Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagypapáim génjeit örökölhetem?

Nagypapáim génjeit örökölhetem?

Figyelt kérdés
Lány vagyok.A két nagypapám eléggé agresszív volt.Nem is ez a lényeg.Nagypapáintól tulajdonoságait örököljük?
2015. nov. 17. 19:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
írj normálisan és akkor válaszolok mert ebből nem sokat lehet kihozni : ,,Nagypapáintól tulajdonoságait örököljük?"
2015. nov. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%
Az unokában bizonyos nagyszülők bizonyos tulajdonságai hangsúlyosan jelentkeznek, ezt igazolták Mendel kísérletei más a 19. század közepén.
2015. nov. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%
Igen, egy negyed részben örököljük nagyszüleink tulajdonságait.
2015. nov. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha vér szerinti, akkor biztos.
2015. nov. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mindenki magára hasonlít valójában, csupán hajlamosak vagyunk a családunktól átvenni tulajdonságokat.
2015. nov. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Alapvető emberi tulajdonságok mondjuk az ingerlékenység, a vidámság, visszahúzódóság, és rengeteg ilyen van, minden felmenőnk más, nem túl nehéz párhuzamot állítani ezek közül. Én ezzel úgy vagyok, hogy nézd már két lába van hát tisztára az apja. Kis túlzással de az emberek minden ilyet bemagyaráznak. Persze hasonlítunk a felmenőkre, és örökölhetünk tőlük jellemvonásokat.
2015. nov. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha valóban a nagyapád, akkor negyedrészt egyeztek.
2015. nov. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen, hogyne! De csak nagyon kevés tulajdonságot örökölsz, azokat, amik közvetlenül a habitushoz (vérmérséklet) kötöttek.


Nem a génektől leszel agresszív, hanem a tanult magatartási mintától, ill. a hozott anyagtól (ez kis részben genetikai). Az agressziótól pedig nem kell félni, mert az olyan, mint a motorban a benzin: tudni kell kezelni, és akkor hajtóanyag lesz belőle.

2015. nov. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A mai világ nem a csendes alamusziknak terem babért. Ha így van légy büszke nagypapáidra. Meg egyébként is légy rájuk büszke akárhogy is volt. Ők a családod és a család szent és sérthetetlen hiszen belőlük vagy Te is.
2015. nov. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Újabb kutatások szerint a szülők génjeinek 50-50%-os öröklése a gyakorlatban a kromoszómák átkereszteződés révén akár 95-5%-os arányt is felvehetnek (ez elméleti extrém eset), nagy átlagban viszont valóban a szülők génjeinek 50-50%-át örököljük, így szükségszerűen a nagyszülők génállományának 25%-át. Egyes személyiségvonások (a személyiség körülbelül fele) tanult, míg a másik fele öröklött magatartásmintákat, hajlamokat tartalmaz. Elméletben lehetséges, hogy a nagyapáid heves vérmérsékletéből is örökölsz valamennyit, de épp úgy lehetséges, hogy nem. (Feltételezem a családban vannak-voltak nyugodtabb személyiségek is).
2015. dec. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!