Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Valaki érti nagymamám viselked...

Valaki érti nagymamám viselkedését?

Figyelt kérdés

Szögezzük le az elején, hogy én tisztelem és szeretem a nagymamámat,viszont néhány dolgot nem értek.


Tavaj nyáron a bátyám észrevette rajtam a depressziót és azt mondta, ha bólogatás kutya leszek és soha nem mondom ki amit gondolok ahogy eddig, akkor nem lesz jobb.


Azóta változtam. Felhagytam az önbántó tettekkel és kiállok a véleményem mellett, akkor is, ha eltér másétól.

Idén nyáron voltak nagymamámmal nézeteltéréseink és ő nem fogadta túl jól az "új" énemet.

Egyszer vitázott velem és én azzal védekeztem, hogy "ti mondtátok, hogy legyek határozottabb, és álljak ki a véleményem mellett" ő pedig azt válaszolta, hogy "én nem mondtam ilyet"


Ami igaz is... De akkor mit tegyek? Ő ezek szerint azt akarja, hogy olyan legyek mint voltam? De én akkor a depresszió miatt voltam hallgatag, mindennel egyetértő egyén, saját vélemény nélkül.


Azt is mondta, hogy mások durvább dolgokon is keresztülmennek, akkor én miért lettem depressziós? Meg akkor ő már le kellett volna vágja a végtagjait...


Szóval a kérdés. Ő most tényleg azt akarja, hogy olyan legyek mint voltam? És ha igen, akkor szenvedjek tovább mint akinek kitépték a nyelvét csak azért hogy ő ne csalódjon mégjobban bennem? Ez eléggé mártírul hangzik és egyáltalán nem lenne kedvem hozzá. De akkor mit tegyek?



2016. aug. 16. 20:44
 1/9 anonim válasza:
84%
,,Jobban szeretem, ha mindenki utál, mint ha színeskednem kell bárki szeretetéért.''-William Shakespeare
2016. aug. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Magad is tudod a választ. Állj ki a véleményedért, legyél önmagad. Olyan nincs hogy mindenkinek tetsszen amit csinálsz. Miért számít hogy más mit akar?
2016. aug. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Ha hülyeség az álláspontod, akkor nem kell kiállnod mellette. Azért gondolkozni sem árt.
2016. aug. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

Az idős emberek gyakran nehezen alkalmazkodnak a változásokhoz, és ragaszkodnak a régi dolgokhoz.

A régi világban legyen az Horthy korszak, vagy Rákosi korszak, vagy a Kádár korszak eleje, amikor ők éltek mindenkinek be kellett fognia a száját. Meg a nőknek régen nem szabadott elválni stb.


Nekem is van egy nagymamám, ő az egyedüli a családban, aki nem fogadja el, hogy most egy gyerekes pasival alakul a kapcsolatom, mert ő nagyon régi vágású. A másik nagyim elfogadja. De úgy vagyok vele, ha nem fogja elfogadni, ezt, vagy akár egy cigány, néger stb fiúmat, akkor csak egyedül megyek hozzá és ritkábban látogatom. De azért azt elmondom neki, hogy akkor ritkábban látogatom.


Szerintem te álj ki továbbra is magadért, de nagymamádnál mondjuk lehet hogy kicsit visszább vehetsz. Emiatt viszont látogathatod ritkábban. Vagy pl. vannak különböző technikák. én is depressziós vagyok, és van egy pszichológus által ajánlott könyvem:

[link]


Ebben pl. le vannak írva olyan dolgok, hogy ha bírálatot adsz, mert erre az emberek érzékenyek, vagy ha ellentmondasz, jó ha úgy csinálod, hogy először mondassz egy pozitívat, pl. megdícséred, aztán jön a negatív ellentmondás, stb, aztán megint egy pozitív.


pl. köszönöm mama, hogy ilyen finom sütit sütöttél nekem, nagyon szeretem a sütijeidet. Tudod van egy dolog amit meg kéne beszélnünk, amikor ezt és ezt csinálod, az nagyon rossz nekem, vagy erről ez és ez a véleményem stb.


Vagy. Kedves mama, tudom hogy azért mondod ezt, mert a legjobbat akarod nekem és ..., de nekem ez a saját életem stb. De én a köztünk lévő ellentét ellenére nagyon szeretlek téged.


Érdemes tanulmányoznod a neten az erőszakmentes kommunikációt is.


Nagyon fontos, hogy miképpen komunikáljuk a dolgokat, ha konfliktus van. Pl nem gúnyoljuk a másikat, nem minősítjük őt, stb.


Pl. ne mond, nagymama te olyan régimódi vagy, hanem, tudom hogy a te korodban ez másképp volt, de azóta már sok minden változott és....

El lehet mondani neki, hogya a depresszió egy betegség ami az agyi... miatt van így stb. Régen is voltak ilyen emberek, és azok vagy öngyilkosok lettek, vagy alkoholisták, hajléktalanok, vagy akár enyhébb eseteket is elmegyógyintézetben jártak, és hogy manapság már milyen jó, hogy vannak erre gyógymódok, stb. Milyen jó az is hogy a fogyatékosokat se dugják el, hanem lehet velük találkozni stb. Ezzel nyitottabbá lehet tenni ilyen iránt. Ha ez nem jön be, a depiről való beszélgetést nem muszály erőltetni. Ezt az én nagymamám se érti meg. Ő mindig azt szokta mondani, nézt másoknak mennyi bajuk van és te. Meg hogy szépen éltek, anyáék mindenbe segítenek de.


Meg fontos hogy pl az érzéseidről beszélj: pl. mama amikor ezt csinálod én azt érzem hogy stb.


Ha érdekel, hogy hogyan tudod ezt jól csinálni biztos találsz majd ezek alapján jó dolgokat.


Drukkolok, hogy sikerüljön.

2016. aug. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó! Nagyon hasznos volt a válaszod. Beszélek az érzéseimről. Pl elmondtam neki, hogy rossz nekem mikor a bátyám rossz tulajdonságait magyarázza nekem a háta mögött. Bűntudatot érzek miatta. Erre ő "neked mindig bűntudatod van"

Emiatt inkább hallgatok.

2016. aug. 16. 21:21
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
Az idősek úgy gondolják, hogy a manapság annyira "divatos" depresszió leginkább a marhára unatkozó, ráérő, semmittevő fiatalokat érinti. Akinek van normális hobbija, sportol, elfoglalja magát, nincs ideje ilyen baromságokon filózgatni és magát sajnálni. Ez valahol érthető is, ők teljesen más világban éltek. Viszont nyilván fura a mamádnak, hogy hirtelen így megváltoztál. Tudod azért lehet intelligensen és kulturáltan is vállalni a véleményedet, nem feltétlenül hangosan és másokat megbántva. Nem valami ilyesmiről van szó?
2016. aug. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem nem...én alapvetően kedves ember vagyok. Az a fajta aki igyekszik elkerülni a veszekedést és nem az amelyik veszekedést szít. Éppen ezért mikor konfliktusa volt a bátyámmal mindig pártatlan próbáltam maradni és hol egyiket, hol másikat védtem. Nem az volt a célom hogy bárkit is megsértsek és mikor elmondtam mamámnak, hogy nekem nem jó ez így akkor felháborodott, hogy nem érdekli, ő befejezte, többet senkiről nem mond semmit és ehhez hasonlók.
2016. aug. 16. 23:02
 8/9 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs, miben volt mas velemenyed, es kinek volt igaza. De miert a nagymamad ellen akarsz kiallni? Miert egy oregasszonnyal akarsz vitazni? Okos enged szamar szenved ... Eleve oreganyad nem lehet valami inteligens ember, ha kozli, hogy neki ugy tetszel, ha egy depresszios, bologatos kutya vagy, ha nincsenek onallo gondolataid. Ezert nem ertem, mit foglalkozol vele? Baratnom oreganyja volt az a tipikus parasztasszony, a falu radioja, meg mindig mindent jobban tudott, parancsolgatott, baromsagokat dumalt. Mi baratnommel folyton bologattunk neki, aztan atmentunk a masik szobaba es kirohogtuk. Jo par evvel ra baratnom mondta, hogy az oregapja kb hazicselednek tartotta a feleseget meg neha meg is verte, szoval kb rajtunk toltotte ki magat az oregasszony. Bar en ha tudom, hogy igy bant vele a ferje, nem rohogom ki! Szoval ne foglakozz vele, legy onmagad, elotte meg szepen bologass meg mosolyogj, oruljen neki! Ne vitazz vele, ugysem tudod neki megmagyarzni ..
2016. aug. 17. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Köszönöm a vàlaszokat
2016. aug. 17. 07:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!