Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ti hogy dolgoztátok fel, hogy...

Ti hogy dolgoztátok fel, hogy meghalt a nagymamátok?

Figyelt kérdés
3 hete halt meg a nagymamám, de még mindig csak erre tudok gondolni.

2015. dec. 1. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:
az enyém lassan két hónapja,de nincs olyan nap,hogy ne gondolnék rá többször is.nekünk nagyon közeli volt a kapcsolatunk,éltünk is együtt kettesben öt évig,én gondoztam.
2015. dec. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az enyém 10 éve de a mai napig elérzékenyülök ha eszembe jut. Nehezen beszélek róla.
2015. dec. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sehogy. Nem is fogom soha. 10 éve halt meg.
2015. dec. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Amikor az apai nagymamám halt meg, 16 éves voltam, egy eleve elég nehéz időszak közepén. Nem álltunk különösebben közel egymáshoz, mégis nagyon megviselt, hónapokig féltem egyedül, nem tudtam aludni stb.

Az anyai nagymamámat 28 évesen veszítettem el. Őt nagyon szerettem, gyakorlatilag ő nevelt fel, de - talán azért mert már felnőtt voltam -, azt hiszem, egészségesen tudtam kezelni. Megsirattam, hónapokig nagyon fájt, de kb. egy év alatt sikerült elengednem. Két éve halt meg, még mindig hiányzik, nincs nap, hogy ne gondolnék rá, de már nem a szomorúság a legerősebb érzés, hanem az öröm, hogy volt ő nekem.

3 hét nagyon kevés idő, egy szeretett személy elgyászolása hónapokban mérhető. Részvétem.

2015. dec. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én viszonylag könnyen. Ez persze nem azt jelenti hogy kicsit sem sajnáltam őt, de a halálakor megkönnyebbülést éreztem, hogy nem kell tovább szenvednie. Ahogy visszaemlékeztem a nyomorúságos utolsó 10 évére, rá kellett jönnöm, hogy már jóval korábban elvesztettem őt, nem tudott már az lenni, mint aki a gyerekkoromban volt. Én az akkori énjére emlékszem szívesen, aki igazából is volt.
2015. dec. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3 éve halt meg a dédmamám és a család még mindig úgy beszél róla mintha köztünk lenne.
2015. dec. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Viszonylag könnyen, mert ott voltam, mikor meghalt. Sokszor eszembe jut, hogy mennyire gyönyörű volt és békés.
2015. dec. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

sehogy se dolgoztam fel csak kenytelen vagyok belenyugodni mert nem tudok tenni semmit ellene. 1990 ben halt meg. amig elek hianyozni fog. ma is erzem a kicsi puha rancos kezet, a szilvasgomboc illatat amit fozott, hallom a hangjat ahogy meset olvasott nekem amikor kanyaros voltam.

es elmultam 60 eves. jobb mar nem lesz soha.

2017. máj. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!