Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért nem képesek a nagyszülők...

Miért nem képesek a nagyszülők elfogadni a nevelési módszerünk?

Figyelt kérdés

A feleségem szülei folyton beleszólnak, hogy mit csináljon és mikor a fiam. Nagyon okos, szinte alig kell tanulnia és mindent megért. Régóta műszaki pályára készül, járatom külön matematika órára, hogy ne legyen az egyetemen problémája az anyaggal. Az a bajuk, hogy múltkor mondtam neki, hogy a felesleges marhaságokat nem kell neki megtanulni, azzal ne pazarolja az idejét...puskázza ki, ha nem bírja bemagolni. Nos ugye az anyósom irodalmat tanított és nyílván amikor meghallotta, a szívére vette. Olvasson inkább, ne pedig magolja a költők életpályáját. Annak nincs értelme. Az apósom zenetanár, ő meg erősködött, hogy tanuljon meg az unoka is hegedűn játszani, adott is pénzt anno, hogy vegyünk egyet. Megkérdeztük a gyereket, hogy akar-e zenélni, aztán nemet mondott. (Nem befolyásoltuk) inkább a pénzből elment sítáborba. Nem nézik jó szemmel, hogy küzdősportot tanul és futni illetve biciklizni jár el. De a legnagyobb szívfájdalmuk az, hogy mi maximalizálni akarjuk a szabadidejét, legyen a barátaival, élvezze, hogy semmi gondja és fiatal. Felnőttként nem biztos, hogy majd megteheti mindezt.


Azért mondtam, hogy puskázzon, mert én is azt csináltam anno. Nem volt egyszerűen seggem leülni tanulni. Amit meg kellett érteni azt szívesen tanultam, az egyetemen nem volt gondom. A fiam is ilyen, ezért tudom őt megérteni. Nem értik meg a nagyszülők, hogyha leérettségizik, utána a büdös életben nem lesz ennek relevanciája.


2017. márc. 25. 18:13
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
67%

Ne foglalkozz velük. Véleményem szerint neked van igazad.

Az ha tudja a költők életrajzát vagy tud hegedülni, de utálja, nem viszi elöbbre.

2017. márc. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
45%

Teljesen jó nevelést kap a fiad a leírtak alapjan! Sajnos a legtobb nagyszulo borzasztoan begyoposodott..

azert arra figyelj hogy qmit majd egyetemre visz targyakat abbol jo jegyei es erettsegi %a legyen. ( mondjuk halisten muszaki palyara nem nezik az irodalom jegyet ha joltudom)

Még annyit szeretnek mondani hogy ha a gyerek hozzaszokik a magolashoz akkor konnyebb lesz neki az egyetemen..mert lehet kap egy olyan tanart akinel sehogyan se lehet puskazni. Ott ko kemenyen magolnia kell majd! :s (ennyi ertelme van csak a magolasnak kozepsuliban)

20/l

2017. márc. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
13%
2-es vagyok miert is lettem lepontozva?
2017. márc. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
86%

En ertem amit mondasz, de teljesen nincsen igazad. A magolos tanulas nem azert jo, hogy majd tudja 10 ev mulva a koltok eletrajzat, hanem azert, hogy az agyat tornaztassa, es ezt a kepesseget fejlessze.

Tul sokra nem fogja vinni hiaba nagyon jo a logikai erzeke, ha keptelen lesz a memorizalasra. Marpedig ha nem magol, akkor ilyen kepessege nem lesz.

2017. márc. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
40%
Gratulálok, hogy buzdítod a csalásra. Majd a lopásra is buzdítani fogod felnőtt korában? Huszonéves vagyok, hátam mögött az egyetemmel, mégis azt mondom, hogy oké, ha lebukik, hogy puskázott, ne kapjon szidást, de buzdítást se. Ez olyan, hogy ismerősöm kiskorában kapott egy ajándékot amikor egyest vagy kettest hozott haza, hogy a szülők mutassák kifelé, milyen "menők", erre a gyerekükből felnőttként gyári szalagmunkás lett. Folytasd csak!
2017. márc. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
17%

Teljesen jó nevelés de pontosan itt húzzátok meg a határt, ne kelljen a gyereknek ipari robotként tanulni és ne legyen az, hogy tessék kisfiam ülj le a számítógéphez, hoppá ennyi elég is volt állj fel.


Szóval érted most túloztam. Az teljesen normális hogy nincs korlátlan szabadsága de azért ettől tovább ne szigorítsátok. De hagyjátok rá a nagyszülőkre. Teljesen jól mondod, ami úgymond nem érdekli nem kell a fejébe verni. Azt az tárgyat amit nem szerettem nem is tudtam megtanulni és nem is azt a szakot választottam. Amiben jó a gyerek abból tanuljon jól a többit meg csak vigye végig 3-4 osztályzattal. Persze érettséginél azért ne ennyire lazán.

2017. márc. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
88%

Azért ne dicsérjünk már meg, hogy arra neveled a fiad, hogy csaljon. Magolni már előttem megírták miért kell.

Nem azt mondom, hogy a nagyszülők rosszat akarnak, de valahol nem baj ha általános tudása van a gyereknek, és ha megkérdezik tőle kicsoda Kölcsey Ferenc, hozzá tud szólni. Ahogy az sem lett volna nagy baj ha kipróbálja a zenei tudását, mert így képben lett volna, hogy van-e kedve vagy sincs.

Azt meg nem nevezném fair viselkedésnek, hogy a nagypapa ad pénzt zenei oktatásra, és sítáborra költöttétek. Hacsak nem lett megbeszélve a papával, hogy zenei tudásra nem szomjazik a gyerek, de elmenne síelni a pénzből, így engedélyt kaptak a pénz befektetésére. A puskázás meg olyan, hogy persze mindenki csinálta, (ahogy én is) de nem erre nevelem a gyereket, hogy "csináld nyugodtan, ügyes gyerek vagy) Puskázzon ha magától vagy az osztálytársaival együtt benne van a hülyeségben (ahogy mi is , és te is anno annak idején) de erre nevelni.. Nem jó nevelési módszer.

2017. márc. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
85%
"Az a bajuk, hogy múltkor mondtam neki, hogy a felesleges marhaságokat nem kell neki megtanulni, azzal ne pazarolja az idejét...puskázza ki, ha nem bírja bemagolni."- Azon én is megbotránkoznék, hogy a gyereket az antiszociális (ÉS NEM ASZOCIÁLIS) viselkedésre nevelik. Itt tulajdonképpen azt mondtad a gyerekednek, hogy csaljon nyugodtan. Normális vagy? Azért pedig egy tantárgyat ne fikázz le, mert neked nem a szíved csücske. Gondolom a humánra értetted a "felesleges marhaságok" jelzőt, csak szólok, az ÖSSZES HUMÁN TANTÁRGY ÉRETTSÉGI TANANYAG. Mellesleg nagyon elszomorító, hogy a neked nem fontos, hogy a fiadnak legyen egy általános műveltsége, minek segítségével könnyebben tudna boldogulni. De akkor is a legkiábrándítóbb az, hogy CSALÁSRA ÖSZTÖNZÖD A GYEREKED. Egy gyereket igen is a tisztességre és a becsületre kell nevelni, nem pedig a normák felborításával elrontani.
2017. márc. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Attól, mert olyat tanul, amitől hányingere van, nem fog megtanulni tanulni úgymond. A fizikát például szereti és tanulja. Kívülről fújja Newton axiómáit és hőtan főtételeit, a földrajzot is szereti.


Amúgy bírom ezeket a sarkításokat. Nem az irodalomtól lesz valaki művelt. Ezzel az őrületbe lehet kergetni. Ezt úgy hívom, hogy passzív műveltség...lexikális adatok betanulása. Inkább vágjon az esze és gondolkodjon, lépje át ezt az absztrakciós szintet. Sokat szoktunk sakkozni, kiskorában rengeteg logika játékkal játszottunk. Most is a barátaihoz megy meccset nézni, pedig hétfőn irodalomból verselemzésből lesz felelés. Amit órán megjegyez mindig összeszed egy 3-ast vagy 4-est.


Az érettségin meg nem kérik számon a lexikális részt írásbelin, csak szóbelin. Az meg semmi az a pár tétel. Majd megtanulja.

2017. márc. 25. 19:07
 10/30 anonim ***** válasza:
78%

anym zongoratanár és megsúgom egy tanítványa sem önként döntötte el hogy márpedig most zongorázni fog(valljuk be melyik gyerek akar önként és dalolva gyakorolni?), de érdekes módon több gyerek is híres zenész lett, holott kicsiként egyik sem akarta most meg odavannak a szakmájukért. Arról nem is beszélve hogy a zenei tanulmány rendkívül jól összekovácsolja a kétagyféltekét ezáltal fejleszti az agy összehangolt működését és segít a koncentrálásban, közös előadásnál pedig az összedolgozásban.

A másik pronyó dolog volt a másik pénzét táborra költeni holott nem arra adta oda, az a nagypapa pénze volt és erre nem volt semmilyen jogod.

Végül oké hogy vannak nem annyira fontos tantárgyak,de mint azt többen is megírták ez azért kell mert tanulni si meg kell tanulni...Én anyám csak akkor engedett puskázni ha akkor sem értettem az anyagot ha fejen álltam(pl.matek), szégyelld magad szülőként is arra buzdítod a gyereket hogy:

minek tanulni puskázz helyette

ne tőrödj más pénzével még ha nem is arra szánta hanem bűntudat nélkül tékozold el más nehezen összehozott pénzét

nem számít ha hülye maradsz te akkor is tökéletes vagy(aztán felnőttként pofára esik hogy mégsem)

azt csinálsz amihez kedved van, hisz egyszer úgyis felnőtt leszel(na ja vagy mamahotelban marad hisz így nem fog felnőni)

2017. márc. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!