Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek mit tegyek, ha a...

Szerintetek mit tegyek, ha a nagyanyám egyszerűen megőrjít? (Többi lent)

Figyelt kérdés
A nagyanyám már 2 éve lakik velünk. Nagyon nehéz vele együtt élni, mert gátlástalan, nem fürdik, állandóan sértő megjegyzéseket tesz a család összes tagjára és még olyanokat is kitalál, hogy lopunk tőle. Állandóan k*rvának nevez, mert szerinte úgy öltözöm. A macska is bent él velünk, őt állandóan bántja, ütögeti, köpködi, mert neki ez szórakoztató. Sokszor még a súlyomra is megjegyzéseket tesz, pedig ő aztán úgy néz ki, mint egy ház. Olyan hülyeségeket is kitalál, hogy ellopjuk a bugyiját, meg a kendőjét stb. Röviden szólva elviselhetetlen. Szerintetek mit tehetnék?

2016. nov. 13. 21:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
62%
Lehet, hogy egèsz életében elviselhetetlen volt, de tuti hogy beteg. Miért nálatok lakik? Keresdetek neki egy otthont ahol figyelnek rá!
2016. nov. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
16%
Szia! Az én nagymamám is gyakran úgy gondolja, higy lopnak tőle. Ez a szellemi leépüléssel jár, nem tehet róla. Az idősek otthona én szerintem nem jó ötlet, mert elég valószínű, jogy benyugtatóznák vagy egyéb olyan gyógyszerrel kezelnék, ami káros neki. Még annyi, hogy sajnos idős korban intezívebben előjöhetnek a negatív személyiségvonások. Erről ő nem tehet. Akármennyire is nehéz légy türelmes.
2016. nov. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
82%

Az egy dolog, az èn nagymamám is elfelejt dolgokat stb. Vannak fura dolgai, kèt hete keres rajtam egy nyomorult, fillères műanyag tányért amit szerinte èn kidobtam, hogy megszívassam. Ez mèg elmegy. De ne haragudjatok, azért azt nem viselnèm el, hogy ütögesse meg köpködje a macskámat.

A másik fele meg az, hogy ma a macskát üti, holnap valamelyik családtagot fogja. Nem azt mondtam, hogy le kell szedálni, de talán azt nem kellene megvárni amìg kárt tesz valakiben.


Hiába idős ès "gyenge", kis sz@ros voltam amikor a dédnagyanyám kèssel nekitámadt mamámnak mert nem akarta engedi, hogy kimásszon a harmadikról az ablakon. Ès a mai napig megmaradt, szemtanúja voltam. Ha már kezd gázos lenni a helyzet muszáj beadni valahova, mert nemcsak a saját testi èpsègèt veszèlyezteti hanem másokèt is.


Nem mellesleg nekem is benti cicáim vannak, mamám rendszeresen tárva nyitva hagyta az ajtót. Bezártam kulccsal, mondtam ha kell valami telefonáljon ès ettől függetlenül átmegyek óránkènt hozzá. A kapuban is benne szokta hagyni a kulcsot, termèszetesen kìvülről. Erre mèg oda lehet figyelni, mert rendszeresen ellenőrzöm, de van egy határ...

2016. nov. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy te hány éves vagy.

Pl. nem mehetnél kollégiumba?


Gondolom, a szüleid azért nem adják gondozóba, mert nagy a várólista, és drága.

2017. jan. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!