Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyanyám szóvá tette amiért...

Nagyanyám szóvá tette amiért nem sírtam dédnagyanyám temetésén. Kinek lehet igaza?

Figyelt kérdés

A napokban nagyanyám megkérdezte hogy szerettem-e a dédnagyanyámat.

Eléggé meglepett a dolog hisz a családból én jártam hozzá a legtöbbet,még a kórházba is bementem hozzá naponta.

Ha nem szeretek valakit,akkor nem töltök vele sok időt,ez evidens.

Néhány hónapja meghalt a dédim és ezt a témát most hozta fel nagyanyám.

Szerinte ha tényleg szerettem volna akkor sírtam volna a temetésen.

Én szerettem a dédnagyanyámat és attól hogy nem sírtam az szerintem nem azt jelenti,hogy nem szerettem őt.

A férfiak egyébként se bőgnek annyit,mint a nők.


21/F



2015. jan. 20. 18:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
En se sírtam a dédim temetésén.(egyik elvesztett rokonom után sem.)de amikor anyósom meghalt egy honapja sírtam.dedikor 15,anyosnl 29 voltam.
2015. jan. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
48%
Anyós temetése most lesz pénteken,29n
2015. jan. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki sir, ha fajdalom éri. Egyáltalán nincs igaza a nagymamádnak.

Én pár hónapja vesztettem el a volt férjemet, aki szinte sajátjaként nevelte fel az én fiamat. A felnőtt fiam a temetésen nem sirt, viszont előtte pár nappal - mikor világossá vált számunkra, hogy meg fog halni - az én vállamon zokogott mint egy gyerek, de ezt rajtam kivűl senki nem látta. Ezek szerint akkor mindenki azt gondolhatná, hogy nem is szerette őt.

2015. jan. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én sem sírtam a dédim temetésén. Egyszerűen mikor látom hogy mindenki magába zuhanva, visítva, remegve sír kikészülök lelkileg, meg idegileg is és inkább kikapcsolom az agyam, nem gondolkozom, nem emlékezem vissza a szép emlékekre. Ettől független nagyon szerettem én is a dédim. És én is temetés előtt/után kisírtam magam. Ugyan ez volt, nagybácsim, nagynénim temetésén is.
2015. jan. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
10 éves koromban temették az első elveszített családtagomat, és én sem sírtam. Addigra már nem maradtak könnyeim, az első napokban majdnem belehaltam a váratlan veszteségbe. A következőnél hosszú betegség előzte meg a halált, rá tudtam készülni, már elsirattam korábban. Sok temetésen voltam, de egyedül azon az egyen tudtam sírni (sőt zokogni, de nagyon), amikor egy idegen, de egy számomra fontos személy által nagyon szeretett embert temettek. Rettenetesen fájt, hogy szenved, tudtam, hogy mit él át. Szerintem butaság megítélni valakit amiatt, hogy hogyan viselkedik a temetésen. A nagyanyád számára ez biztosan azért érzékeny téma, mert az ő édesanyjáról volt szó.
2015. jan. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem a síráson múlik a szeretet...
2015. jan. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
100%
Kiből mit hoz ki a gyàsz. Èn pl eggyik rokonunk nyàron meghalt a temetèsen kitört belőlem a röhögőgörcs egèsz vègig sírtam a nevetèstől a temetèsen , mert az eggyik nőnek letèpte a parokàjàt a szèl. Na gondolhatod..
2015. jan. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Mert a nagymamád szerint jobb lett volna ha kényszerből sírsz, csak hogy mások lássák mennyire szereted? szerintem e nem így műküdik

Ha őszintén jön a sírás az oké, én se sírtam amikor a nagymamámat elvesztettem, Egyszerűen mert nem jött belőlem a sírás. ezt nem lehet erőltetni. Amúgy akkor sírsz amikor te akarsz.

2015. jan. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Igen,én is így vagyok vele,hogy ha jön a sírás,akkor sírok,de kényszeresen nem fogom erőltetni.
2015. jan. 20. 19:34
 10/17 anonim ***** válasza:
69%

Mik vannak...

19 vagyok,de anyukám,mamám évekkel ezelőtt meghaltak,nemhogy a dédmamám.Durva.

2015. jan. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!