Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mennyire rossz ötlet?

Mennyire rossz ötlet?

Figyelt kérdés
Azt tervezzük, hogy magunkhoz vesszük a párom nagymamáját, mert már nem tud egyedül élni, de a családból senki más nem akarja befogadni. Természetesen külön szobája lenne, de semmi más nincs még megbeszélve. Milyen buktatói vannak ennek az ötletnek? Ti bevállalnátok? A másik lehetőség valami idősotthon, de arra nincs elég pénz, és a nagyi nagyon tiltakozik ellene.
2016. ápr. 7. 16:01
1 2
 1/11 anonim válasza:
41%

Milyen buktatói lennének? Befogadjátok, ápoljátok, segítitek... Nem tudom mi lehetne itt a buktató.

Én bevállalnám, elvégre a párom nagymamájáról van szó.

2016. ápr. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 acelsziv ***** válasza:
92%
Az kérdés az, hogy miért nem akarja senki befogadni? Akkora sárkány? Mert ha igen akkor egy olyan keresztet vesztek a nyakatokba, hogy belegebedtek.
2016. ápr. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát ez az, sokan állítják, hogy lehetetlen vele élni, ráadásul az elmúlt 20 évben egy kicsi, világvégi faluban élt egyedül. De mi nem láttunk semmit abból, amit mások mondanak, hogy ezért vagy azért nem fogadják be. A párommal mindig rendes volt, egész nyáriszüneteket vigyázott rá, ráadásul azért nincs több pénze, mert minden megtakarítását az anyósomnak adta, aki most nem akar vele foglalkozni.
2016. ápr. 7. 16:33
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

"az elmúlt 20 évben egy kicsi, világvégi faluban élt egyedül..... A párommal mindig rendes volt, egész nyári szüneteket vigyázott rá, "

Borítékolom a megőrüléseteket.

Ilyen volt az én nagymamám is. Nem írom le, mert felsorolhatatlan, hogy mikkel borította ki az egész családot, de egy tragédia volt az utolsó 10(!) év.

2016. ápr. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem (sajnos) nyomós oka van annak, hogy senki nem szeretné befogadni :-(


Nehéz döntés, mivel ha nem fogadjátok be akkor nektek lesz lelkiismeret furdalásotok, de ha viszont úgy döntötök, hogy együtt laktok a nagyival mindenképp fektessetek le különböző szabályokat és tudatni kell vele (szépen), hogy ha nem tartja be a szabályokat, akkor mehet vissza, vagy az idősek otthonába.


Ezt mind annak tudatában írom, hogy szerintem biztos, hogy ciciás a mama, ha már senki nem akarja befogadni, még a saját lánya se...


Ti egyébként milyen idősek vagytok? Van gyereketek?

2016. ápr. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
Opció lehetne még az is, hogy valakit, aki segítene neki, lakhatásért és fél rezsiért odavennétek vidékre a nagymama mellé.
2016. ápr. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mik lehetnek a buktatói :

-Lakva ismeri meg egymást az ember. Lehet millió idegesítő szokása, amit nem birtok majd tolerálni. Nálunk anyám vette magához az anyját. Pár nap alatt kiderult, hogy a mama horkol rendesen,úgy, hogy a másik szobában is hallják, éjjel óránként jár a mosdóba, minden lámpát felkapcsolva, a tvt pedig csak teljes hangeron hajlandó hallgatni.


-Nulla magánélet. Ki jött, miért, meddig marad, mit dolgozik, stb. Miért jött anyám később haza, miért most megy vásárolni, miért nem Hívja meg az akarkit.


-Nulla személyes tér - nem fog egész nap a szobájában ülni. Nonstop a nappaliban volt, vagy ott, ahol anyám, szinte követte. Vendéget egy idő után anyám már nem hívott, mert senkinek értékelte a mama társaságát.


- Anyagi viták. Nem kerül az annyiba, hogy ő ott lakók, 500 forint elég a rezsiijere, 1000 meg élelmiszerre, egy hónapra, ugy, hogy leadja a rendelést, mit akar enni.


3 hónap után anyám feladta, mondta hogy ő nem megy tönkre ebbe, azóta a mama otthon van, a saját házában, 12 órás napközbeni ellátással

2016. ápr. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
40%

Ha jó köztetek a viszony, és tényleg nincs más lehetőség, meg lehet próbálni.

Nagyon nemes gesztus lenne tőletek:)

De csak akkor, ha tényleg normálisan viselkedik a nagyi, és adott esetben lehet rá ész érvekkel hatni!


Fontos lenne még az összeköltözés előtt lefektetni az alapszabályokat, és megbeszélni vele, hogy neki ezek elfogadhatóak-e. Ha igen, és be is tartja, akkor jó, ha nem, akkor viszont vegye tudomásul, hogy nem maradhat nálatok! Érts meg, hogy ti vagyok "otthon", és ő egy "tartós vendégségben" van nálatok! T pedig legyetek következetesek, ami a szabályaitok betartását illeti (persze ti se legyetek "sárkányok")


És ne adja fel a saját lakását, mert ha rövid idő belül kiderülne, hogy nem működik a dolog, legyen hova visszamennie!


Én vegyesen láttam jó és rossz példákat több generációs együttélésre, igenis működhet jól, de ez a felek személyiségén múlik, az pedig egy GYK-s leírásól ritkán derül ki annyira, hogy a végkifejlet megjósolható legyen.

2016. ápr. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
7-esnek igaza van! Nalunk is ez volt, ha nem is minden pontban. Semmikepp nem ajanlot.. Mar a kerdesedben is benne van h nem szabad!!!!
2016. ápr. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
17%

Hát persze, hogy nyomós oka van, hogy senki nem akar vele élni. Már nincs mit kapni tőle, nincs mire számítani.


A magunkhoz vesszükben lehet probléma, mert idősen belehalhat a költözésbe. Akárhova, még szerető rokonokhoz is. Mert mondjuk, nem tud kimenni a temetőbe, gondolkodni. Imádkozni a templomba, kiszedni a gazokat a kertbe.

2016. ápr. 15. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!