Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan kéne (finoman) jeleznem...

Gyémántlány kérdése:

Hogyan kéne (finoman) jeleznem, hogy idén nyáron már nem szívesen mennék le a nagyszüleimhez vidékre? Nem akarok sértődést.

Figyelt kérdés

Mióta megszülettem minden nyáron két hetet a nagymamáméknál töltök. Amíg kicsi voltam, ez tök jó volt. Eljátszottam Mamával és az állatokkal, mentünk strandra, kirándulni, stb, és az unokatestvéreim is hazajöttek egy-egy nyárra Amerikából; mindig elröppent az a két hét (pedig veszettül honvágyas voltam/vagyok még most is).

Igen ám, csak 10-11 éves korom óta már máshogy látom a dolgokat. Egyre távolabb kerültek tőlem a nagyszüleim, (azaz én kerültem távolabb tőlük) úgy éreztem, a nyakamon lógnak, így, hát a szobába menekülve töltöttem az idő nagy részét, várva, hogy jöjjenek értem a szüleim. Mamáék nem tudták/tudják elfogadni, hogy kamaszodom. Még most is 5 évesként tekintenek rám. Imádom őket, mert csodálatos emberek, de nem értették meg, hogy "felnőttem" idézőjelben, és ez nagyon idegegesít. Elég irritáló, hogy tízpercenként megkérdezik, nem vagyok-e éhes, vagy, nincs-e kedvem csinálni valamit. Nem tudom nekik elmondani, hogy néha egyedül érzem jól magam. Anyu és apu is próbálták nekik elmagyarázni a helyzetet, de nem hatott.

Tavaly is végig unatkoztam, kiolvastam vagy négy könyvet, és be kell valljam, nem éreztem jól magam. Nincs mit csinálni ott, nem tudok olyan helyre menni, ami érdekelne.

Sokkal szívesebben lennék többet idén a barátnőimmel és a barátommal, (főleg mert ősszel elköltöznek, és szinte sose fogom látni) be szeretnék iratkozni egy angol tanfolyamra is. Mamáék bezzeg ezerrel készülnek, hogy de jó lesz majd a nyáron, ha ott leszek...

Hogyan kéne nekik felvázolni a helyzetet anélkül, hogy megbántanám őket? Nagyon szeretem a nagyszüleimet, de NEM SZERETEK OTT LENNI. Mit tegyek?

Bocsánat, hogy kicsit hosszú lett...



2014. máj. 21. 15:58
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
82%
Mennyi idős vagy? Szerintem a sértődést nem fogod tudni elkerülni, a szüleid valószínűleg azért passzoltak oda, hogy legyen két hét "szabadnapjuk" kettesben (gondolom a leírtakból). Mi lenne, ha felajánlanád nekik, hogy elmennél valami olcsóbb vagy bármilyen táborba? Vagy mi lenne, ha megpróbálnád őket rávenni, hogy menjenek hotelbe, hogy bizonyíthasd, hogy már képes vagy egyedül otthon 2 hetet túlélni?
2014. máj. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
26%
Teljesen természetes amit érzel. Szerintem beszélj velük, nyilván kicsit rosszul esik majd a nagyszülőknek, de ezt el kell fogadni, mert már "nagy" lány lettél. (kamaszodsz).
2014. máj. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy a táborok megvoltak így is, anyuék voltak kettesben. A nagymamám miatt kell csinálni az egészet. Nagyon szeretetigényes, és sajnos depressziós is, anyuék úgy gondolták, szüksége van rám, mivelhogy az unokatesóim messziről kerülték Magyarországot az utóbbi években, és Maminak kellenek az unokái. Tényleg, tényleg megértem, hogy jót tesz neki az, ha ott vagyok, de nem tudom, hogyan tehetnénk ezt a két hetet számomra is élvezhetővé. Mert rosszul éreztem ott magam, feszült lettem, és akaratlanul is csúnyán viselkedtem néha, végül ott tartottunk, hogy jobb a békesség, és alig szóltunk egymáshoz. Nem tudom még egyszer elviselni ezt, akkor sem, ha ettől rossz unoka leszek...
2014. máj. 21. 16:12
 4/47 anonim ***** válasza:
49%
Mi lenne ha a nagyid jönne most hozzád? Körbevezethetnéd a környéken, a legjobb barátnődet áthívhatod és bemutathatod neki.
2014. máj. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
73%
Mennyire lakik messze? Mi lenne ha csak egy hétvégét lennél ott. Vagy mamádat hívjátok meg hozzátok. Akkor vele is lehetsz,de nem is unod halálra magad.
2014. máj. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:

Próbáltam nekik jelezni, hogy ez jobban megfelelne nekem, de ők "nem hagyhatják otthon a csirkéket és a cicát egyedül"

A nagymami mindig megtalálta a kifogásokat, és végül beadtam a derekam. Ő nem szeret a "terhünkre lenni" és elfogadtuk ezt, akkor is, ha egyáltalán nincs a terhünkre. Mindenki kíméli őt (a betegsége miatt, ugye) próbálunk neki kedvezően cselekedni. De én már nem tudom végigcsinálni ezt, az ő kedvéért sem.

2014. máj. 21. 16:20
 7/47 anonim ***** válasza:
40%
Mindenképpen látogasd meg őket a nyáron, szervezzetek egy-egy napos programokat, de ne legyél ott két hetekig. Így mindenkinek jó lesz. :) Hidd el, később még hálás leszel ezért magadnak.
2014. máj. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:
5-ös: Zala megyében lakik, én meg Budapesten. Nehéz eljutni egyik helyről a másikra, a nagypapám nem nagyon tud sokat vezetni, a vonatozástól pedig próbáljuk kímélni őket.
2014. máj. 21. 16:23
 9/47 anonim ***** válasza:
72%

Nem is számoltam, hogy hányszor ismételted, hogy szereted a nagymamádat. Ez miben nyilvánul meg? Vagy csak könnyű kimondani? Szereted akkor, ha áldozatot hozol érte: a nyaradból egy kis időt szentelsz neki.(Amíg teheted.) Ha sok a két hét, akkor miért nem vállalsz egy hetet?

Nem kell itt nagy szavakkal szeretemet játszani, a tett fontosabb.

2014. máj. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
45%
Hány éves vagy?
2014. máj. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!