Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit csináljak a nagyszüleimmel?

Mit csináljak a nagyszüleimmel?

Figyelt kérdés

Néha elegem van a nagyszüleimből.

A szomszédba laknak és nem birok úgy kimenni az udvarra hogy ne kérdeznék meg h mit csinálok, mit csináltam, miért nem megyek le....

Folyamatosan ellenőrizgetnek és rám akarják erőltetni a begyöpösödött konzervatív nézeteiket. Nem képesek felfogni, hogy 18 éves elmúltam és nem tudnak irányítani és nem kellene úgy kezelni, mint egy hülyegyereket. Elvárják hogy kitűnő legyek, tisztelettudó és kedves-aranyos kislány.

hogy példákat is írjak:

-2-3 havonta rájön nagyanyámra, hogy elmagyarázza, hogy mindig körül kell nézni a zebrán stb. de könyörgöm NÉGY ÉVE járok be minden nap a belvárosba a gimi miatt!!!

-Azt mondja hogy ne legyek haragtartó, meg a többi keresztény érv/meg sem vagyok keresztelve plíz/ miközben olyan rasszista az öregasszony, hogy csak ámulok néha és a menyeivel is úgy összeveszett már és olyan véleménnyel van róluk, hogy csak na...

-Ma életembe először el mertem aludni és teljesen kivannak hogy úristenmostmilesz... és ezt nem tudják 3 szóban lerendezni, 10 percet kell rajta pampogniuk.... mert ha egy napot kihagyok az iskolából majd felfordul a világ....

Én csak azt kérem, hogy lemehessek a boltba anélkül hogy az utcán kéne megbeszélnie velem, hogy hova megyek, miért megyek és mit veszek anélkül, hogy a fél falu hallja. (ilyenkor kiszalad a kerítéshez és onnan kiabál nekem az utcára)

Tényleg egy hatalmas kérés lenne ez?



2016. máj. 13. 10:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
18 vagy, hamarosan úgyis elköltözöl (kolesz vagy munka), addig bírd ki, ő nem fog már megváltozni - számára ez a normális.
2016. máj. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%
Te jó ég, milyen szemtelenül beszélsz a nagyszüleidről, akiknek az a bűne, hogy foglalkoznak veled...
2016. máj. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kezdd el habzó szájjal szidni Kádárt, és köszönd meg nekik, hogy tönkretették a jövődet.
2016. máj. 14. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2-es, azert nem erzed tulzasnak, amit ezek a nagyszulok muvelnek? Szerintem sem normalis.


Milyen a nagyszuleid kapcsolata a gyerekukkel? Nalunk az apai nagymam ilyen, elvileg azert, mert amikor apa volt kisgyerek, a mamam latastol vakulasig dolgozott, ea sosem tudott kellokeppen foglalkozni apukammal, ezt pedig most probalja bepotolni tulzo feltessel - rajtam. Buntudat gyotri, amiert szerinte nem volt eleg jo anya anno.


Vagy vegyuk anyamat. 8 eve elvaltak a szuleim, anya ram sem bagozott, csupan az utobbi idoben keresi velem valamiert a kapcsolatot. Neha ilyeneket mond, hogy jol ragjam meg a falatot meg vigyazzak, nehogy elcsusszak furdeskor es megussem magam - kb

mintha most akarna bepotolni az anyasagot, mivel gyerekkoromban utalt engem, amiert nem fiunak szulettem.


Az en peldaimbol kiindulva, a nagyszuleid kapcsolata a csaladod mas tagjaival vagy veled nem lehet a legfenyesebb. :(


23N

2016. máj. 14. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A nagymamád öreg, valószínűleg demencia is fennáll. Legyél türelmes, nehány kedves szóval megoldható a probléma. Kérdez, megmondod hogy a boltba mész, megkérdezed, hogy az öreg nagyid jól aludt-e, ker-e valamit a boltból es mész a dolgodra. Több szeretet es megértés lehetne benned a megöregedett nagyszüleid iránt. Par percnyi türelem es minden rendben lenne. Az öregség nehéz dolog.
2016. máj. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerintem elég szépen bánok a nagyszüleimmel és egyáltalán nem viselkedem velük tiszteletlenül. Tényleg senkiben fel sem merült, hogy ez valamilyen szinten egy költői kérdés volt, mert már elegem van, de nem rajtuk akarom kitölteni a dühömet? Még az elején is úgy írtam, h NÉHA elegem van. Szóval már elvből nem beszélek velük tiszteletlenül-hiába van mindenki szemében egy sztereotípia a mai fiatalokról-, de én is elvárnám tőlük, hogy egy kicsit "haladjanak a korral" és legyenek liberálisabbak. Minden nap beszélünk és mindig panaszkodnak, h nem mondok magamról semmi és nem mesélek semmit. Ez teljes mértékben igaz, de csak a saját "érdekembe" teszem, mert eléggé fárasztó és idegesítő hosszabb távon bármilyen kis lényegtelen történet vagy információ után egy jól kiválasztott közhelyet hallgatni :/ Így inkább minden nap arról társalgunk, hogy hogy kel a borsó és milyen szépek a muskátlijaik :)
2016. máj. 15. 14:57
 7/7 anonim válasza:
100%
Tudod kedves kérdező, te még nagyon fiatal vagy ahhoz hogy megértsd az öregséget. Egészen más állapot ám az. Ezért nem is hibáztathat senki. Ha láthatóan egy kis szeretetet adnál nekik (mert ebből az látszik, hogy arra vágynak) egészen másképp viszonyulnának hozzád. Én is ápoltam az idős anyukámat, aki legtöbbször nem arról beszélt, ami engem érdekelt. Ő is mutogatta nekem a kertjét, hogy növekednek az elvetett növényei. De azt értsd meg, hogy a legtöbb idős már olyan ingerszegény környezetben él, hogy nincs témája. Amikor tőled megkérdezi hova indulsz, akkor gondolj arra, hogy csak egy pár szót szeretne beszélgetni veled, mert te vagy az unokája akit szeret. Azokat az embereket mindig meg kell becsülnöd az életben akik szeretnek téged.Ettől nincs fontosabb dolog. De nem vagy azért hibás mert ezt még nem tudod. Majd megtapasztalod te is. Szerintem türelemmel és őszinte szeretettel és megértéssel többre jutsz. Magadnak is jót teszel vele. Próbáld naponta gyakorolni és meglátod a te lelkednek is jobb lesz. Ne csak tisztelettudó jó kislány legyél. Próbáld őket megérteni hogy nekik te fontos vagy, csak nem tudnak úgy kommunikálni mint a te korosztályod. Arról meg ők nem tehetnek. Ennyi az egész.
2016. máj. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!