Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyon csúnya, önző dolog...

Nagyon csúnya, önző dolog lenne azt kérni a nagymamától, hogy viselkedjen bután a több pénz reményében?

Figyelt kérdés
Nagymamám lerobbant, én és édesanyám ápoljuk. Mivel jelenleg nincs munkám, elmentem vele ápolási segélyre. A háziorvos a szakértői véleménybe azt írta, hogy súlyosan fogyatékos, ezáltal magasabb összegre vagyok jogosult, de ehhez felsőbb vizsgálat is szükséges. A papír kiállításakor ténylegesen zavart volt, pelenkázni kellett, sokszor összevissza beszélt, nem bírt felkelni, erőtlen volt. Azóta szerencsére ki tud menni a mosdóba, de öltöztetni, fürdetni kell, biztonságképp pelenka is van alatta. Tudata tiszta, néha zavart. Viszont jövőhéten jön a szakértő felmérni az állapotát. Önzőség lenne azt mondani a mamának, hogy tegyen úgy, mint aki semmit nem tud? Így majdnem a mostani összeg duplája járna. Nem hasznot akarok húzni belőle, pénz nélkül is teszem a dolgom, eddig is tettem.
2014. febr. 12. 12:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%
ez az ország sajnos ilyen, hogy ilyeneket kell tenni a túléléshez
2014. febr. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%
Sajnálatos,hogy nem elég a mostani állapota egy normális támogatáshoz, hisz már ez sem piskóta! Beszéld csak meg vele nyugodtan, mit (ne) tegyen és miért!
2014. febr. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
67%
ha rászorulsz a pénzre, kérd meg. ez az ország már régen nem a becsületességéről híres, sajnos ez van.
2014. febr. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
59%
A szakerto pont azert szakerto, mert ki tudja szurni, ki szimulal es ki az, aki tenyleg mentalis problemaval kuzd. Nem tudjatok atejteni.
2014. febr. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
83%

ha önző lennél, nem lenne bűntudatod emiatt és meg se kérdeznéd


nem önző dolog, egyáltalán

2014. febr. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
55%
Vigyázz nehogy elszólja magát a nagymama ... :-)
2014. febr. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
54%
a szakértőket könnyű átejteni
2014. febr. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
53%

Épphogy nehez a szakértőket at ejteni, kedves hozzászóló. Pláne a mai világban, amikor mindent duplán ellenőriznek, főleg, ha allami penzrol van szó.


Kerdezo, ritka rossz otlet.

2014. febr. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
65%

4-es

Ezzel nem értek egyet.Sokan nem kapnának semmit ha így lenne!


Kérdező

Kérd meg nyugodtan a mamád de ne játsszátok túl a szerepet.Ha ez kell a kicsit jobb megélhetéshez hát ezt kell csinálni.De ne mondjátok el senkinek ezt a tervet a környezetetekben mert még a végén egy jóakaró feljelent.

Aztán meg nehogy a mama épp kicsit zavartabb állapotában elszólja magát,hogy jól csinálja e a szerepét amikor a vizsgálat folyik.Szóval ne azt mondd neki,hogy játsszon zavarodottat hanem hogy ne szóljon semmit csak nézzen "bután".

2014. febr. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igazából attól függ az az napi állapota, milyen lábbal kel reggel. Van, amikor ténylegesen semmit nem ért, a legapróbb dolgokat sem, van amikor viszont rendesen el lehet vele kommunikálni. A papíron felsorolt dolgok közül 3-nak kell teljesülnie a magasabb összeghez, ebből nála kettő fent áll, mint nem tudja magát eljárni. Viszont, segédeszközzel közlekedni képes, két db 3 ágú bottal kimegy a szoba melletti wc-re. Igazából ennyi az, amit le kell neki tagadnia. A pénzre szükségem lenne (kinek nincs), de tényleg nem szeretnék belőle hasznot húzni, annak is örülünk, hogy 85 évesen ennyire visszajött az életbe és erre is képes amit meg tud tenni. Viszont van egy 3 éves kisfiam, egy felsőfokú végzettségem amivel nem kaptam állást, illetve félidős kismama is vagyok. A párom az egyedüli aki kenyérkereső. Mivel így teljesen ráérek én vállaltam, hogy felügyelem délelőttönként, amíg édesanyám dolgozik, délutánonként ő van mellette.
2014. febr. 12. 13:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!