Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért nem értenek meg a...

Miért nem értenek meg a nagyszüleim?

Figyelt kérdés
Nemrégiben tettem fel egy kérdést ( http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__tarsasagi-elet__70898.. Erre sok jó és hasznos választ kaptam. Az a baj, hogy a nagyszüleimmel is meg kell küzdenem, illetve anyáéknak kell megküzdeniük. Állandóan piszkálódnak velük, főleg a nagymamám, hogy miért engednek engem sportolni. Meg hogy ők biztos nem engednének, nem értem, hogy miért nem értenek meg, hogy nekem ez mit jelent, hogy a sajnálkozásukkal csak ártanak nekem. Nekem az, hogy kézizhetek, nagyon sokat jelent. Könnyebben el tudom fogadni magamat és társaságban, közösségben is vagyok.

2015. aug. 9. 07:12
 1/9 kyul válasza:
72%

Üdv


Talán mert ha sportolnál akkor úgy éreznék haszontalanná válnának. Mert ha közösségben vagy akkor velük kevesebb időt töltenél, mellőznéd a társaságukat. Azt nem tudom milyen sűrűn járnál. Meg lehet érteni az aggódás is.

Próbáld meg meggyőzni őket, találd meg a módját, érvelj kicsit drasztikusabban.

Ha végképp nem érsz célt, sportolj. Vagy beletörődnek vagy nem.

2015. aug. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Két éve sportolok, most tizenhárom éves vagyok.
2015. aug. 9. 09:16
 3/9 anonim ***** válasza:
33%

Vagy talán azért, mert féltenek. Féltenek a csapattársaktól, hogy így folyton szembesülsz majd a nehézségeiddel. Vagy hogy baleset ér, pont a csípőd miatt.


Értsd meg őket is, de alapvetően ezt a szüleidnek kell kezelni, nem neked.


Ja és klassz, hogy kézizel, abba ne hagyd! :)

2015. aug. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem is áll szándékomban abbahagyni :) Bár sikerélményem nem volt még eddig (eddig minden iskolai versenyen utolsók között végeztünk :)) de jó mert nem otthon ülök és sajnálom magam, mint a sport előtt, hanem közösségben vagyok. Meg fontos az is, hogy ugye a sport rengeteget segített önmagam megítélésében.
2015. aug. 11. 21:33
 5/9 anonim ***** válasza:
44%
Nem védem őket, de gondolj bele hogy ők még nagyon más generáció. A szüleid is, de a nagyszülők még annál inkább is. Pl hogy mondjak egyet, az ő idejükben ha bármi "eltéréssel" született egy gyerek a családba, fogyatékosság, testi-szellemi betegség, az komoly szégyen volt, különösen ha vidéken éltek, de városban is. Igyekeztek minél kevesebbet mutatkozni az ilyen gyerekekkel az utcán, és emiatt mindenfajta fejlesztés, esélyegyenlőség szóba se jöhetett, igény se volt rá. Na már most, nekik ez teljességgel kínai, hogy te meg teljes életet élsz, ezt ők el sem tudják képzelni. És mint idősek, tudod, ők azt hiszik náluk van a szent grál, ők tudják jobban stb, felhatalmazva érzik magukat h beleszüljanak ilyenekbe. Nehéz ügy, nyilván bánt téged, de szüleid is, te is akkor jártok jól ha nem mentegetőztök hanem vagy pókerarc, vagy egyenesen szemükbe röhögtök. azzal nem tdunak mit kezdeni. MÉg meg lehet spékelni ilyenekkel, hogy "nyugi nagyi, én vagyok a legkülönlegesebb játékos a csapatban, tökre bírnak a társaim"
2015. szept. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mindig veszekednek anyáékkal, hogy mi lesz ha megsérülök, vagy a többiek bántanak, így is olyan kis idétlen vagyok. Szerintem, ha rajtuk múlna, ők betennének egy tolókocsiba, vagy egy ilyen nem tudom mibe.
2015. szept. 4. 06:17
 7/9 anonim ***** válasza:
56%
Előző vagyok. Na látod, voltaképpen arról szól a dolog h féltenek, csak hát persze rosszul kommunikálják ezt. Ez a szokásos "jósándék"-dolog amivel a Pokol felé út is ki van kövezve... Mindegy, ragaszkodjatok a te és ti álláspontotokhoz: te szereted, jót tesz, kiteljesedsz benne, tisztéban vagy a kockázatokkal és punktum. Nem szabad belemenni ebbe, meg magyarázkodni hogy de így meg úgy. Csinálod és kész. Ők sose fogják ezt elfogadni ezért kellh rólatok leperegjen.
2015. szept. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%
akarom mondani jószándék
2015. szept. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
33%
Menj konditeremben..Sokkal több önbizalmad lesz.És kis idétlen sem leszel..Mások véleményét meg meghallgathatod..de azt hogy mit akarsz..neked kell tudni,és véghez vinni,ez a Te életed..
2015. dec. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!