Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyszülők láthatási joga?

Majchy kérdése:

Nagyszülők láthatási joga?

Figyelt kérdés

Kislányom 4,5 éves.Másfél évesen az apuka elhagyott minket...bíroságra vittem a dolgot,akkor az apuka minden második hétvégén láthatta közös kislányunkat.Viszont az apa február végén meghalt.Jelenleg a nagyszülők fenyegetőznek a láthatás miatt.

Féltem a gyerekem,hisz egy 4 éves még nincs annyira tisztába vele,hogy apa miért nincs.


2016. máj. 20. 13:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%

én ugy tudom hogy a nagyszülőknek egyáltalán nincs láthatási joga.

ugyanakkor hallottam valami uj törvényről ami szerint van ugyhogy nem alaptalan a félelmed.

érdemes utána nézzni.

ugyanakkor van valami "tartásra kötelezhető személy" törvény is.

vagyis elképzelhető hogy te meg tartásdijjat követelhetsz.

ha nagyon pattognak érdemes ezt megemliteni hátha akkor leállnak.

ugyanakkor elgondolkoztató, ha van ilyen nem érdemes e élni ezzel a joggal.

2016. máj. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
A nagyszülők is indithatnak pert a gyarmek lathatasaert. Annak, hogy az apa meghalt, konkrétan mi köze van az egészhez? Mitől kell ez esetben félteni a gyereket?
2016. máj. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

Az elsö válaszoló csupa értelmetlen dolgot ír.


A nagyszülöknek is van láthatási joga, ha kérik a bíróságon, akkor megadják nekik.


Az viszont nem világos, hogy mitöl félted a gyereket, elvégre a saját nagyszüleiröl van szó, akiket ismer.

Szerintem - és minden normális ember szerint - a nagyszülök hozzátartoznak egy gyerek életéhez, és csak ártasz neki, ha nem akarod odaengedni.


De mindettöl függetlenül, ha a bíróság elrendeli a láthatást, akkor te köteles vagy odaadni a gyereket, különben megbüntetnek érte.

2016. máj. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
Mi az, ami miatt félteni kell a kicsit? A nagyszülőktől? Ismeri őket, szoktak vele találkozni? Ha nincs erőteljes okod, nincs jogod az unokát eltiltani a nagyszülőktől! Mindenkinek jobb lenne, ha kultúráltan megbeszélnétek az ügyet.
2016. máj. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%

Pedig egyszerű. Két ismeretlen embertől persze hogy félti.

Azzal meg a kérdező is tisztában van hogy ha a biróság elrendel valamit akkor azt be kell tartani, a kérdése arra irányult hogy van e olyan törvény ami alapján elrendelheti?

2016. máj. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

Nem értem, mitől félted a gyereked.


"Féltem a gyerekem,hisz egy 4 éves még nincs annyira tisztába vele,hogy apa miért nincs."

3 éves és 4 hónapos voltam, amikor apukám meghalt. Aki velünk élt, és én voltam a "kedvenc"...


Szóval a nagyszülőktől félted, vagy a veszteségtől???

2016. máj. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
43%
Nem derült ki a kérdésből, hogy ismeretlenek lennének. Gondolom a másfél év alatt is látták az unokatestvére és az elmúlt 3 évben is.
2016. máj. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 kovpet ***** válasza:
100%

"Másfél évesen az apuka elhagyott minket.."


Őt is vagy csak téged? Mert utána arra utalsz, hogy látogatta, amikor tehette.


Mi a gond a nagyszülőkkel?


Hogy jön ide, hogy nincs tisztában az apja halálával? Remélem nem azt érted alatta, hogy kitaláltál erre valami hazugságot és nem szeretnéd, hogy kiderüljön az igazság. A gyerek saját szintjén persze, de el kellene mondani neki az igazat, mert egyszer úgyis megtudja és akkor nagyon rossz lesz neki, hogy nem tudhatta az igazat.

2016. máj. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%
4 évesen már megérti, hogy mit jelent, ha meghalt az apuka! Legalábbis akkor, ha elmondod neki az ő szintjén. Csak jó neki. ha találkozik a nagyszüleivel.
2016. máj. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Hogy mitől féltem a gyerekem?Konkrétan az alkoholista nagyapjától és az idegileg összeroppant nagyanyjától,aki szintén nem veti meg az alkoholt.

A gyerekemnek természetesen elmondtam,hogy az apja nem él(persze a saját kis nyelvén).Az apja halála óta az óvónők szerint is megváltozott a kislányom,féltem a kis lelkét...Ki tudja mi járhat egy ilyen kisgyerek fejébe?!?!

Nem szeretném a késöbbiekben pszichológushoz hordani...

2016. máj. 20. 17:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!