Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ti feltetek vagy feltek, hogy...

Ti feltetek vagy feltek, hogy valamelyik hozzatartozotok, egyszercsak meghal? Mert en igen, pedig ez az elet rendje. Pedig makk egeszseges,74 eves a mamam es nagyon szeretem.

Figyelt kérdés
2016. júl. 15. 10:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Az élet egy "halálos betegség" amit mindenki elkap.

Vagyis az se biztos, hogy pl. te holnap reggel felébredsz-e, vagy kampec leszel...

...és ez nem életkorfüggő!

2016. júl. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ez mindenkiben benne van szerintem valamilyen szinten.

A Te dolgod az hogy ezt a félelmet figyelmen kívül hagyod, hagyod hogy eluralkodjon rajtad vagy "tanulsz" belőle és több időt töltesz velük. Az utóbbi a legjobb.

2016. júl. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem tudhatjuk a jovot, hogy ki lesz a kovetkezo a sorban, csak erdekelt, hogy mas elgondolkozott/e ezen. Amugy meg mamam egy eletvidam mamuci (igy szolitjuk)es nagyon jol tartja magat, meg a munkat is jobban birja, mint anyam XD. Na meg persze azt szeretem benne a legjobban, hogy megvigasztal. Neha osszeszolalkozunk, de szerintem ez mashol is van. Nagyon szeretem es nagyon fog fajni, ha majd elmegy. De, remelem, hogy ez nem most lesz.

Koszonom a valaszokat! 14/L

2016. júl. 17. 22:22
 14/14 anonim ***** válasza:
Én félek. Nem egyfolytában, de sokszor eszembe jut, hogy ez is megtörténhet. 20 éves voltam, mikor édesanyámat reggel holtan találtuk az ágyban...semmi, de semmi elő jele nem volt, szív koszorúér elzáródása lett. Annyira váratlanul ért minket, hogy el sem tudom mondani. Ott és akkor szembesültem azzal, hogy ez bármikor bárkivel megtörténhet. Akkor értettem meg, éreztem át, hogy minden ember halandó, és fogalmunk sincs, kinek mennyi ideje van hátra. Szóval nekem néha eszembe jut, hogy a férjemet kb. bármikor elcsaphatja egy autó, lehet olyan balesetünk, hogy lebénulunk, meghalunk stb. Elég borzasztó gondolatok ezek, de párszor rám törnek. Én éppen ezért igyekszem úgy élni, hogy minden napot kihasználjak. Erre tanítom a gyermekeimet is. Mindent éljünk meg, kérdezzünk, mondjunk ki dolgokat, hogy ne legyen elvarratlan szál, ne legyen "még annyi mindent megkérdeztem volna" gondolat. Érezzék minden nap, hogy szeretem őket, és a férjemet. Sosem fekszünk le haragban, nekem fontos, hogy mindig kibéküljünk, stb. Hogy ha esetleg ez lenne az utolsó nap, csak szép emlékek maradjanak.
2016. júl. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!