Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nektek is van olyan rokonotok,...

Nektek is van olyan rokonotok, aki az enyémhez hasonlóan irritálóan viselkedik?

Figyelt kérdés

Mamám csinálja azt állandóan, hogy ahelyett, hogy megkérne arra, hogy segítsek neki valamiben, inkább elkezdi sajnáltatni magát és várja, hogy észrevegyem, mit akar... most történt, hogy odajött hozzám, elkezdte mondogatni, hogy ő ilyen meg olyan szarul van, végül egy nagy sóhaj után benyögte: "Na jóóó, akkor elmosogatok..."


Persze rögtön elmosogattam helyette, de nem túl nagy kedvvel. Miért kell így taktikázni? Ha apával beszélek, simán megkérhetjük egymást, hogy segítsen pl. a háztartás kapcsán ebben-abban, nyíltan, egyenesen. Mamámnak nem tudom, mi baja van. Bármikor bármire megkérhetne, de mivel az ő lakásába ritkán járok át, nem biztos, hogy észreveszem, mennyi mosogatnivaló van vagy ilyesmi...


Miért nem kér segítséget normálisan, ahogy más ember tenné?


23L


2016. márc. 12. 16:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
5%
Szerintem azt hiszi, hogy egy 23 éves valakinek magától is eszéb jut, hogy csinálhatna valamit a háztartásban és nem kell külön szólni neki.
2016. márc. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Pont az ilyen kommentelők kedvéért írtam le, hogy ritkán járok át a lakásába, ezért nem látom, miben kell neki segítség. De ettől függetlenül is meg szoktam kérdezni, kell-e segíteni valamit, akkor meg csak vonogatja a vállát.


Viszont a szűk családomban meg az a szokás, hogy nem fárasztjuk egymást ilyen hülyeségekkel, hanem kerek-perec megkérjük a másikat, hogy segítsen. Nem értem, mi rossz van ebben...

2016. márc. 12. 16:30
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
Zárd rövidre, mikor elkezd játszmázni: "Rosszul vagy, mama? Hogyan segíthetek?" Ha erre azt mondja, hogy ááááh, sehogy... akkor vonj vállat és tettesd magad süketnek a sirámaira. Ha kiböki, hogy mi nyomja a lelkét, akkor meg segíts neki és kész. Légy vele egyenes és nyílt, hátha rájön, hogy veled szemben nem érdemes kerülgetni a forró kását.
2016. márc. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igaz, könyörögni azért nem fogok neki, hogy ne szerénykedjen, hadd segíthessek már... :D köszi a tippet. Természetesen megbántani sem szeretném.
2016. márc. 12. 16:33
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
Szia! Vannak ilyen emberek az én rokonságomban is. Nem tudom, miért gondolják, hogy ez így jó, de szerintem nem rossz szándék van mögötte, hanem rossz nevelés. Sajna ennyi idősen már nem valószínű, hogy megváltozik. Tekintsd úgy, mintha egy idegen nyelven beszélne, ahol a siránkozás jelenti a kérést. Nem könnyű, tudom. Esetleg anyukáddal/apukáddal is beszélhetsz róla, hogy vajon miért így kommunikál a nagyi és hogy régen is ilyen volt-e, esetleg nekik mi a stratégiájuk.
2016. márc. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
Jogosan gondolod azt, hogy egyenesen meg kéne mondania, mi a baja veled. A 2. Válaszolóval értek egyet 
2016. márc. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok. :)
2016. márc. 12. 16:50
 8/14 anonim ***** válasza:
88%
Az ilyen engem nem tud meghatni. Tudom, mit akar, de amíg nem mondja ki, eljátszom a hülyét. Ha hülyének néz, ne hiába tegye.
2016. márc. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
64%

Ilyet velem is játszottak, nagy sopánkodva előadták, mennyire fáj ez és az, hogy nincsenek jól, DE BEZZEG ŐK elmosogattak stb., mindezek ellenére is!

Én meg közöltem, hogy nem állok haptákban egész nap, hogy ugyan mit segítsek, van szája, kérjen meg és megcsinálom. Ha meg annyira halálán van, menjen lefeküdni, de az ilyen hattyú halálára én nem vagyok kíváncsi. Volt egy jó kis sértődés, de érdekes mód csak rászoktak a légyszíves használatoára.

2016. márc. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
6%

ne haragudj de 23 évesen nem kérésre kéne elvégezni a házimunkát

önálloan nem látod hogy ott a mosatlan?

2016. márc. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!