Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan lehet eltiltani az...

Hogyan lehet eltiltani az unokát a nagymamától?

Figyelt kérdés
Sajnos meghalt a barátom. Egy 3 éves gyermekünk van. A barátom anno tartozott az anyjának x összeggel, a fiától nem követelte soha vissza, de amint meghalt beperelte az kislányomat mint örököst hogy adja vissza neki. Utál engem az anyós, és így akar bosszút állni. Meg is ítélte neki a bíróság az összeget, így a 3 éves gyermekemnek fizetni kell, de közben meg a nagymama látni akarja a gyermekemet meg ölelgeti, puszilgatja, és egyszerűen undorodom a viselkedésétől. Ő abban a tudatban van hogy engem tesz tönkre nem az unokát, meg múltkor meglátta a gyermeket, és nem akarta nekem visszaadni. Mit lehet tenni ellene, hogy a közelébe se mehessen, mert nem érdemli meg. Kihasznãlja, hogy ez a gyerek még semmiről nem tud. Beperelhet láthatásért, egyáltalán gyámhivatal segít nekem ebben?
2016. ápr. 19. 13:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, perelhet láthatásért. Általában havonta 1 napot szoktak megítélni.


Az adósságot most neked kell visszafizetni? vagy majd az unokának ha betölti a 18-at?

2016. ápr. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Hat, a nagyi varhat a penzre, amig 18 lesz az unoka :) Addig meg remelhetoleg bekrepal. Nem szoktam ilyet kivanni, de aki ennyire undorito, h egy gyerekkel szorakozik, az megerdemli.

Lathatasert is perelhet az anyos, de szerintem egy jo csaladjogi ugyveddel a hatad mogott el tudod tiltatni birosagi hatarozattal a kislanytol.

2016. ápr. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
Hogy létezhetnek ilyen emberek de komolyan?
2016. ápr. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

"Meg is ítélte neki a bíróság az összeget"

Ez a tartozás örökség.

Ezt te a kislányod nevében visszautasíthatod. Ehhez kell a gyámügy engedélye is. Ha csak tartozás van, nyugodt lehetsz, hogy a gyámügy engedélyezi az örökség visszautasítását.

Így a nagyi drága hoppon marad.

2016. ápr. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
Utolsónak maximálisan igaza van. Gyámügyes vagyok, én is ezt tudtam volna tanácsolni, de nagyon jól leírta. A mama meg tanulja meg, hogy ha szar fej vagyok, akkor nem érdemlem meg, hogy az unokámat láthassam. Ami sajnos nem jó dolog, mert az unokának kellene egy normális nagymama és a nagyinak is kellene a kapcsolat a kicsivel, de ilyen embertől jobb távol maradni... Ha visszautasítottad az örökséget, én a helyedben mindennek ellenére magamban felülemelkednék a nagyi butaságán és a gyerek miatt tartanám vele a kapcsolatot: jól jön a segítsége, meg az örökség a kicsinek a mamától. Ha tiltod, kizárhatja az örökségből az ilyen "kedves" mama a gyerkőcöt. Tudom, mert ebben éltem. Mi látszatra elfogadtuk a mamát. Nehéz volt, de betudtuk, hogy a mama ilyen. Most kát lakást, egy családi házat és egy nyaralót örököltünk utána. Én azt hiszem, megérte a sok szenvedés.... ÉS nagyon bánt, hogy nem tudtam szeretni....
2016. ápr. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

1. Az örökség visszautasítható. Adósságot tehát csak önként lehet örökölni, vagy úgy hogy kell a vagyon is.

2. Nagymama szégyellje magát, ha ezt elmondod, elég rossz fényben fog feltűnni, bár megítélhetnek neki láthatást. Addig viszont míg nincs papír nem kell odaadnod. Ha meg nem adja vissza, hívod ki rá rögtön a rendőrséget.

2016. ápr. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 acelsziv ***** válasza:
79%
láthatást megítélhetnek de max havi 1-2 óra felügyelet alatt. És nem viheti el magával sehová.
2016. ápr. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

tényleg sajnállak.

sajnos tényleg nem tudod eltiltani tőle a gyereket.a havi 1 alkalmat nem lehet megtagadni. de viszont azt tanácsolom,hogy legyél ott. és ha megint előfordul olyan, hogy nem akarja neked visszaadni a gyerekedet, akkor jelentsd.

majd megtanulja,hogy kivel szórakozzon.

amúgy megsúgom,hogy ahogy nő a gyereked, majd megfogja ő is tapasztalni,hogy a nagyi milyen "jó fej" és nem fog menni hozzá.

a gyerekek sem hülyék.

ne mocskold be előtte a nagyit, majd ő rájön idővel,hogy milyen ember. ja de nyilván a kis húzását,hogy az adósságát ráterhelte, ne tartsd titokban, ha elég érett hozzá, azért mondd el neki.

a barátod miatt meg részvétem.

2016. ápr. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, hát akkor senki nem tud segíteni? Pedig azt gondoltam hogy ilyenkor a gyámhivatal segít.

Egyébként egy polgári peres eljárásban nem nézik, hogy kiskorúról van e szó. A gyermekemnek fizetni kell, mert ha nem a nagymama végrehajtást kérhet ellenünk, mi meg utcára kerülhetünk.

Mondtátok, hogy vissza lehet utasítani az örökséget. Mivel a nagymama nem jelezte akkoriban a haygatéki hitelezői igényét, elfogadtam a gyermekem javára, majd amikor jogerőre emelkedett a hayatékátadó végzés, akkor jelentette be hogy kéri vissza a pénzt. Hát nem aranyos?

2016. ápr. 22. 10:37
 10/10 anonim ***** válasza:

Mindenképpen csak annyit láthassa a vén szipirtyó a gyerekedet, amennyi törvényileg kötelező. Soha ne hagyd vele kettesben, és a gyerek miatt se jópofizzál vele.

A gyerekednek nem érdeke, hogy egy ilyen banyával kapcsolata legyen.

A bőr leégne a pofámról, ha akárcsak eszembe jutna az, amit az öregasszony csinált.

2016. ápr. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!