Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tennétek, ha a gyereketek...

Mit tennétek, ha a gyereketek félne a nagyanyjától?

Figyelt kérdés
A gyerek 5 éves és valamiért (nem tudom, pontosan hogy miért) retteg az anyósomtól. A nagyi jövőhéten meglátogat minket és a lányom már sírt egy sort, hogy ne jöjjön... :( Tényleg elég akaratos és kötözködő a férjem anyja, de évente 2x muszály elviselnünk...

2015. szept. 9. 15:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
25%
Nem erőltetnem. A gyerekek félni szoktak a teljesen ősz hajú emberektől..
2015. szept. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
Miért muszáJ elviselni a nagyit ha a kicsi tényleg tart tőle? Én alaposan kifaggatnám a gyereket, meséljen el mindent amit eddig mondott neki vagy csinlált vele az "öregasszony".
2015. szept. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

Meg kéne tudni az okát először is. De már az is egy ok lehet, hogy mivel alig találkoznak számára ismeretlennek számít, és gondolom próbál közeledni a gyerekhez, mert neki meg az unokája. Puszit erőltet vagy valami ilyesmi, a gyerek meg nem érzi, hogy olyan jóban lennének. Nekem is volt hasonló gyerekkoromban.

Ha kiderül mi az oka, akkor utána kezelni kéne a dolgot.

2015. szept. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat! :) amúgy már kérdeztem a gyereket, de azt mondta, hogy csak egyszerüen nem szereti a nagyit. És azért muszáj elviselnünk, mert már volt rá példa, hogy másfél évig nem találkoztunk vele és úgy megsértődött, hogy azt híresztelte a családban, hogy én hergelem ellene a férjemet és eltiltom a gyerektöl.
2015. szept. 9. 16:00
 5/15 anonim ***** válasza:
68%
Lányodnak is úgy adod elő, hogy muszáj elviselni? VAgy próbálod mondani, hogy jajj a nagyi szeret, ne félj tőle, csak bután viselkedik...
2015. szept. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Már mondtam neki, hogy ne féljen a nagyitól, mert ő is a családunk tagja, aki szereti, de erre sírni kezdett, hogy akkor se akar vele lenni. Amúgy bocs az elgépelések miatt! :)
2015. szept. 9. 16:08
 7/15 anonim ***** válasza:
52%
Miután te egyértelműen gyulolod az anyosodat, a gyerek pedig észreveszi, így nyilvánvaló, hogy nem szereti és fél tőle. Hiszen ha anya utálja, akkor z nem jó ember és felni kell tőle.
2015. szept. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%
A kislany ezt mondja, hogy egyszeruen nem szereti? Nem kicsit gyanus ez de persza ha minden olyan dologra amit nem szeret sirassal reagal, akkor oke. Nem tudom, en akkor is sejtenek valami bantalmazast, megfelemlitest a nagyi reszerol. Az nem jatek, ha a gyerekben mindenfele gatlasok, felelmek alakulnak ki ha az egyik legkozelebbi rokonaval talalkozik. Esetleg ha van idod, elvihetned pszichologushoz a kicsit, vagy csak a haziorvossal beszelgethetnel errol. De lehet, hogy en tulreagalom.
2015. szept. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Mennyi idős a mami amúgy?


téynleg ősz a haja??


kiskoromban én is kicsit tartottam az öregektől, de gyakran mentünk meg anyáék felszabadultak voltak, így megszoktam.


Ha nem ez az ok, akkor passz. reméljük, nem nagyi volt vlee szigorú

2015. szept. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Most jött haza a lányom az apjával, aki elmondta hogy beszélt a kicsivel és kiderült hogy a nagyanyja a múltkori találkozásnál azt mondta neki, hogy én nem vagyok jó anya és hogy nyugodtan mondja meg nekem, hogy hadjam többször találkozni vele. Azért nem mondta ezt nekem, mert nem akarta, hogy dühös legyek. Hát, dühös vagyok, de erről nem a gyerek tehet...
2015. szept. 9. 17:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!