Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek mit árul el egy...

Szerintetek mit árul el egy nagymamáról, ha egyik unokája se kívánja tartani vele a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
anyám nehéz természetű ember.én sem tudok jol kijönni vele,ami engem zavar leginkább,nyomaszt h nincs jó kapcsolatom vele,mert úgy érzem a lelkem mélyén anyára lenne szükségem,nem irok le itt most eseteket,h anyám milyen,nem lehet vele együtt élni,rosszindulatú,nyakas,magának való igazi megkeseredett ember.tesóm gyereki,akik már nagyobbak már nem látogatják.16 éves,14 éves koruakról van szó.mindent megtett h elmarja őket,amit ő persze nem igy lát,de mind a 3 gyerek kerüli őt,és most már az én 6 évesem se nagyon szereti.pedig sose beszélünk róla csúnyán,sose tiltottuk,sose beszéltük le,hisz együtt lakunk,mi fent ő lent,de mégis napok telnek el,h nem akar bemenni hozzá.eddig kértem őt erre,küldtem,de most már elbizonytalanodtam h biztos kell e ezt erőltetni,ő maga mondja h inkább a másik mamához menne inkább.szerintetek mit árul el ez nagymamáról.h egy ik unokája,egyik gyereke,és rokona se kiváncsi rá?
2015. aug. 27. 17:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Az én anyósom áldott jó ember, mégse látogatják az unokái, mert más "fontos dolguk" van. Húsvétkor és karácsonykor szoktak megjelenni, akkor ugyanis mindig kapnak ajándékot. ... 3 fiú, 16, 18 és 20 évesek. Ja, a szomszéd utcában laknak
2015. aug. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de egy 6 éves aki itt van vele,és nem akar lemenni hozzá.pedig küldöm én,de nem kötődik hozzá nem szereti,látszik rajta.soose játszott vele.amikor vele volt,gyorsan mesét kapcsolt neki azt ennyi,de neki ez már kevés,és mivel nem ad többet neki a mama,le se megy hozzá.
2015. aug. 27. 17:19
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
Az èn anyósom kemènyen alkoholista, napi 4 liter kocsis bor ès fèl liter tömèny lecsúszik, mellette büdös, mert kb 8 ève nem fürdött, áram, fűtès, víz kikapcsolva nála, mert piára kellett. Emellett bunkó, követelőzik. Hát, èn hálát adok, hogy a gyerekeim nem szeretik. Nem bírják elviselni a szagát.... Szerencsère már nem jön hozzánk.
2015. aug. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
És? Mit vársz, hogy kollektiven szidjuk anyádat? En nem fogom. A 6 éves is érzi, hogy te utálod, atveszi az érzelmeidet
2015. aug. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem lenne értelme itt szidni. Tudod mi a helyzet, rossz a természete, a gyereknek meg megengedett jobban szeretni a másik nagyit.


Valahogy azt viszont meg kellene oldanod magadban, hogy úgy érzed anyára van szükséged.

A saját nőies oldaladdal jobban kellene foglalkoznod. Nehéz ezt meggyógyítani, de van akinek pl gyerekkorban meghalt az anyukája, nekik is van esélyük ezt az űrt pótolni.

2015. aug. 28. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%

semmit nem árul el a nagyiról, hogy a fiatalok rosszul neveltek, és a szüleik megengedik nekik, hogy önzők legyenek, de majd ők is ezt kapják vissza.


a 6 éves téged tükröz. Ne egy 6 éves legyen az alibid, és igazolásod, hogy utálod anyádat.


Nálunk a nagybácsik közül volt, akinél az volt a gyereknevelési szlogen, hogy "nem vagy senkinek a rabszolgája", tehát nem kellett pl. a nagyszülőnek segíteni, "öregeket" (nagyszülőt, nagybácsit, keresztmamát) látogatni kötelező jelleggel.


Ha hiszitek, ha nem, most ennek a nagybácsinak rosszul esik, hogy a tesója gyerekei nem látogatják kötelezően és önzetlenül, mert hogy ő milyen "jófej".

érdekes, nem ?!

(40-es nő)

2015. szept. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

23:25


Persze 10 éves korig a gyerek érzelmileg mindig az anyát tükrözi, ezért is fontos hogy kiegyensúlyozott legyen, de csak egy magával rendben lévő nő tud olyan pasit találni aki meg is adja neki azt amire szüksége van. de jelen esetben a nagyi tényleg "bunkó" ha szabad így fogalmaznom, a többi rokona sincs jóban vele, ez az ő lelki baja, nem másé.


A gyereknek is megvan a saját személyisége, ezért is írtam hogy megengedhető hogy a másik nagyit jobban szeresse.

Amúgy a negatív emberektől sokat lehet tanulni. Aki érzelmileg sok negativitást tud elviselni az általában nagyon erős lélek. Csak ugye az emberek kerülik mert nem szeretik a fájdalmat, pedig a fájdalom az ami tanít.

2015. szept. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jaaa de azt nem is írtam amit eredetileg akartam: hogy tényleg érdekes az a nagybácsi, de ez meg az ő érzelmi problémája. Nem tűnik amúgy rossz embernek a leírásod alapján, de érdekes story
2015. szept. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Esetleg semmit.


Különben lehet, hogy nincs pénze, vagy nincs tőle mit örökölni.


Esetleg segíteni kéne neki, mert beteg.


Az élet nem az a mese, ahol mindenki megkapja, amit érdemel. Jóban se, rosszban se.

2015. szept. 20. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!