Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Anyósom nem hagy élni!? Volt...

Anyósom nem hagy élni!? Volt férjem meghalt.

Figyelt kérdés
Anyósom tartja a kapcsolatot a gyermekkel.Anyagilag nem segíti (volt férjem sem fizetett gyerektartást), de legalább ellenem hangolja a gyereket. Lassan teljesen aláássa anyai tekintélyemet. Ahol tud megkeseríti az életem, gondolom ez feltett szándéka is. Egyébként egy szembe mosolygós, hátba szúróstípus, akivel azóta romlott meg a kapcsolatom, amióta lett önálló döntésem és nem tud irányítani. Ugyanazt a stílust nem tudom hozni, viszont felőrlődök szép lassan. Mit tegyek?

2016. szept. 19. 16:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
"teljesen aláássa anyai tekintélyemet" - ezt nem szabad hagyni. Mondd el neki, hogy ezt érzed, és nem akarod hogy jöjjön.
2016. szept. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azt csinálnám amit az özvegy nővérem csinált 2 éve. Ugyanaz a szitu mint a te esetedben. A nővérem kisfia 5 éves volt 2 éve, és az anyósa az anyja ellen akarta uszítani a kisfiút. Nővéremnek elege lett, így megtiltotta a láthatást. Közölte az anyósával, hogy ha látni akarja az unokáját akkor hivatalos úton intézze el, kérjen nagyszülői láthatási jogot, mert ő többet jó szándékból nem engedi el a kisfiút. Anyós bírósághoz fordult, a nővérem pszichiáter segítségét kérte, és a doki is megállapította, hogy a kisfiút amíg a mamájánál volt állandó jelleggel az édesanyját szidták. A bíró végül úgy döntött, hogy az általa megadott időpontokban a nagyszülők gyámügyi dolgozó jelenlétében látogathatják a kisfiút. Párszor elmentek a nagyszülők, de mivel már nem volt lehetőség a nővéremet szidni a gyerek jelenlétében, így a nagyszülői látogatások is idővel csökkentek. Most már nem olyan fontos az unoka, így jó ha évente 2-3 alkalommal látogatják. Nővérem mondta, hogy ő ma sem tiltja a gyermek nagymama kapcsolatát, de ha a nagymama nem tudott normális lenni, akkor csakis a törvény által látogathatják. Helyesen tette.
2016. szept. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én valahol itt szüntetném be a találákozókat. Amíg nem viselkedik normálisan, elfelejtheti az unokát.
2016. szept. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Fogadd meg a második válaszadó tanácsát, én is ezt akartam tanácsolni.
2016. szept. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

Bár sehol sem derül ki, de valamiért én arra gondoltam, hogy már nem kisgyerekről van szó.

Ha így van, és mondjuk kamasz, akkor már van saját akarata, véleménye.

Ő akar menni a nagyihoz? És amikor ott van, jól érzi magát?

Őt nem zavarja - akár 15 éves, akár 5 - hogy az anyját szidják?

Azért egy 5 éves gyerek is fel tudja fogni, hogy bántják az anyját.

Ha rosszul esik neki, akkor az biztos nyomot hagy benne, és mondaná, hogy "nem akarok mamánál lenni!".

2016. szept. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

A gyerek 8 éves másodikos,5 éves korában vesztette el az apját.

Addig az apjával hadakoztam(gyerekrablás,gyerektartás nem fizetése,láthatási időpontok nem betartása,fenyegetés stb.)

Ha bármit tettem a gyerek vagy a saját érdekemben,én voltam az utolsó aljas,aki tönkre tette a fiát.

Halálát( már elváltunk és a legjobb barátnőmmel élt együtt)egy sms-ben szó szerint így közölte; - meghalt a fiam ezt akartad.

Na a halála után anyuka folytatta!

Apai láthatás,gyámhivatal,mediátor.

Évekig.

A munkahelyemről állandóan ki kellett kérnem magam és vadidegen hivatalnokok döntöttek a sorsunkról.

Mert vmi kicsi láthatás mindig jár.

Anyósomnál mindig több és több kell.

Utána,miután kierőszakolta tőlem vagy a hivataltól,jött a hátbaszúrás,bántás,a milyen anya vagyok én stb.,persze hátulról, a gyerekem ketesztül.

A gyerek ragaszkodik apja emlékéhez,nem az én stílusom a gyűlöletkeltés.

A városban ahol élnek(tőlem messze),mindenki egy szent mártírnak tartja a családot,pedig egyikük se,se apuka,se nagymama soha nem adott 100.- forintot sem a gyerek eltartására.

A láthatás jár akkor is ha vki nem fizet gyerektartást.

Hivatalok említésére is már hányingerem lesz.

2016. szept. 19. 20:37
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
hát ez borzasztó.. gyerekorvostól kérdezd meg, hogy lehetne megoldani szerinte és még a nevelési tanácsadóban is lehet segítség - a pszichológust kérdezd meg! nem fogja engedni, hogy így az anya ellen uszítsa a szegény kisgyereket. Találtok megoldást.
2016. szept. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Te hogyan dolgoztad fel, hogy a férjed a legjobb barátnődet választotta inkább?
2016. szept. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!