Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nem rég halt meg a papám...

Nem rég halt meg a papám rákban és már a temetés is elmúlt 14 vagyok gyerek nehezen dolgozom fel és hogyan engedjem el?

Figyelt kérdés
2015. aug. 12. 16:04
1 2
 1/15 anonim válasza:
36%
részvétem :/ eddig ha hittél benne, ha nem, most kapaszkodj Istenbe, és ő segít. imádkozz sokat, és tudd, hogy a papád jó helyen van, és boldog, és csak a teste távozott el, a lelke tovább él:) tudom, nagyon nehéz, de imádkozok a családodért
2015. aug. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
a papád a nagypapád vagy az apukád? El tudtál tőle köszönni és megmondani mennyire szereted? Gondolj rá sokat és sírj is ha jön belülről. Kell idő a gyásznak. És a családtagokkal ülj le beszélgetni, hogy milyen volt a papád fiatalkorában, vegyetek elő régi fényképeket, meséljenek ilyen régi családi dolgokat, ez mindig jó ilyenkor. És ha van közeli családtagod akivel nagyon közeli, bizalmas a viszony, nyugodtan mondd el milyen nehéz ez és nagyon hiányzik.
2015. aug. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A nagypapám volt a halála elött voltam bent nála a kotházban csak egy puszit adtam bíztam benne hogy felépül de nem rámajdnem egy hétre meg is halt és fáj a lelkem mellkas szórítás hísz gyerek vagyok
2015. aug. 12. 16:35
 4/15 anonim ***** válasza:
75%

Részvétem. A gyász feldolgozásához idő kell, néha elég sok.

Gyújtsd egy gyertyát (házat ne!), és beszélj vele, mondd el neki, hogy mennyire szeretted és búcsúzz el tőle, beszélj hozzá, mintha ott lenne melletted. Ha kicsit megkönnyebbültél, fújd el a gyertyát és keress valamilyen elfoglaltságot, séta, bringa, sport, barátok/barátnők, egy jó film, könyv, stb.

2015. aug. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Részvétem, tudom sajnos, hogy min mész keresztül. Közhely ugyan, de az idő fog segíteni, azaz idővel valóban könnyebb lesz. Én azt csináltam, hogy nem jártam ki rokonokkal temetőbe - nekem így könnyebb volt -, az volt bennem, hogy tovább él bennem és odafent is, és azt szeretné, hogyha élném tovább az életemet, mert attól odafent ő is boldog lesz, ha ezt látja tőlem, illetve arra igyekeztem figyelni, hogy nem vagyok egyedül, a szeretteimmel és barátaimmal voltam minél többet. Beszélgess minél többet velük az érzéseidről, ne fojtsd magadba, ha velük nem tudsz, akkor idegenekkel. Remélem tudtam vmit segíteni én is.
2015. aug. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek olyan érzés néha alig kapok levegőt nehezen veszek mert nem bírom magam ezen túl tenni :(
2015. aug. 12. 21:30
 7/15 anonim ***** válasza:
Ahogy az egyes írta még, ha hiszel benne, ha nem amiket írtam én neked azokon felül még tényleg Istenbe kapaszkodj, imádkozz, amikor ezeket a "tüneteket" érzed akár akkor is, kérd tőle, hogy adjon erőt neked, nyugalmat, segítsen átvészelni ezt az időszakot. Én is imádkozom érted.
2015. aug. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen hát én teljes mértékben hívő vagyok ilyen szakmát szeretnék hitoktató :)
2015. aug. 12. 21:37
 9/15 mazsi6000 válasza:

A lélek halhatatlan, csak a testét dobja el, ha már túl öreggé válik.

A Nagypapád pedig nem akarja, hogy szenvedj miatta. Azt szeretné, hogy boldog legyél, hisz még mindig szeret, ahogy te is őt.

Hogy nem látod most, az nem azt jelenti, hogy már nem létezik. Nagyon is él, csak most egy ideig nem lesz teste. De ugyanúgy él, érez, és gondolkodik, és azt szeretné, hogy ne szomorkodj miatta.

2015. aug. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 orsikaxx válasza:

Szia részvétem!

Nekem is meg halt a papám de egy kicsit régebben,tudom milyen érzés, megértelek! Tudom hülyeségnek hangzik de ha nagyon szerettétek egymást akkor megfog jelenni az álmodban el fogja mondani hogy szeret, jó helye lesz.Viszont el kell engedned ne nyúlj hozzá ne öleld meg mere beteg leszel ő sem fog! Csak egyszer álmodsz vele akkor búcsúzik el tőled"

2015. aug. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!