Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyanyám sehova nem enged...

Nagyanyám sehova nem enged sehova. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok és az anyukámmal a nagyszüleimnél élűn már kisbaba korom óta.Ugye nagyon depressziós vagyok.Valamelyik nap az egyik barátnőmmel voltunk városba persze tudtak róla.Na igen szóval mondtak hogy menjek haza x-időre és késtem 5percet.Azóta sehova nem engednek.Még a szünetbe se mehetek sehova se.Otthon kell lennem.És mindenki az osztályomból itt kérdezi hogy nem e megyek velük valahova és én már nem tudok nekik mit írni mert az gáz lenne ha azt írnám hogy "bocs idegbeteg nagyanyám nem enged sehova".

Létszíves értelmes válaszokat írjatok:)

Köszönöm előre is:)



2016. márc. 25. 10:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
Anyáddal mi a helyzet?
2016. márc. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
65%

Én ezt megoldottam így: "Sziasztok, elmentem haverokkal, este jövök!". Köpni-nyelni nem volt idejük, mert tudták, hogy akkor 6 és 7 óra között otthon leszek és ennyi.


Ha viszont te ezt nem akarod, akkor pedig de, írd meg barátaidnak, hogy mamád nem enged sehova, ez van. Mellesleg ne haragudj, de ettől falra tudok mászni, szóval tanítok neked valamit. Olyan, hogy "létszíves" nem létezik! Így helyes: "légy szíves". Bizony, nem egyben. Ez egy társadalom által elfogadott helyesírási hiba, hogy "légyszíves", de helyesen külön van. Jegyezd meg, mert rontja a látást az a verzió, amit te használtál! Köszönöm.


A lényeg, hogy beszélj mamáddal, hogy ez ne így működik, ő lehet otthon gyöpösödött, de meg is látszik rajta. Neked menni kell brókkal lógni, úgyhogy menni is fogsz, ha kell, akkor engedély nélkül. De az neki lesz rosszabb. Szóval sok sikert, az öregeket meggyőzni amúgy is lehetetlen, de próbáld meg. :D Kitartást! :)

2016. márc. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat:)
2016. márc. 25. 11:02
 4/20 anonim ***** válasza:
24%
14 éves kislányt én sem engednék el bárhova. Főleg nem bulizni. Több ilyen ember kéne, mint a kedves nagymama. Akkor talán lenne remény sok züllött fiatalat rendbehozni. Üdvözlöm őt!
2016. márc. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
66%

Hát, négyeske, remélem neked sem lesznek gyerekeid, mert, hogy borzalmas szülő lenne belőled, az biztos. A mai fiatalokkal nem az a probléma, hogy eljárnak barátaikkal bulizni és jól érzik magukat, hanem az, hogy nincsenek megnevelve. Az én apám soha nem volt otthon, mindig barátaival focizott, biciklizett úgy, hogy reggel elment, délben hazament enni, majd visszament és este valamikor hazament aludni. Ez a normális! Egy gyereknek a barátaival kell lenni és élnie kell, játszani. Már most sajnálom a gyereked...


De amúgy látod? Ez a probléma! Olyan embereknek lesznek gyerekei, akik nem értenek a neveléshez. Itt vagy te is, 4-es! Azt hiszed jó az, amit a mama csinál, holott a legnagyobb sérelem, amit a gyerekkel tehetsz az, hogy elzárod a barátaitól. Úgyis lesz gyereked, szegény ugyanezt éli majd át és azt hiszed, hogy jó szülő vagy. Na, ez a baj.

2016. márc. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
57%

Mondd meg nagyanyádnak, hogy ő nem az anyád, este 6-ra jössz, pápá.

Amúgy ennyi idősen én sem kérdeztem soha, hogy mehetek-e, mondtam, hogy megyek, x időre jövök kb, sziasztok!

2016. márc. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
69%

Lehet,hogy engem is rosszul neveltek....

Gyerekként nem zártak be soha.

Szünetekben,hétvégente egésznap "bandáztunk".

Bicikliztünk,játszón voltunk,stb. Ha megéheztünk hazamentünk.

Sőt,15 évesen egyszer a cigit is kipróbáltuk.Valamit rosszul csináltunk,mert majdnem megfulladtunk... Akkor jó páran megutáltuk és azóta sem gyújtottunk rá. Pedig ez nem ma történt...

2016. márc. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
79%

14 évesen engem sem igazán engedtek el, ritka volt, és akkor is maximum este 6-ra haza kellett mennem, hétköznap meg sehova nem mehettem, max hétvégén. Olyan, hogy bulizás, teljesen ki volt zárva, meg se kérdeztem..

Sérelmeztem persze, főleg akkor, de azért nem érzem úgy, hogy kimaradtam volna valamiből, mert később bepótoltam, amikor már mehettem én is minden felé. Normális felnőtt lett belőlem, és én még bejátszani sem tudtam olyanokat, hogy "elmentem, hello, ez van, 10-re jövök", mert szerintem akkora fülest kaptam volna ott az ajtóba, hogy még élne sem lesz kedvem. Pedig sok akkori barátnőm megcsinálta ugyanezt. :D

2016. márc. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem meg az a borzalmas szülő, aki hagyja, hogy a gyerek tizenévesen buliba, kocsmába járjon, cigizzen, piáljon, drogozzon, teherbe essen. Gratulálok, hogy milyen neveletlenek egyesek. Becsapni az ajtót, hogy majd jön. Ez sem engem minősít. Nem azt mondom, hogy sehova ne menjem a gyerek, de ember módjára is lehet szórakozni. Pl. kirándulás, mozi. Ha meg nem időben jön haza, akkor igenis meg kell büntetni. Tudom, hogy ez manapság szitok szó. Meg is van az eredménye. Csak rá kell nézni a sok elkényeztetett, tiszteletlen majomra. Márcsak a keleti migránsok, idősek tudnak normálisan nevelni szinte.
2016. márc. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
56%
Nevelni pedig nem én nem tudok, hanem sok ide irogató.
2016. márc. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!