Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan dobnak ki valakit...

Hogyan dobnak ki valakit otthonról?

Figyelt kérdés

Részletek lényegtelenek, lényeg, már régebb óta fenyegetőzik anyám kidobással (elvált apámtól és nemsokára odaköltözik a pasijához - de még azt se akarja hogy egyedül lakjak otthon és tartsam el magam meg a házat, még külön kérne lakbért illetve hogy "kedves" legyek vele - a kapcsolat döglött szóval ezt a részét lehet kihagyni). Node néha vannak veszekedések és egyszer annyira ideges lett hogy meg akart ütni de akkor is csak annyit tettem hogy lefogtam hogy ne tehessen semmit majd elengedtem amint lehiggadt. Nem bántalmazom se őt, se a testvéreimet, kissé magányos farkas vagyok (nem veszek részt "családi" programokban) de ennyi.

És ami engem érdekel hogy hogy történik egy kidobás? Hogyan akar ő kidobni engem? Benyújthat-e valami igénylést - kihívhatja-e a zsarukat hogy távolítsanak el? (fizikailag ő nem lesz képes rá - se a pasija) 23F



2015. júl. 16. 16:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
Ha nincs tulajdonrészed a házban, akkor igen, a rendőrséggel kitehet.
2015. júl. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
48%
Van tulajdonrészed a házban?
2015. júl. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
Elég ha lecseréli a zárat, utána pedig ha betörsz, kihívja a rendőrséget, ennyi.
2015. júl. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
39%
Mint macskát szärni. :S
2015. júl. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező, az a ház a hivatalosan bejelentett állandó lakcímed? Ha igen, akkor nagyjából sehogy... (illetve hosszas procedura, akár pereskedés után)... és ha kizár, akkor a félreértések elkerülése végett te hívhatsz rendőrt, és neki fogják elmagyarázni, hogy mi merre hány méter.

Ha nem, akkor meg simán, ahogy fentebb írták...

2015. júl. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
49%
23 évest ha nem tulajdonos vagy haszonélvező (vagy egyéb címen jogos lakáshasználó), akkor az, hogy ott a lakcíme vajmi kevés, szóval egy zárcserével simán megoldja...
2015. júl. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
35%
Egy-két-há...zsupsz.
2015. júl. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

16:36 - ez az állandó bejelentett és egyetlen lakcímem

többieknek: nem tudom hogy van-e tulajdonrészem a házban, kérdezhetném de annyi esze még neki is van hogy ne válaszoljon... dumaként folyton mondja hogy csak a mienk (enyém és tesóméké) a ház, de ez mint mondtam csak duma.

nem kérdeztétek de kiegészítem, van állásom és csak azért lakom még itt mert sokkal több pénzt spórolok vele (fizetek lakbért, minden egyéb extrát amit rám kéne költeni magamra költöm, de nem kell annyi lakbért fizetnem mint bárhol ahol egyedül laknék) - igazából csak azért érdekel az információ hogy tudjam megszabhatom-e én hogyan, mikor és mennyire stílusosan lépek le :)

2015. júl. 16. 16:50
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A helyzet nem olyan egyszerű, mint ahogy sokan gondolják: [link]


Kényszerkijelenteni csak akkor lehet, ha az illető már nem lakik ott és önként távozott.


Jogszerűen csak lakáskiürítési perrel lehet.

2015. júl. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
#6, gondold át... ha az az állandó lakcíme, akkor csak jogszerű lakáshasználó lehet. Nézz utána a kényszerkijelentés (több hónapos folyamat) intézményének.
2015. júl. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!