Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nem tudom, hogy hogyan kéne...

Nem tudom, hogy hogyan kéne elmondanom a nagyimnak, hogy én nem akarok a kis "tökéletes" unokája lenni?

Figyelt kérdés

Na, szóval az a helyzet, hogy a szüleim rengeteget dolgoznak ezért úgymond a nagyimmal élek. Kitűnően tanulok, de ez neki nem elég (nem vagyok jó magyarból) ezért szoktam pár 3-ast hazavinni, de MINDIG kijavítom ilyenkor iszonyatosan lecsesz amiből nekem elegem van!

165 cm vagyok és kb. 60 kg mindig mondja, hogy mozogjak többet, mert kéne fogynom.. Nem szereti a barátaimat mindig kritizálja őket, van most egy kiszemelt fiúm aki amikor hazakísért, a nagyim konkrétan elijesztette, mert neki nem volt szimpatikus (szerencsére a fiú nem haragszik rám azóta is lógunk együtt)!Tudni kell a nagyimról, hogy amikor egyszer elmondtam neki mit gondolok, nagyon leszidott és elment (franc tudja merre) anyuéknak kellett megkeresni utána szörnyen rossz volt a hangulat.. Nem akarom megint ezt, de tudatni akarom vele, hogy én ilyen vagyok, nem tökéletes és nem is akarok az lenni. 14/L



2015. aug. 26. 23:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
"Mama,én is csak ember vagyok,nem a bábod,amit kényed kedved szerint felruházol tulajdonságokkal és kinézettel,szóval vagy fogadj el olyannak,amilyen vagyok,vagy hagyjuk egymást"
2015. aug. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Költőnő? ***** válasza:
100%

Istenem... micsoda tökéletes családmodell...

Szülők a rengeteg munkára hivatkozva lepasszolták a felelősséget, élnek boldogan gyerek nélkül de úgy vannak vele, h öregkorukban mégis lesz vki, aki rájuk nyitja az ajtót.

Neurotikus megalomániás nagymama

Szorongó túlteljesítésre kényszerített kiskamasz.

Nem elég beteg már a társadalmunk, neeeeem. Ezaz, gyerünk, tegyünk rá még egy lapáttal.

2015. aug. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1. Köszönöm, valami ilyesmit fogok! :)

2. Pontosan levágtad mi a helyzet:/

2015. aug. 27. 10:29
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy a baj: NEM fogod tudni neki elmagyarázni. Persze, próbálkozhatsz, de már most mondom, hogy kizárt, hogy sikerüljön.


Ő tökéletesnek akar mindent, a fejed tetejére is állhatsz, akkor sem fog változni.


Nekem mostohaanyám ilyen megalomániás, hát, ne tudd meg. Én 2 év együttélés után súlyos beteg lettem miatta (18 évig semmi bajom nem volt, anya halálát is túléltem), majdnem meghaltam a természete miatt.

Bármit tettem, SEMMI nem volt jó neki - de akárki csinált akármit... hat év után végre el tudtam húzni onnan, de addigra késő, már tönkretett mindenhogyan.


A szüleid meg unintelligens brmok, akiknek csak egy dgás voltál.

2015. aug. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Elmondtam neki pontosan annyit értem el, hogy megmutatta nekem merre van az ajtó.. Most beszéltem anyuékkal ha minden jól megy két héten belül áttudok költözni a keresztapámékhoz...
2015. aug. 27. 17:13
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Örülj inkább ,hogy él a mamád..
2015. aug. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
23%

Marha nagy öröm lehet neki, ha a kedves mamája is elküldi. Az igazi nagymama SOHA nem küldi el az unokáját, akkor se, ha összevesznek, ne haragudj, legalábbis engem nem küldtek el még.

Viszont abban igaza van, hogy azért kicsit sok az a 60 kg, de ha nem is az, mozogni akkor sem árt, ennyi idősen sem. :D

2015. aug. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolsó 7-ből hat nap járok evezni az a 60kg inkabb izom...
2015. aug. 27. 19:55
 9/11 anonim ***** válasza:

7-es:Ha 165 centihez 40-50 kilót nyomna,kétlem,hogy bírná az iramot a sportban.

1-es voltam.

Nekem az anyukám ilyen végtelenül kritikus,hogy csinálhatok bármit,mindig jön,hogy bezzeg az xy gyereke mennyivel okosabb nálad,vagy a még nem tom ki gyereke mennyivel jobban körül ugrálja a családját,stb. Nem véletlen járok ritkán haza a fősuliról.Ilyen vén és utálatos csoroszlya felé meg jobb,ha nem is szagolsz,jobban jársz.

2015. aug. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mindenki aki hasonló helyzetbe van nekik átérzem a helyzetüket és kitartást kívánok nekik
2015. okt. 26. 19:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!