Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ha feladnám az iskolát az...

Ha feladnám az iskolát az tisztességtelen döntés lenne a nagyszüleimmel szemben?

Figyelt kérdés

OKJ tanfolyamra járok, nappali képzésen.

Anyukám meghalt, apám buta és agresszív alkoholista.

A nagyszüleim támogatnak anyagilag, de érezhetően nem szívesen teszik.(nem részletezném mert az sokáig tartana, de röviden:nagyapám iszonyatosan zsugori alak, ami önmagában alátámasztja hogy nem szívesen segít, de e mellé vannak még erre utaló megjegyzései is -egyébként anyagilag nem terheli meg őket)


A szakmáról, amit tanulok nem nyilatkoznék, mert kevés ilyen képzés van, és nem szeretném ha egy ismerősöm ide tévedne, aki felismerne a kérdésből.


Amikor ide jelentkeztem akkor már eleve nagy kihívásként tekintettem rá, mert eredetileg más szakmát szerettem volna, ami gyerekkorom óta érdekelt, de oda nem nyertem felvételt.

Így ez volt a második ami még érdekelt.

Idő közben egyre inkább megtetszett, de valahogy mindig is éreztem,hogy nem nekem való.

A két fő tantárgyat két egymással kifejezetten jó viszonyt ápoló tanár tanítja, közülük egyikük sem kedvel, bár nem gondolnám,hogy a személyem miatt, inkább mert ők is érzik,hogy nem ide való vagyok.

Ettől függetlenül teljesítettem az első évet, a mostani félévkor kifejezetten jó eredményem lett.

A szakmai gyakorlati helyeken viszont rendszerint "kóstolgatnak" minket, tanulókat.

Kit jobban, kit kevésbé, engem speciel az első nap megsemmisítettek, olyan mértékben,hogy akkor gondolkoztam el úgy isten igazán a kiiratkozáson.

(amolyan kikérdezés volt, személyeskedő megjegyzésekkel, viszont többnyire olyan kérdéseket tettek fel amihez egyetemi végzettség szükséges, így persze,hogy nem tudtam...de ugyan így járt sok osztálytársam, csak én vettem leginkább a szívemre - azóta nem volt ilyen, és volt sikerélményem)



A napokban viszont írtunk egy 100 kérdéses tesztet az iskolában, főként a vizsga kérdéseivel, és nekem lett a legrosszabb eredményem, amit a tanár külön meg is jegyzett,hogy mekkora szégyen (legalább nem nevesített)

Valóban elég gyengére sikerült, de úgy kaptuk meg,hogy nem kapunk rá jegyet, én pedig sok kérdésre nem mertem válaszolni, mert úgy gondoltam,hogy majd ezen fognak nevetni, meg felolvasás lesz,hogy ki mekkora baromságot írt.

Az átlag osztály eredmény 65% lett ami a tanár szerint szintén katasztrófális, az enyém 30%, de legalább 40 kérdésre nem válaszoltam.(félvállról vettem a tesztet)

De ez persze mit sem változtat a tényeken, és természetesen mentségnek sem felel meg, mert ha tudtam volna oda írhattam volna a jót, ha meg amellett döntök,hogy beírok mindenhová valamit akkor csak valamivel jobb lett volna, bár talán nem végzem sereghajtóként. (ez a sereghajtó eredmény példátlan az életemben, mert bár sosem voltam egy észlény, de mindig minimum súroltam a középmezőnyt)


Most másodszor gondolkoztam el,hogy tényleg nincs itt helyem.Az év végi vizsgákon rendszerint 1-2 ember bukik meg a 25-30-ból, és ha én abba benne lennék, inkább fejest ugarnék a tizedikről, az már tényleg betenne az eddigi szar életembe.

Nagyon félek a vizsga eredménytől, főleg,hogy érezhetően nem kedvel a két "legfontosabb" tanár, akik közrejátszanak majd a vizsgánkon.

Tudom az eredmény csak rajtam múlik, és ha tudom akkor ők nem tudnak lehúzni, csak mint utaltak rá, érdemes velük jóba lenni, mert úgy változhat felfelé az eredmény.Az előző évfolyamok elmondása szerint nekik segítettek, akit meg nem kedvelnek annak ugyan nem tesznek keresztbe, de nem is segítenek.


Elegem van már a sok kudarcból, hiába volt jó eredményem félévkor, jobb mint az osztályátlag is, nem tudom visszaadni a tudást, nem érzem magaménak ezt a szakmát.

Ha rajtam múlna elmennék dolgozni, de a nagyszüleim meg teljesen kiakadnának, mert ők meg elvileg csak azért támogatnak,hogy legyen szakmám....és az valóban kéne.


2017. febr. 23. 18:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%
Szóval apád buta, nagyapád zsugori, a tanárok szemetek, mert nem kaptál jó jegyet annak ellenére hogy nem koncentráltál a tesztre. Mindig mindenki más a rossz igaz? Csak te nem. Erős a gyanúm hogy a hiba a te készülékedben van, nem mindenki máséban.
2017. febr. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem arról van szó, hogy tisztességes lenne-e, hanem arról, hogy hálátlan vagy. Hidd el, egy szakma mindig jól jön! Szakma nélkül még nehezebben fogsz munkát találni. És mit szeretnél dolgozni? Mi lesz, ha az sem fog tetszeni? Az életben mindig kell áldozatokat hozni. Lemondás nélkül ne várd a gyümölcsöt!
2017. febr. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
98%
Nekem ugyanaz jött le, mint első válaszadonak, igazi rinyagép vagy, aki ennek tetejében a lehető legrosszabb tesztet írja, amiről csak hallottam, de így is azt hiszed, hogy neked van igazad. Szedd össze magad és örülj neki, hogy támogatnak, egyáltalán nem kötelességük, már nagykorú vagy, csináld meg a sulitt, uténa mehetsz dolgozni és hagyd abba ezt a szenvelgést, idegesítő volt olvasni.
2017. febr. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Aki nem tud egy OKJ-s képzést akárhogyan, bárhogyan végigcsinálni, az kb. életképtelen. 1 évet elvégezni egy 2 éves képzésből a legnagyobb lúzerség.
2017. febr. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem, én vagyok a buta,ostoba életképtelen, és végig ezt ecseteltem, csak nem lehet konkrétan leírni, mert akkor meg az jön,hogy micsoda önsajnálat (de így is lejött).Egy szóval sem írtam,hogy a tanár hibája, sőt épp az ellenkezőjét írtam le.

Amit apámról írtam az úgy igaz, de akkor legyen egy művelt, metafizikus alkoholista.Vagy az alkoholista sem igaz?

Nagyapámról meg kihasználja a helyzetem, és folyamatosan veszítek a kevés önbecsülésemből is amikor pénzt ad, hát még mikor szóvá teszi.

Rinyálok, mert nincs kinek elmondanom a bajaimat, név nélkül is alig mertem kiírni a kérdést, miközben azon gondolkozom,hogy a vonat elé ugorjak, vagy a tizedikről le...miért?Mert igen, életképtelen balfék vagyok, és ezt anélkül is tudom,hogy leírnátok.

De mindezek ellenére is élni szeretnék, talán mert gyáva vagyok bármit is tenni, vagy mert maradt még bennem annyi,hogy többre tartom magam annál, minthogy eldobjam az életem.

Csak az a baj,hogy napról napra közelebb kerülök ehhez, és gyakorlatilag ez az oldal volt az amitől segítséget vártam.Nem azt,hogy sajnáljatok,hogy igazat adjatok, hanem azt,hogy tanácsot.

Ha abbahagynám az iskolát, lenne pénzem, fizetésem.Nem vagyok nagyravágyó, sokan élnek egy érettségivel, nekem nincsenek nagy álmaim, csak normálisan szeretnék élni.

Ha pedig bármi miatt megbuknék a vizsgán, vagy magam miatt, vagy a tanár miatt, vagy a falon lévő pók miatt, akkor azzal a szégyennel már tényleg nem tudnék együtt élni, ha már ez a gyengére sikerült teszt is ennyire megviselt.

Erről szól a kérdésem.

2017. febr. 23. 19:14
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha már elkezdted az okj-t és lassan a végén jársz,akkor igenis fejezd be!

Nem voltam még okj-n, elhiszem,hogy nehéz, de ha már mindjárt végzel,akkor nehogy ott hagyd..

Én az egyetemen járok már a dolog végén.Én sem vagyok odáig érte, nehézkesen is megy.De már befejezem,ha beleöltem x évet és eljutottam a végéig.Te is fejezd be.

Ha nem is helyezkedsz el benne most, nem tudhatod,hogy mikor fog kelleni.

Lehet 40 évesen két gyerek után úgy döntesz,hogy te ebben a most elvégzett szakmádban akarsz elhelyezkedni.Sosem lehet tudni mikor jön jól..

Végezd el.

És utána menj el dolgozni,próbáld függetleníteni magad.És ha van más okj amit szeretnél elvégezni,akkor kezdj bele abba is.Munka mellett is sokan csinálják

2017. febr. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
És nem adtunk tanácsot? Mindenki elmondta, hogy folytasd a sulit. Semmilyen iskolához nem lehet úgy hozzáállni, hogy jaj, de xar lesz amikor majd megbukok. Ha tanulsz, akkor nem buksz meg, ilyen egyszerű, ez csak okj, nem a jogi egyetem, mindenki meg tudja csinálni.
2017. febr. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Itt az a baj, hogy az önbecsülést sohasem fogod felépíteni, míg a külvilágtól függ az énképed. Meg fogod bánni, ha most nem fejezed be az okj-t. Még diplomával is nehéz jól fizető állást keresni! Nem tudom, mikor keletkezett törés az életedben, de engedd el a múltat, és építsd a jelent! Bárki, aki megbántott, bocsáss meg neki magadban! A düh olyan, mint a méreg: te iszod, miközben azt várod, hogy a másik haljon meg tőle. Kitartást!
2017. febr. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindent nagyon a szívedre veszel. Más is bukott már meg vagy lett rossz a tesztje. Ilyen volt, van és lesz. Kár ezen rágódni. Nálunk az első félévben az egyetemen rengetegen buktak gazd matekból. Az első sikertelen vizsga után tudod hányan feladták és ott hagyták a sulit? Nekem sem sikerült de eszembe sem jutott ott hagyni vagy öngyilkos lenni. Na és? A második sikerült. Egy jó motiváció hogy folytasd és megmutasd. Öregapáddal meg ne foglalkozz, megváltozni nem fog. Ha majd dolgozol akkor majd más miatt dunnyog . Vannak ilyen emberek. Ha majd nem laksz ott akkor is lesz baja. Egyik füleden be a másikon ki. Ha ott hagyod na azt életed végéig hallgathatod. Szóval fel a fejjel, más is bukott, mást is basztattak. Szóval lexarom tablettát bevenni, kicsit kapcsolódj ki aztán egy utolsó felvonás és befejezed a sulit.
2017. febr. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%

Fogd fel, nem vagy már gyerek!(18-20 éves lehetsz) A Te életedről Te döntesz, nem Józsi,Pisti vagy akárki más! A döntéseidért felelősséggel tartozol!Magadnak tanulsz, ha tanulsz!Az emberek véleményét pedig szard le! Értékes ember vagy és senkinek sincs joga megkérdőjelezni ezt a tényt! Ahogy látom okos vagy, ha tanulsz, de nincs motivációd, ezt ne várd külső dolgoktól, magadból kell merítened. Nézz magadra, segített valaha az önsajnálat, sikerült tőle előbbre jutnod? Meg kell tanulnod szeretni magad a hibáiddal együtt. Szánj magadra időt! Gondolkodj, én megértem, hogy dolgozni akarsz, de egy érettségivel kitörölheted a segged. Hamár elkezdted és, ha jól számolom kb májusban vizsgázol, akkor tanulj és tedd le a vizsgát, ha nem sikerül valamelyik része, októberig tanulhatsz rengeteget és majd akkor leteszed. Egy vizsga nem tesz jobb emberré. Diákként melóval,ha rendesen dolgozol nyáron,vagy suli mellett többet kereshetsz havonta,mint egy minimálért dolgozó felnőtt (16% adó miatt, bár nemtudom,hogy csökkentették-e) Szóval üljél le a seggedre és gondolkozz. Az anyukád miatt részvétem. Apukádon és a nagyszüleiden nem tudsz változtatni, javaslom fogadd el őket ahogy vannak. Talán ez kicsit hosszúra sikeredett,de ha szeretnél valakivel beszélgetni szívesen meghallgatlak, írj üzenetet.


21 éves lány vagyok :) én tavaly tettem le a 2 éves okj-m :)

2017. febr. 24. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!