Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan tehetnénk be az idősek...

Hogyan tehetnénk be az idősek otthonába a nagypapát?

Figyelt kérdés
Nehéz helyzet van, mert sajnos gondoskodni nem tudunk róla és egész napi figyelmet igényelne. Magától nem akar bemenni, de segítség nélkül már járni is alig tud. Most nálunk lakik. Reggel elmegyünk munkába, este mire hazaérünk már a földön fekszik. Amúgy ketten lakunk édesapámmal. Az érdekelne, hogy akarata ellenére be lehetne tenni az otthonba? Illetve, hogy mennyibe kerül egy ilyen ellátás. Amúgy is sok a gond itthon és sajnos amellett, hogy gondoskodni sem bírunk róla megfelelően, ez a teher valószínűleg mindkettőnk életét tönkre tenné. Magára viszont nem hagyjuk szóval ha más nem majd itt lesz, de meglátásom szerint nekünk is és neki is sokkal jobb lenne ha szakképzett ápolók gondoskodnának az ellátásáról a továbbiakban.
2016. szept. 15. 19:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
16%
Kellő elhanyagolás után fogja majd kérni. Ha nem akar menni, oldja meg az életét önállóan. De azért azt ne felejtsétek el, hogy ami az övé (ház, nyugdíj, stb.) a felett ő rendelkezik.
2016. szept. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Nem irtál a nagyapád életkoráról, betegségéről. Mozgásszervi probléma? Demencia? Azt sem irtad, hogy te hány éves vagy, lány vagy fiu.

A házi gondozás, az heti néhány óra, fizetni kell érte, nem tul sokat, és leginkább olyanoknak segit a dolog, akiknek bevásárlásban, gyógyszerkiváltásban, hajmosásban, stb. kell segiteni, általában mozgásszervi problémák miatt. Sok helyen működik egy jelzőrendszeres szolgáltatás, amikor egy segélykérő gombot hord a nyakában, és ha elesik, akkor fél órán belül megy a segitség, ezért is fizetni kell. A gondozóotthonba bekerülés várólistás, orvosi szakvéleményhez kötött, ha demens, akkor nem mindenhova veszik be. Van ahol másfél milla a belépő a felvételhez. Ahol nincs hivatalos belépési dij, általában ott is olajozni kell a kerekeket, magyarán dugni kell pénzt illetékes zsebbe a felvétel kedvező elbirálásához. Utána havi dijat kell fizetni, ez a nyugdija 80 százaléka lehet, de minimum 100-110 ezer szokott lenni, ha erre nem elég a nyugdija, akkor a hozzátartozónak alá kell irni, hogy fizeti a különbözetet. Van ezen kivül az elfekvő...

Ha nagyon idős a nagyapád, akkor az idősotthonban 3-4 hónap múlva meghal, az elfekvőben 3-4 hét múlva... bármelyikbe kerül be, gyors állapotromlásra kell számitani. Az ápolók ugyan szakképzettek, de 20 ember jut egyre.. nagyon leterheltek, a családi ápolást nem tudják helyettesiteni. Sok helyen úgy működik a dolog, hogy a hozzátartozó reggel is bemegy etetni az apukáját, meg este munkaidő után is bemegy az otthonba megetetni az apukáját... meg hétvégén is bemegy megmosdatni-megetetni... ahogy a kórházakban is igy van ugye...

Van még az idősek napközi otthona, ahova reggel 8-ra be kell vinni és délután 4-kor elhozni onnan. De oda csak a viszonylag jó karban lévő öregeket veszik be megőrzésre, tehát akinek wc-étkezés stb. flottul megy, nem demens,stb. Ez olyanok öregeknek való, akik unatkoznak otthon.


Ha van elég pénzetek rá, akkor a legjob megoldás, hogyha fogadtok mellé egy segitőt, aki napközben, amig ti dolgoztok, ellátja őt. ezt 800-1000 forint óradijért szokták vállalni nyugdijas ápolónők. A papának egyértelműen ez lenne a legjobb megoldás. Ez 150-200 ezer forintba kerül havonta.

2016. szept. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
12-es vagyok. Van még egy dolog, amit érdemes igénybevenni. Van ugynevezett szociális étkeztetés, azaz nagyon kedvező áron minden délben házhozvisznek meleg, kétfogásos ebédet ételhordóban. ezt nagyon érdemes igénybevenni, nézz utána a környéketeken hogyan működik. 65 éven felüliek rendelhetik, az állam ad rá támogatást.
2016. szept. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

házigondozó


ha eszénél van, nem tudod betenni,

ár? legolcsóbb kb 120-150, de az a gettó legalja, legalábbis Pesten.

2016. szept. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
37%

Sokkal olcsóbb,és emberségesebb egy megbízható nyugdíjas ápolónő,vagy munkanélküli alkalmazása.


Ha otthonba teszed,halálra ítéled.

Dolgoztam otthonban,és végignéztem miként halnak meg egészséges,erős öregek néhány hónap alatt,a feleslegesség érzése miatt.

Talán,még állami támogatást is kaphatsz hozzá.

2016. okt. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Elózó válaszolónak igaza van. Teljesen egyértelmű, hogy az a legjobb ha fogadtok mellé vkit, aki ápolja. Csak két gond van ezzel. ez is drága , 800 ft körüli órabérért szokták vállalni. A másik nagy gond, hogy irtóra nehéz találni vkit, aki megbizható és vállalja. Már az is szerencse, ha napi négy órára találsz vkit mellé...
2016. okt. 13. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:

Istenem, ugyan ebben a cipőben vagyok csak a barátnőmmel és az apámmal kellene kezdeni valamit. Ugyan ez.


Ötletem sincs, hogy őszinte legyek Veled.

2017. jan. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Mármint hogy barátnőmmel vagyok és az apámmal vannak a gondok. na.
2017. jan. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én hónapok óta keresek valakit anyukám mellé, csak nappalra, egyébként én ellátom. Még 1000 forintos órabérért sincs...
2017. jan. 10. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!