Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Kötelességem vinni a gyereket?

Figyelt kérdés
A párom kényszerít, hogy az egy éves gyereket rendszeresen vigyük a szüleihez. De ott minden koszos, penészes. Az apja mindig olyan részeg, hogy beszélni sem tud. Múltkor ledobta a kisgyereket is. Folyton üvöltözik részegen, hogy "ne pofázzak neki azt csinál a gyerekkel amit akar". Ittasan agresszív. A gyerek folyton sír ott és szenved, nem szeret ott lenni. Elegem van az egészből. A párom csak a szüleit pártolja.

2015. dec. 10. 18:37
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
75%

Nem. A párod úgy tűnik, azért ragaszkodik a görény szüleihez, mert áldozat volt. (De mivel kényszeríti a gyerekét hozzájuk és figyelmen kívül hagyja a te akarodat is, már agresszor, tehát nem kell sajnálni.) A szülei bántalmazó emberek, mint az az írásodból is kiderül.


A "ledobta a kisgyereket" már nagyon határeset, úgyhogy nagyon észen legyél!


Mondd meg neki, hogy szó sem lehet róla, és ha mégis kényszerítőzik, akkor a saját magad és a gyerek érdekében gondold át, hogy mit akarsz ettől az embertől a továbbiakban. Valamint panaszt kell tenni a gyámügyön, mert a kisgyerek egy alkesz, tetves, mocskos, penészes alaknál, aki ráadásul durvul vele traumatizálódik. Olyan mélyen, hogy pszichiáter sem tudja kéősbb belőle ezt kiszedni és meggyógyítani.

2015. dec. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
79%
2-es vagyok, akkor nekifutok újra, mert látom, valamelyik agyasnak nagyon szúrta a szemét a válaszom. Szóval (csak hogy a kis kretén barátunk is megértse, aki elsőre nem fogta fel), igen, a nagyszülőt megilletheti a láthatás, de ez messze nem olyan magától értetődő, mint a szülői láthatás. Olyan helyre vinni pedig nem szabad a gyereket, ahol a testi, lelki épsége veszélyben van, aki mégis ezt teszi, az veszélyeztetést követ el (természetesen a nagypapi úgyszintén veszélyezteti a gyereket, de a szülőt is felelősségre vonják ilyenkor). Nincs az a bíróság, amelyik ilyen előzmények fényében láthatást ítélne meg a nagyszülőknek, hiszen ez nem egyezik a gyerek érdekeivel. Ha meg a párod arra kényszerít (!!!), hogy oda vidd a gyereket, ahol veszélyben van, akkor el kell rajta gondolkodni, hogy ilyen apára van-e szüksége a gyerekednek, vagy sem, mert úgy látszik, szülő létére sem képes a gyerek érdekeit képviselni a saját szüleivel szemben.
2015. dec. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
59%

Valamint a nagyszülői kötelező láthatást tessék elfelejteni, mert nem létezik csak a köztudatban (és rosszul).


Ha szereti a gyerekét a párod, akkor nem teszi ki annak, amitől a jelek szerint maga is sokat szenvedett. Állj a sarkadra és ne engedd a gyereket többé a nagyszülők közé!

2015. dec. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
47%
Hű, pirospacsis hülyegyerek, nagyon gyors voltál :D Gratulálok, tessék, csapj bele újra, látom, az értelmét úgysem fogod fel annak, amit írok :D
2015. dec. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Ott aludni meg velük sose engedtem. Nem is fogom. A váláson is gondolkoztam. Bíztam benne, hogy a páromnak a gyerek egészséges fejlődése lesz az első. Egyszer pár hónapos korában még szoptattam kitépte a kezemből, hogy a szülei látni akarják meg írassak tápszert ott marad napokra a gyerek. Akkor összepakoltam a gyereket és haza mentem napokra a szüleimhez a gyerekemmel. Azóta ezt nem is meri felhozni, hogy elviszi.
2015. dec. 10. 18:54
 16/31 A kérdező kommentje:
Már hogy nélkülem viszi el.
2015. dec. 10. 18:56
 17/31 anonim ***** válasza:
72%
Hát figyelj, ezt nagyon komolyan beszéld meg a pároddal, de ha nem mutat hajlandóságot rá, hogy megértse, hogy mi a gyerek érdeke (és ebből az utóbbi példából pláne úgy látom, hogy nem így van), akkor sajnos neked kell helyette is észnél lenni, mert neki úgy látszik, ez nem megy. Mellesleg - bár tudom, hogy ez téged nem vigasztalna, ha valami baj történne -, de ha ő odavinné a gyereket a nagyszülőkhöz, és ott valami történne a gyerekkel, kedves apucit is úgy megrángatnák, mint a huzat, na persze nagypapival az élen. Ezt csak felfogja a párod... Bár persze, nem biztos. De ha nem változtat, akkor neked sem marad más választásod, mint hogy a gyerek érdekében otthagyod a francba, és amilyen gyorsan csak tudod, rendezed a felügyeleti jogot is, nem megfeledkezve arról, hogy az apa azzal, hogy a gyereket folyamatosan a szüleihez akarja vinni, folyamatosan veszélynek teszi ki a gyereket.
2015. dec. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
8%
szerintem kicsit felfújod a dolgot. Nagyon benne ragadtál ebbe a kibírhatatlan házisárkány szerepben, csak aztán nehogy válás legyen a vége.
2015. dec. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
74%

Méghogy a kérdező fújja fel?

Elolvastad te rendesen, hogy mit csinál a nagypapa a gyerekkel?


Az apuka viselkedése is undorító. hogy ezek tudatában is viszi oda mintha kötelező lenne.

2015. dec. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
11%

#19

jah mert ha meg azt írja hogy földhöz vagdosta meg heroinnal lőtte a purdét azt is elhiszed? Itt csak önigazolást keres a kérdező hogy jól teszi hogy kizárja a párja szüleit az életükből helyette a saját szüleit látogatják.

2015. dec. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!