Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Meglátogassuk váratlanul rég...

Meglátogassuk váratlanul rég nem látott nagyapámat, vagy elöbb inkább a kapcsolatot kéne vele felvennem?

Figyelt kérdés

Anyu családjával totálisan megszakadt a kapcsolatom.Amikor gyerek voltam akkor ovi-iskola szünetekben azért voltam anyai nagyapámnál.Aztán tinédzser koromtól anyu családjával, papa, nagynéném, mostoha nagyi csak karácsonykor találkoztunk.

Igazából "kötelező" találkozás, jó pofizás volt az egész.

2007 karácsonyán találkoztunk utoljára.2008-ban amikor kiderült hogy terhes vagyok, akkor a nagynéném egyszer felhívott hogy jól gondoljam meg, akkor 18 éves voltam, még nem fejeztem be a sulit. (Náluk nagyon számít, az iskolázottság, karrier, ami se nekem, se anyámnak nincs)

Meg felhívott amikor megszületett a kisfiam.Nagyapámmal abszolút nem beszéltem.Azt se tudom mit szólt ahoz hogy dédnagypapa lett.

Nem találkoztunk, nem beszélünk.Még a szülinapi, karácsonyi, újévi jókívánságokra sem reagál, miután a telefonszámát nem tudom, facén szoktam ezeket írni, aktív felhasználó.

Anyám tartja velük a kapcsolatot.

Szeretném vele felvenni a kapcsolatot, csak igazából amiért eddig nem erőltettem az az hogy "nem vagyok kíváncsi" a fejmosásra. Párom nem iskolázott, alkalmi munkái vannak, nehezen de megélünk.Én is most fejezem be a tanulmányaimat.

E miatt biztos menne a hegyi beszéd.


De úgy érzem egyszer túl élem, de csak megkéne ismernie a dédunokáját.Jó ötlet lenne ha anyuval megbeszélném hogy jelentkezzen be a papához hogy megy, és titokba vele mennénk mi is a kisfiammal?


2013. nov. 20. 07:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Én nem tenném a helyedben. Elég sokatmondó, hogy semmiféle formában nem reagált eddig a közeledésedre, az ilyen váratlanul bettoppanás biztosan nem venné jól ki magát. Készítsétek fel, hogy mentek, legyen ideje udvarias arckifejezést magára erőltetni, megszokni a gondolatot, hogy találkozni fogtok, nem lenne jó, ha hirtelen kicsúszna valami átgondolatlan, számodra sértő dolog a száján. Nem utolsósorban, ha annyira fontos nekik az iskolázottság, a karrier, akkor valószínűleg az illemre is hangsúlyt helyez, márpedig nagyon nem illendő hívatlanul-váratlanul betoppanni valakihez.
2013. nov. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Persze,valahol el kell kezdeni.Meglepitek anyuval.Biztos örülni fog ne parázz
2013. nov. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ugyanaz a véleményem mint az első írónak.

Hívatlanul illetlenség betoppanni valakihez, még akkor is az illető a nagypapa lenne. Mindenképpen szólj neki, hogy amikor anyud megy, ti is mennétek. Így legalább megkíméled magad egy kellemetlen szitutól. Ha nem kíváncsi rátok, akkor úgyis üzenni fog, hogy ne menjetek. Ha nem üzen, és nem utasítja el a látogatási célodat az már egy kicsit közelebb hoz össze titeket.

2013. nov. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az anyudnak kellene kitapogatóznia, hogy mit szólna hozzá az öreg.
2013. nov. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Pont az udvarias színészkedésre nem vagyok kíváncsi. Engem az őszinte spontán érzelmek érdekelnek. 23 éves vagyok, a családban egész életemben a színészkedés ment. Én úgy érzem hogy joga van megismerni a dédunokáját. Ha bejelentkezem úgy is elő adja a protokol szerinti jaj de örülök viselkedést. Viszont ha csak betoppanok akkoe az látszik h örül még ha meg is lepődik, vagy nem örül.ha nem örül fogom magam és eljövök, megsértődni nem fogok, de legalább megtudom h azért nem keres mert nem kiváncsi ránk vagy csak büszkeségből. Anyu egyébként azt mondja h szokott érdeklődni h mi van velünk
2013. nov. 20. 11:11
 6/6 anonim válasza:

Szerintem toppanj be!


Legalább előtte nem stresszel.


A "vér" betoppanhat váratlanul, az illemet hagyjuk meg az idegeneknek.

2013. nov. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!