval ebből következtetve, tuti az fog menni a szomszédoknak, hogy tiltom a gyerektől, és már megint én leszek a sz*r anya...

2015. aug. 1. 12:55
 8/19 anonim ***** válasza:
42%
Nem lehet,hogy meg akarja szerezni magának a babát?Elváltatok, vagy mi az,hogy a fiánál panaszt tesz és neked rossz hiredet kelti.
2015. aug. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

csak annyit jelent, hogy maga köré akar pártolókat, hogy az egész család engem nézzen sz*rba, önigazolás tul.képpen.


amivel az a baj, hogy mások nemigen akarnak belefolyni(meg is értem)így soha nincs leteremtve. mindig rólam "árulkodik" mint valami dedos és mindig nekem kell mások előtt magyarázkodnom...

szülésnél is ez volt, kértem, ne jöjjön még senki, nem vagyok olyan állapotban, hogy látogatókat fogadjak, erre beállított mama és még akkor is nekem kellett magyarázkodnom, az egész család előtt, mert mindenkinek azt zokogta, hogy milyen udvariatlan voltam vele, meg stb(közben csak hulla voltam és "fa")emlékezetes volt így maga a gyerekszületés is...(anno erről írtam ki kérdést is)

2015. aug. 1. 13:15
 10/19 anonim ***** válasza:
61%

Mit érdekel, mit gondolnak mások? Legyen az a szomszéd nő, a nagymama, az apja a gyereknek, aki a leírás alapján ott sincs, stb.? Foglalkozz magatokkal, és azzal, hogy nektek mi a jó! El kell határolódni, és nem törődni mások sutyorgásával a hátad mögött! Akkor sem, ha rossz híredet kelti. Keltse, mit ér el vele azon kívül, hogy egyre kevesebbet engeded a gyerek közelébe? Semmit. A sok megkeseredett öregasszony meg beszélgessen rólad a padon, neked abból gondod nem lesz! Nekik sem előnyük, de ez már más kérdés.


Hallgasd meg, mit is jelent a stabil önbecsülés (nincs szükséged a mamára sem mamaként, sem emberként, sem kritikusként, sem sehogy!): https://www.youtube.com/watch?v=RmqCPu6FM7I

2015. aug. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!