Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit lehet tenni egy 91 éves...

Mit lehet tenni egy 91 éves nagymamával aki reggeltől estig mindenbe beleszól?

Figyelt kérdés
Anyukámmal és nagymamámmal élek, az apám nemrég lelépett. Így hárman maradtunk. Anyuval közösen fizetjük a magas jelzáloghitelt, így elköltözni nincs lehetőségem még egy pár évig. Velünk lakik a nagymama, aki 93 éves. Szó szerint tönkretesz minket. Mindenbe beleszól, hogy teregesd ki a ruhákat, hogy moss fel, hova mész, miért mész, ha elmész az baj mert a nőnek nem illik elmenni otthonról stb. Ha valaki volt már hasonló helyzetben kérem adjon tanácsot, hogyan lehetne leállítani. Köszönöm szépen!
2016. márc. 31. 12:40
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
96%

Egy két kedves szóval, közben mosolyogva állítsd le kb. így "mamikám ez nem a te dolgot", "mami ez nem tartozik rád", és utána térj ki előle, ha a te lakrészedben/szobádban zavar, akkor mosolyogva kísérd ki.


Ez sokkal jobban hat az ilyen öregekre, mint ha indulatosan véleményeket ütköztető eszmecserébe bocsátkoznál vele, mert az öregeket gyakran már ez is szórakoztatja, ha azt érzik hogy másokra hatást gyakorol a mondanivalójuk. Ellenben az fáj nekik, ha levegőnek nézik őket, viszont ilyen esetben megérdemlik.

2016. márc. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
83%

örülj hogy anyukàd veled van mert èn egyedülèlek egy ílyen aranyos nagymamival ès màr teljesen kivagyok. Ezeket nem lehet kezelni egyetlen kiùt ha elmèsz vagy a mami àtköltözik a tùlvilàgra. Rühelik a fiatalokat ezèrt ilyenek.

Ha van pènze akkor mèg elviselhetetlenebb mert tudja hogy van mire tàmaszkodnija.

2016. márc. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
2%
Igazán lehetnél toleránsabb egy 91 éves emberrel. Megvannak a bogarai, máshogy nőtt fel, mint Te. Tönkretesz azzal, hogy szól, hogy teregess ki, vagy moss fel? Ugyan, kérlek...Az én nagymamám is bogaras volt, a végére már egyenesen házsártos. Megmosolyogtam, kedvesen válaszoltam neki. Nem lehet leállítani 91 év után. Ilyen marad. A saját életedet könnyíted meg, ha tanulsz egy kis toleranciát.
2016. márc. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
76%
Nem azért ilyenek mert rühellik a fiatalokat,hanem azért mert már öregek,és demensek.Mi sem leszünk különbek ennyi idősen ha megéljük,úgyhogy egyik füleden be,a másikon ki.Helyeselj mindenre,aztán csináld azt amit akarsz.
2016. márc. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
55%

minimum 40 éves? mi van?

miféle szülőképes korról beszélsz?

gondolom férfi vagy.

az ilyen időseknek még 10-12 gyerekük volt általában.

bőven 40 fölött is szültek.

ha 40-40 évesen szült a mama és az anyuka, akkor a lány 13 éves.

ha 45-45, akkor akár 3 éves is lehetne!

jaj, ezek a nyomorult sztereotípiák.

2016. márc. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
88%

az időskori demencia nem ez! időskori elbutulás, mikor egymás után 10x kérdezik meg ugyanazt, mindent elfelejtenek, úgy hagyják a gázt, bedőlnek idegeneknek, stb.


a házsártosság egy jellemvonás, ami nem kötelező, csak azért, mert idős! vannak nagyon kedves öreg nénik is.

tetszik vagy sem, nagyon sok idős féltékeny a fiatalokra. vannak, akik el tudják fogadni az idő múlását, és a saját életkorukban is meglátni a jót, a szépet. pl. sokan 50 felett kezdenek el sportolni, túrázni, jógázni, utazgatni.

de vannak, akik nem bírják elviselni, hogy eljárt felettük az idő.

nehogy már a fiatal lány legyen a hibás, ha rá mer szólni, meg miért mindig ő legyen türelmes, és megértő?

egész fiatalkorát tegye tönkre a mama? miért nem lesz néha a mama is megértő és türelmes?

nem lehet már megmagyarázni neki, ebben biztos vagyok, de nehogy már mindent el kelljen tűrni, csak mert valaki idős!

szokták mondani, hogy a kor nem érdem, hanem egy állaot! nem azért kell valakit tisztelni, mert öreg, hanem mert kiérdemli a tiszteletet!


mondjuk a "szólj vissza kedvesen" válasz szerintem minden, csak nem kedves, mert "mamikám ez nem tartozik rád" és "mama ez nem a te dolgod" minden, csak nem kedves. attól, hogy elérakunk egy megszólítást, még a "nem a te dolgod" és "nem tartozik rád" nem válik kedvességgé.

persze nem mondom azt, hogy nem kéne leállítani az öreglányt, mert basszus, milyen jogon szól bele, ha nem ő vezeti a háztartást?

talán ő mossa ki a ruhát, ő mosogat? ő fizeti a jelzálogot?

nem mindegy neki, hogy van kiteregetve?

ha nem szenved időskori demenciában, akkor be kéne látnia, hogy az ő fiatalkora óta eltelt majd 80 év, nehogy már úgy kelljen viselkedni ma, mint az I. világháború idején. változik a világ.

Mondjuk a nagyi kb. 1923-ban született, kérdezd meg tőle, hogy ő akkor úgy viselkedett meg úgy öltözködött, mint az 1840-es években? Hát tuti nem. az neki már egy letűnt kor volt. neked meg az ő fiatalsága a letűnt kor.

de ő ezt nem tudja elfogadni.

az én nagymamám a világ legaranyosabb nagymamája volt, ha akarnék sem tudnák rosszat mondani róla.

nálunk anyám az, akinek soha semmi nem jó, de amióta tehetem, nem hagyom, hogy terrorizáljon.

2016. márc. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
45%
A demenciába bele tartozik a házsártosság,a kötekedés,a manipulációra való hajlam,sőt akár az agresszivitás is.Tudom,szociális területen dolgozom idősekkel.
2016. márc. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
93%

na jó, legyen. szerencsére nálunk csak a feledékenység jött elő.

de ha ez lenne, azt szerintem írta volna.

véleményem szerint elég reális, hogy a mama egyszerűen féltékeny, azért nem jó neki semmi.

2016. márc. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
90%
Megbecsulhetne hogy odavettetek magatokhoz es gondoskodtok rola, kevesen teszik meg mar manapsag
2016. márc. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
14%
A nagymaminak korábban is ilyen volt a természete? Ha igen, akkor volt időtök hozzászokni és megtanulni vele együttélni. Ha nem ilyen volt korábban, akkor a nagymami demenciában szenved, ami személyiségváltozással is jár, és lesznek ennél sokkal-sokkal nagyobb gondjaitok is az ápolásával. A demencia ugyanis betegség.
2016. márc. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!