Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szülők! Nektek mennyit segíten...

Szülők! Nektek mennyit segítenek a nagyszülők?

Figyelt kérdés
Nem az anyagi része érdekel, inkább az, hogy mennyi időt töltenek az unokákkal, mennyit vigyáznak rá, hányszor látogatják meg. Légyszi írjátok meg hány éves a gyermek!
2016. ápr. 8. 16:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Helló. Anyuékkal egy városban élünk, apu majdnem mindennap jön, mondjuk ő inkább a férjemmel barkácsol, de unokázni is szokott. Anyu is majdnem mindennap jön, van hogy csak úgy elnéz hozzánk, van hogy én kérem meg egy kis vigyázásra, hogy elintézek egy-két dolgot, ami gyerekekkel nehézkes lenne. Anyósom kb.15 km-re lakik, hozzá inkább mi megyünk a gyerekekkel hétvégén, de van hogy munka után buszra száll és eljön, ilyenkor a férjem hazaviszi. Apósom messzebb van. Mindannyian aktív dolgozók még, de a nagymamák előre egyeztetve gyakorlatilag bármikor bevethetők. 3 éves és 10 hetes gyerkőc van.
2016. ápr. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Anyámék elváltak.

Az apai nagyszüleimmel csak két hetente találkoztam (nem is bántam, mert nem igazán jöttünk ki)

Az anyai nagyszüleim sokat vigyáztak rám óvodás koromban (pl. szinte egész télen nem jártam oviba (akkor még nem volt ez a kötelező óvoda-dolog (szerencsére)) és a nyári szünet alkalmával is hónapokat vidéken töltöttem velük:))

2016. ápr. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagyszüleim mindkét részről messze éltek (élnek), így a szüleimnek nem sok segítségük volt ilyen téren. Apai részről a nagymamám már nem élt, amikor a szüleim megismerték egymást, a nagyapám pedig már idős volt, én még általános iskola alsós voltam, amikor 83 évesen meghalt, anyai nagyszüleimnek meg ott volt a hatalmas kert, azt gondozni kellett, bár a nyarakat náluk töltöttük, de kb. ennyi. Ők ritkán jöttek.
2016. ápr. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

3,5 éves a gyerekünk. A szüleim messze laknak és még dolgoznak. Anyósommal és apósommal egy városban élünk, nem dolgoznak (de még nem öregek, fittek, vezetnek, stb.).

A legtöbbet az én szüleim segítenek és ők töltik a legtöbb időt az unokájukkal. Kb. 2-3 hetente hétvégén eljönnek, esetleg mi megyünk. Ha a gyerek beteg és egyikünk sem tud eljönni a munkából, akkor anyukám vesz ki szabadságot. Apósom gyakran jár, de inkább rövidebb időre (1-2 óra) játszani, ő is segít, amiben tud, néhány órát elvan vele a gyerek. Anyósomat nem nagyon érdekeljük, idén egyszer látta a gyereket, akkor sem ő jött, segíteni nem szokott.

2016. ápr. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

Bébisitt. Na az segitség. Egyik oldalrol nem is erdekli oket egyaltalan az unoka. A ketto kozul egyik mar szuleteskor se erdelelte oket. Masik oldalrol ha olyanja van jon magatol, de megkerni hogy mondjuk mennenk ugyvedhez vmiert vigyazzon masfel orara az unokakra nem lehet. Mindig dolga van... ha magatol jon akkor viszont viszi oket programokra.


Szoval a megoldas bebisitt. Az elso egy eves koraig egyik nagyszulo se nyitotta rank az ajtot. Idonkent telefonon reklamaltak miert nem visszuk az unokat... nem idosek utazgatnak, de valahogy ezt nem tettek... d8csekves persze mindket oldalrol ment... evvan. Szoval nekunk semmi elvarasunk nincs a magyszulok fele. Mindket oldalnak megmondtuk johetnek unokazhatnak szeretettel varjuk oket. Egyik agon soha tobbet telefonon se kerestek onnantol. Masik agon pedig a fennt leirt helyzet. Ha van kedve a nagymamanak szervez kozos programot az unokakkal nekunk meg szol hogy viheti e oket. Mi meg irulunk hogy usmerik egymast.


En meg mindig megfogadom higy en olyan leszek mint a nagymamam vagy a bebisittunk hogy lehet majd ram szamitani.


De nagyszulonek lenni csak lehetoseg nem kotelezo. Szulokent se varhatjuk el a segitsehet. Mindenki elfogadja ami van.

2016. ápr. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%

Egy városban élünk mindannyian,mindkét mama nyugdíjas, fiam 25 hós.


Anyunál heti 2x vagyunk, ebből egyik alkalommal (7vége) ott van tesóm, sógornőm is, családi ebéd van. Másik alkalom hétközben van, akkor csak a gyereket viszem délelött, délután megyünk érte. Mindkét esetben kb 11-17h-ig vagyunk ott.

Egyszer már ott is aludt idén, havi 1x felajánlotta anyu, hogy mehet, de azóta mindig van valami így 2. alkalom még nem volt :)


Anyós hetente, 2 hetente jön, amikor olyanja van, ès itt van 3-tól 6-ig kb. Gyakrabban nem akar, mi nem mehetünk hozzá, gyerekre nem vigyáz, igaz nem is kértem, csak 1x mikor a 6hetes kontrollra kellett mennem, (akkor még anyu dolgozott) de szájhúzás volt, így többet nem kértem.

2016. ápr. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%

Anyukám ha baj van, segitseg kell nekunk akkor mindig jon, de amugy gyakran megyunk mi is. 30 km de közvetlen járat nincs átszállásos móka, nincs kocsijuk es a nagyim is veluk el( 92eves) szoval neki nem egyszeru... Az orom látogatások at altalaba náluk ejtjük meg..


Anyosomek is 30 km-re laknak aktiv korúak, dolgoznak (gyógypedagógus) semmiben nem lehet rajuk számítani, férjemmel mindennap beszel( mikor mi mar nem halljuk 😊)

De a gyereket távolról imádja..

2016. ápr. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
29%
7-es vagyo, 3 eves a lanyom jovo heten születik a kicsi( anyósom nem fog dolgozni, de anyu vigyáz majd a nagyra mert o nem mer)
2016. ápr. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

anyám heti szinten jön a gyerekhez (4 éves kislány) a hétvégét többnyire együtt is töltik (hol nálunk, hol anyámnál). anyósom 1-2 havonta látja a gyereket, de azt is úgy hogy mi visszük le. mindketten 10-15 km-re laknak tőlünk, és sajnos egyik nagyapa sem él már. a feleségemnek persze rosszul esik, hogy az anyja le se sz.rja a gyereket, de úgy van vele hogy ha nem kiváncsi rá magától, ő nem fogja erőltetni


28/f

2016. ápr. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%

Mi az anyai nagyszüleimnél lakunk. Apám szülei falun élnek 1-2 hetente megyünk haza.

Kisebb koromban nagyon sok segítséget kaptak anyumék a nagyszülőktől(mondjuk most is), anyum anyja mos, főz, takarít, ebédet készít, bevásáról(van mikor segítünk, de legtöbbször Ő csinálja)

Apám szülei is kb. ezeket csinálják mikor ott vagyunk.


12/L

2016. ápr. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!