Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan alakítsak ki jó kapcsol...

Hogyan alakítsak ki jó kapcsolatot a párom lányával?

Figyelt kérdés

Mikor megismerkedtünk is elég rossz volt a kapcsolatuk, de nem igazán tudott lépni egyikük se. A barátnője nem keres eleget ahhoz, hogy elköltözzön, a párom meg nem akarta az utcára tenni, így kényszerűségből egy fedél alatt éltek. Most, hogy komolyabbra fordult kettőnk kapcsolata, összeköltöztünk (nálam), a volt barátnője addig maradhat a lakásban, amíg össze nem tudja szedni magát. Nekem is vannak gyermekeim az előző kapcsolatomból, ők azonnal elfogadták a páromat.

A párom lánya 6 éves és bár amúgy jól kijövünk, most, hogy felborult a megszokott élete, elkezdett ellenségesen viselkedni. Az anyja sem épp a legszebb dolgokat mondja rólam. A kislány már párszor mondta nekem, hogy miattam mentek külön a szülei, de ezt megbeszélte vele az apja is és volt amikor én is ott voltam a beszélgetésnél. Azt, hogy az anyja miket mond, sajnos nem tudjuk befolyásolni.

Az érdekelne, hogy hogyan segíthetnék feldolgozni a kislánynak ezt a rengeteg változást? Az apja is sokat foglalkozik vele, de most kezdett egy új munkahelyen, így én vagyok többet a kislánnyal.


2015. aug. 24. 07:50
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

Bocs, de nem egésez világos: az említett barátnö a kislány anyja?

Most hol él a barátnö és hogyan fizeti a megélhetését?

A kislány az apjához kerülne vagy csak a láthatáskor találkoztok?

2015. aug. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, a volt barátnő a lány anyja.

A párom lakásában él, próbálja összekaparni a pénzt, hogy albérletbe mehessen. Sajnos elég nehézkes, mert nincs se érettségije, se szakmája.

Igen, a kislány az apjánál van elhelyezve.

2015. aug. 24. 09:33
 3/6 anonim ***** válasza:
59%

Érdekes felállás...A gyerekeid mennyi idősek, hogy viszonyulnak a kislányhoz? Ők tudnának neki segíteni a beilleszkedésben, te meg annyit tehetsz, hogy pont ugyanúgy bánsz vele, mint a többi gyerekkel. Ha jól értettem, te még nem beszéltél vele négyszemközt az új helyzetről, csak párszor ott voltál, mikor az apjával beszélgetett. Jó lenne ezt egyszer megejteni, annyit el kéne neki mondanod, hogy megérted, hogy nem örül ennek, nem várod el tőle, hogy az anyjának tekintsen, viszont szeretnél neki segíteni, hogy el tudja fogadni ezt a helyzetet, és jól érezné magát a családban. Ezt még egy hatéves is megérti.

Az anyjától ne várd, hogy valaha is szépeket mond majd rólad, ott maradt az eltartója és a gyereke nélkül, bizonytalan ideig lakhat könyörületből a lakásban. Gondolom, intellektuálisan sincs a topon, ha még egy érettségit se szerzett, de már 6 éves gyereke van.

2015. aug. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hat, hasonlo helyzetben vagyok, mint Te, annyi kulonbseggel, h a parom fia most 13 eves (9 volt, amikor megismertem) es a parom soha nem elt kapcsolatban az anyjaval es anyja nem mondogat rolam semmit. Igy is eleg nehez volt, ugyanis a en voltam az elso "uj baratno", akit a parom bemutatott a gyerekenek. Eleg ellenseges a kissrac amugy, nehez vele banni. Ezert az elejen hagytam neki idot, h o kozeledjen. Eltelt par nap, es tenyleg o kezdett el erdeklodni, h miket szeretk csinalni stb stb. Azota eltelt 4 ev, a parommal van kozos gyerekunk is, es a kissrac eleg normalisan viselkedik. Persze, most mar idosebb azert, kezd komolyodni, de neha sajnos helyre kell tenni, m eleg szemtelen.


En azt tanacsolom Neked, h probald bevonni a kislanyt a Te gyerekeiddel valo kozos programokba, de ne eroszakosan. Hagyd, h o is tegyen lepeseket feletek, es nem kell azonnal hegyibeszeddel ostromolni, ha vmit mond, amit epp az anyjatol hallott. Engedjetek beilleszkedni es ne ereztessetek vele, h o ugymond "mas". Meg csak 6 eves, ugyh abszolut formalhato es egy ido utan ugyis latni fogja a kulonbseget, h ki viselkedik ellensegesen es ki az, aki onzetlen es baratsagos vele. A gyerekek nem hulyek, csak gyerekek es sokkal tobbet felfognak a felnottek vilagabol, mint gondolna az ember :)

2015. aug. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
NEM miatta mentek szét, már nem voltak együtt, csak közös lakásban éltek, mert a férfi nem dobta ki az exbarátnöjét méltányosságból.
2015. aug. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

,,Mikor megismerkedtünk is elég rossz volt a kapcsolatuk, de nem igazán tudott lépni egyikük se. ,,

Akkormostmian???

2015. aug. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!