Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Tegnap meghalt a nagymamám....

Tegnap meghalt a nagymamám. Hogyan lehetünk ezen túl a legkönnyebben?

Figyelt kérdés
Leállta a szíve, de leginkább a nagypapát, és apát, meg a testvérét viseli meg. 52 év házasság, és a fiai voltak. Én könnyebben vagyok túl rajta, fel voltam készülve erre, beszéltem vele, ilyenekről, de ő mindig mondta, hogy nem fél, mer a jó isten vele van, és köszöni, hogy látott felnőni engem, és a kistestvéremet is láthatta, ő most 6 és fél éves, de azért hirtelen hagyott itt minket. Tudom hogy ő már egy jobb helyen van, és fentről vigyáz minket, de hogyan lehetünk túl ezen a legkönnyebben?. Beszéltem kicsit a fényképéhez, az kicsit segített, mert tudom hogy meghallgat, hogy hall engem.
2015. aug. 7. 09:38
 1/8 A kérdező kommentje:
A papa valamennyire elfogadta, ő egy régimódi, keménykötésű parasztember, tudja mik az értékek, és tudja mi az élet rendje. Egyébként szinte ő nevelt, náluk laktunk, apa mondta hogy csak 5 percre ha beszélhetne vele... nagyon sajnálom őket.... és nagyon jó volt a kapcsolatunk, kiskoromban is fürdetett, etetett,mesélt, játszott velem, de még amíg élt, előző hete is tanítgatott, mentünk a kertbe uborkát szedni, elment misére, akkor még semmi baja sem volt, aztán szép lassan feladta a szervezete. Nagyon közel állt mindannyiunkhoz, néha veszekedtünk, de szerettük egymást, a halála előtt egy nappal még láthattuk, láthatott minket, hazahoztuk a sebészetről, mert csak feküdt ott, nem csináltak vele semmit, tudták hogy ez lesz a vége, várták hogy meghaljon, aztán hazahoztuk, de aznap éjszaka ki kellett hívni a rohammentőt hozzá. Hiányozni fog.
2015. aug. 7. 09:50
 2/8 A kérdező kommentje:
A kistesóm nem igazán fog fel ebből semmit szerencsére
2015. aug. 7. 09:51
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

A gyász egy komoly lelki munka. Imádkozz érte, lelkéért, hogy hazataláljon a Teremtőjéhez.

Egy regényben volt, hogy az idős néni haldoklott, sírtak a hozzátartozók körülötte, de ő nyugtatgatta őket: de hát higgyétek el, elég volt.

Magához szólította az Úr.

Weöres írja, a halálról, kinyúl az életért egy kéz "no gyere tedd le"

[link]

2015. aug. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A gyásznak fáziasi vannak, erre jó ha számítasz és a családtagok sem egyforma idő alatt teszik túl magukat. [link]

Amíg intézkedni kell: anyakönyv, temetés, rokonok-ismerősök értesítése, még egész jól telnek a napok, de amikor lemegy a temetés és utána ott marad az ember a meghalt ember hiányával, na ott kezdődik igazán a nagyon nehéz időszak, és azt szokták mondani, én nagyimnál is így volt, kb egy év kell hogy kicsit enyhüljön, mert egy év alatt lemegy az első névnap, szülinap, karácsony stb amit nélküle kell eltöltenetek. Nálunk még annyi "jó" volt a mama halálában hogy akkor előkerült egy halom fotó, nagyon sok, nagyon régi családi történet köztük sok nagyon szép, hangulatos. Illetve nagyon komoly családi titkok is kiderültek, ki kinek miért volt haragosa meg ilyenek.

2015. aug. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Együttérzésem!

Ha szeretted, hiányozni fog, de távozása megváltoztathatatlan.

.

Ne süllyedj a gyászba, gondolj szeretettel azokra a szép dolgokra, amiket együtt éltetek át.

Ne a hiányára gondolj állandóan, hanem arra, milyen jó volt, milyen szerencsés vagy, hogy ő volt neked és neki te!

2015. aug. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
70%
Mikir meghalt nagymamám egyedül a hír hallatán és a temetèsen éreztem rosszul magam, a temetésen sírtam is. De gyorsan túk tettem magam rajta mert tudom hogy mindig emlékezek majd rá, és csak a szép emlékek maradnak meg. És nyilván ő sem akarná, hogy ne legyen jó a kedvem.
2015. aug. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Ez egy folyamat, nem lehet sürgetni. Ha ilyen könnyen el lehet felejteni, nem is számított sokat.


Mellesleg szerintem addig nem vagyunk túl senki halálán, amíg azt képzeljük, hogy hall minket.

2015. aug. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
25 éve halt meg a nagymamám, és remélem, hogy fogok vele újra találkozni, és már alig várom (normális vagyok 47)
2015. szept. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!