Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Van beleszólása?

Van beleszólása?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, szüleim elváltak, és anyuhoz kerültem.Most ittlakunk papáméknál, és van hogy a barátaimmal elmegyek hülyülni,és jön lassan 20 éves unokatesóm is, akivel testvéri kapcsolatunk van szinte. Volt két alkalom nemrég,hogy későn mentünk haza, de az eggyiknél mondtuk is,hogy nem tudjuk,hogy mikor jövünk haza, ezért vittünk kulcsot, hogy betudjunk menni. Unokatesómnak köszönhetően ismerem őket, akikkel kiszoktunk menni. De az eggyik haverunkat papámék utálják. Egyszer papám kiakadt, hogy kivel mentem ki, és mondtam,hogy sok köze nincs hozzá. de nem bunkon mondtam neki. Röviden a papám beszélni akar az apámmal, hogy van e beleszólása, hogy kivel megyek el mikor. De szerintem nincs, az oké hogy vigyázni akarnak rám, de akkor is azt nem mondhatják meg hogy kivel megyek hova és meddig,ugy hogy ottvan unokatesóm is. Beleszólhatnak?
2015. dec. 21. 18:24
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Igen, beleszólhatnak. Ott élsz a házukban, így be kell tartanod a ház szabályait ha tetszik ha nem. 14 éves gyerek vagy, a nagyapád is felelős érted.
2015. dec. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ok. Köszönöm. De a beleeggyezésem nélkül nem rendezhetik el,hogy apuhoz kerüljek?
2015. dec. 21. 18:36
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

Még gyerek vagy, persze, hogy megmondhatják, hogy kivel mehetsz el és meddig.

A papád miért akar apukáddal beszélni? Ezt nem értem. Anyukádhoz kerültél, akkor anyukádnak kéne szólnia, hogy jobban vigyázzon rád.

2015. dec. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Lina63 ***** válasza:
8%
Nem, ha anyud nem bánja akkor papádnak nincs joga. Amég anyud nevel neki tartozol engedelmességgel, papádnak meg tisztelettel. Ha papád nem szimpatizálja, de anyudnak nincs kifogása ellene, akkor max nem megy oda. Jah és csak úgy nem helyezhetnek át apudhoz, mert bírósági meghallgatások lennének...
2015. dec. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Anyu elenged szivesen, neki az a fontos, hogy én jólérezzem magam, persze vannak határok. A papámék most nem engednek el sehova,addig a mig apuval nem tudnak beszélni arról, hogy a papának van e beleszólása apu szerint. (Ha apu elvisz magához, nem sokat foglalkozik velem..)
2015. dec. 21. 18:52
 6/10 Lina63 ***** válasza:
Mond meg papádnak, hogy szereted, tiszteled, de anyud felel érted, és nincs joga anyud döntését felül birálni hiába laktok ott.
2015. dec. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Lina63 ***** válasza:

Már bocsi, aki lepontozott kifejtené miért?

Egy gyerek nevelése NEM a nagyszülő dolga. A lányomat sem a szüleim, vagy anyósék nevelik hanem a férjemmel mi.

Még ha valamelyikőnk szüleinél is élnénk ideiglenesen akkor sem hagynám, hogy ők neveljék. Amit én és férjem engedünk/ tiltunk abba nagyszülőnek nincs joga beleszólni. Max tanácsot adhatnak amit meghallgatok/tunk, de a mi szavunk a döntő.

Az más kérdés, hogy ha nyaral a gyerek és rájuk van bizva, de ott is van alapvető szabály (ismeretlen városban egyedül nem mehet, ha bulizni szeretne akkor idősebb unokatestvérrel..)

A nagyszülők már felneveltej 1,2 vagy több gyereket, és a nevelést hagyják meg a szülőknek.

Kérdező nem tudtok elköltözni papádéktól akár albérletbe?

2015. dec. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Bár én nem pontoztalak le Lina63 de gondolom azért vagy lepontozva mert butaságot írtál.


Igen van a kérdezőnek anyja és apja, de ahogy írta külön élnek. Ettől függetlenül az apukának is van beleszólási joga a gyereknevelésbe. Ahogy a nagyszülőknek is ha az anyja és a lánya az ő házukban él.

Ha az anyuka dolgozik de a nagyszülők otthon vannak, és az idejük nagy részében ők vannak a gyerekkel akkor ők is felelősséggel tartoztak a gyerek felé, így van beleszólásuk, hogy kivel barátkozik, kivel csavarog, kit hív meg a házába.

2015. dec. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos nem tudunk elmenni. Ahogy említettem apám alig foglalkozik velem. Anyu most nem dolgozik, ezért állandóan itthon van.
2015. dec. 21. 23:05
 10/10 anonim ***** válasza:

"Ott élsz a házukban, így be kell tartanod a ház szabályait ha tetszik ha nem. "


na ezt a választ kéne lepontozni, mert ez az ostobaság.

értem én, hogy a turbó HTB-k itt gyorsan magát a megtestesült internetes szent Teréz anyát akarják játszani, de a gyereknevelés és a ház szabályai között van bőven különbség.

majd ha az anyja azt mondja nem mehet, akkor nem megy sehová.

és kedves mindenki, olvassátok vissza a válaszaitokat, mikor feltesznek egy kérdést amiben arról írnak, hogy anyós, nagyszülő bele szólhat e a gyerek dolgaiba...?

mindenki egyöntetűen habzó szájjal fröcsögve azonnal mondja a magáét, hogy semmi köze hozzá.

erről ennyit.

persze egy 14 éves gyereket könnyű félre vezetni az ilyen válaszokkal, remélem ez örömet és kielégültséget okoz a válaszolóknak.

2015. dec. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!