Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Olyan nagy problema, hogy...

Olyan nagy problema, hogy igenylem a mindennapos zuhanyzast? (nok, lanyok)

Figyelt kérdés
Mamam es papam folyamatosan emiatt piszkal, hogy miert zuhanyzok mindennap, meg hogy pocsekolok es ez felesleges. Ugy gondolom, hogy lanykent illo zuhanyoznom (fiukent is persze), ha legalabb nem is zuhanyozni es furodni, de alulrol megmosakodni, plane most, mikor megvan a ciklusom, de alapbol is, hiszen ha nem is a havi menstruacios napjainkon vagyunk is folyunk alulrol (ne haragudjatok a morbid megfogalmazasert), mar aki, en pl. igen. Ilyenkor nem tudnam megtenni azt, hogy igy fekudjek le aludni... Ti hogy vagytok ezzel? Koszonom a valaszokat :) 16
2017. febr. 22. 20:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem probléma, hanem ez lenne a természetes, hogy mindennap zuhanyzol. Nem is értem, a mamád és papád ebben hogy találhat kivetnivalót?!
2017. febr. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális, hogy igényleg a napi zuhanyt. A nagyszüleid (?) valószínűleg abból a korból hozták magukkal ezt a nézőpontot, amikor az volt a sztenderd, hogy lavórban tisztálkodtak, és kajajeggyel álltak sorba élelemért. Őket is megértem, és biztos vagyok benne, hogy ez már nem fog változni.

Szerintem csináld azt, hogy amikor zuhanyzol, bevizezed magad (néhány másodperc), aztán elzárod a zuhanyt. Tusfürdő, tisztálkodás, stb. (közben ne folyjon a víz), és akkor nyisd ki megint, amikor lemosod a tusfürdőt/koszt. Ja, és persze mondd is meg nekik, hogy ezt csinálod. Szerintem ez megfelelő kompromisszum lenne felőled és felőlük is.

2017. febr. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
5%

Tudod van olyan hogy vízszámla és a nagyszüleid nem erre szeretnék költeni az éhenhaláshoz sem elég nyugdíjukat.Ha már ilyen sokáig bírják ne amiatt kelljen már szomjan halniuk hogy miattad kikötik a vizet náluk.Majd ha dolgozol minimálbérért rádöbbensz te is hogy bizony nem árt ha spórol az ember,de amíg nem a te pénzed bánja a dolgot addig persze könnyű így pocsékolni


A tisztálkodásról meg annyit hogy heti egyszeri zuhanyzás bőven elég,főleg ilyenkor télen.Zuhanyzáson kívül meg lehet mosakodni is tudod a lavórban így nem használnál el 100 liter vizet feleslegesen

2017. febr. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Edesanyam es edesapam is itt el, kozunk sincs a nagyszuleim nyugdijahoz, mindketten dolgoznak :)
2017. febr. 22. 21:00
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
szerintem termeszetes, hogy minden nap letusolsz. ha ez nekik nem tetszik, az az o gondjuk, ahogy mar vki irta, nekik meg a sporolas cimen az volt a normalis, hogy nem furodtek minden nap.
2017. febr. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Néha én is kihagyom a fürdést ha például túl fáradt vagyok,hogy elmenjek. Vagy épp aznap semmi olyat nem csináltam amitől koszos lennék vagy megizzadtam volna. Amugy a zuhanyzással spórolod a vizet. Ha ugy csinálod ahogy az elöttem lévő is írta. Bevizezed magad elzárod,tusfürdő. És lemosod magadról. Persze azért ne órákig folyasd a vizet. De ha megjött akkor muszály lezuhanyozni nehogy elkapj valamit.
2017. febr. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
34%

hármas válaszoló:

1. ha én minimálbért keresnék, akkor bizony keresnék más munkát (ja de én sokszor annyit keresek, mivel tanultam becsülettel, mellette dolgoztam, pedig szegény családból jövök)


2. ha minimálbért keresnék, akkor nem vállanék gyereket


nem a gyerek a hibás, mert a nagyszülei b4sztak tanulni, vagy adót csaltak és lópenisz nyugdíjuk nincs...

2017. febr. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%

Én eddig abban a tévhitben éltem, hogy az a természetes, ha az ember mindennap tisztálkodik, sőt, akár többször is.

Mondjuk reggel és este.

De látom, ez mégsem evidens mindenkinek.

Igaz, hogy 50-60 éve szoba-konyhás lakásokban élt az emberek jelentős része, volt a nagy lavór és mégis az emberek zöme tiszta volt.

Kivételek akkor is voltak, ahogy most is vannak.

De könyörgöm, 2017-et írunk, ne menjünk már vissza az őskorba és ne indítsunk vitát róla, hogy zuhanyozni luxus!

Bár felőlem mindenki annyit mosdik, amennyire igénye van, csak lehetőleg ne üljön mellém a buszon, vagy bárhol!

2017. febr. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
12%
Mindig vannak kamukérdések, amik egy-egy időszakban halmozottan előfordulnak, most a hányszor fürdünk, mikor szülünk van terítéken...
2017. febr. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
3-as: Ez az! Mindenáron a gyerek a hibás!
2017. febr. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!