Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért nem képesek a nagyszülők...

Miért nem képesek a nagyszülők elfogadni a nevelési módszerünk?

Figyelt kérdés

A feleségem szülei folyton beleszólnak, hogy mit csináljon és mikor a fiam. Nagyon okos, szinte alig kell tanulnia és mindent megért. Régóta műszaki pályára készül, járatom külön matematika órára, hogy ne legyen az egyetemen problémája az anyaggal. Az a bajuk, hogy múltkor mondtam neki, hogy a felesleges marhaságokat nem kell neki megtanulni, azzal ne pazarolja az idejét...puskázza ki, ha nem bírja bemagolni. Nos ugye az anyósom irodalmat tanított és nyílván amikor meghallotta, a szívére vette. Olvasson inkább, ne pedig magolja a költők életpályáját. Annak nincs értelme. Az apósom zenetanár, ő meg erősködött, hogy tanuljon meg az unoka is hegedűn játszani, adott is pénzt anno, hogy vegyünk egyet. Megkérdeztük a gyereket, hogy akar-e zenélni, aztán nemet mondott. (Nem befolyásoltuk) inkább a pénzből elment sítáborba. Nem nézik jó szemmel, hogy küzdősportot tanul és futni illetve biciklizni jár el. De a legnagyobb szívfájdalmuk az, hogy mi maximalizálni akarjuk a szabadidejét, legyen a barátaival, élvezze, hogy semmi gondja és fiatal. Felnőttként nem biztos, hogy majd megteheti mindezt.


Azért mondtam, hogy puskázzon, mert én is azt csináltam anno. Nem volt egyszerűen seggem leülni tanulni. Amit meg kellett érteni azt szívesen tanultam, az egyetemen nem volt gondom. A fiam is ilyen, ezért tudom őt megérteni. Nem értik meg a nagyszülők, hogyha leérettségizik, utána a büdös életben nem lesz ennek relevanciája.


2017. márc. 25. 18:13
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
84%

persze amit szeret azért szereti mert érti és könnyen megtudja tanulni...én ezért szerettem a biológiát és ezért utáltam a matekot mert azt nehéz volt.

És emlékszem az irodalom érettségimre hááát nem egy nap azt mind bebiflázni főleg ha teszem azt emelt érettségit tesz. Ja és a magyar történelmet érdemes valamennyire tudni, tudnod honnan származol.

végül ha nem akartad beiratni a gyereket hegedűre akkor nemes egyszerűséggel minek fogadtad el a pénzt? álszent vagy

2017. márc. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
82%

"hogy a felesleges marhaságokat nem kell neki megtanulni, azzal ne pazarolja az idejét...puskázza ki, ha nem bírja bemagolni"


Teljesen rossz nevelesi modszer, igaza van a nagyszuloknek. Ha egy kis patkanyt akarsz nevelni a gyerekbol aki allandoan a kiskapukat keresi, csal, hazudik, lop, es semmilyen komolyabb kihivasnak nem bir megfelelni, akkor csak csinald tovabb.

2017. márc. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
81%
Nincs olyan, hogy passzív műveltség, csak műveltség van - vagy nincs -, és ebbe beletartozik az irodalom is.:-) Nem csodálom, hogy a magyartanár nagyi kiakadt, ha ezt neki is előadtad. Egyébként nem kötelező klasszikus műveltséget szerezni, a szakbarbárság sem büntetendő életforma.:-)
2017. márc. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
29%
Nem is értem, anno 19 éve érettségiztem, de önéletrajzot akkor sem kellett tanulnom, az irodalomtanár szerint felesleges, csak a vershez stb. tartozó fontos dolgot az életéből, hogy miért is íródott, miről szólhat.Teljesen felesleges ez a magolás szerintem is, nem tanulnak pont ezért gondolkodni.
2017. márc. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
76%
ÖNéletrajzot most sem kell.:-) Amúgy szerinted pl. József Attila vagy Petőfi Sándor rövidke életének melyik az a mozzanata, amit be kell magolni a könyvből, holott egyetlen verséhez sincs köze?:-)
2017. márc. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
82%
A nagyszülőknek van igaza. Mindenben. Külön gratulálok, hogy csalásra neveled a fiadat. Annak is, aki szerint ez helyes.
2017. márc. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
28%

"2-es vagyok miert is lettem lepontozva?"

Mert már 20 évesen gusztustalan csaló vagy és szerinted begyöpösödött, aki nem

2017. márc. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Anno engem a sírba lehetett volna kergetni azzal, hofy " dehát hogy lehetsz földrajzból négyes, mikor azt csak meg kell tanulni?" Azt gondolom, h az a jó, ha kialakul egy gyerekben vmi alapvető igény a tudásra, és bizonyos szintű általános műveltségre. De ha vannak őt különösen érdeklő tantárgyak, akkor belefér az, h a többi tantárgy kárára mélyedjen el azokban. Ami a maximális szabadságot illeti, én a korának megfelelő lötelességek teljesítése után biztosítanám neki, például nem lesz attól kevésbé szabad egy kamasz, ha szombaton 1-2 órát arra szán, h kitakarítsa a szobáját, vagy segítsen a ház körül. A hangszeres tudás, és egyáltalán az amikor vki életének része a zene és annak minden potitívuma, nagy ajándék. Egyébként, bármilyen hihetetlen, kötlzelebb áll a matematikához, mint az irodalomhoz. Kár, h nem ajánlottatok fel neki más hangszert, lehet, h lett volna olyan, ami érdekelte volna.
2017. márc. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 piroska és a farkas ***** válasza:
93%
Kiegészíteném annyival, h puskázásra sosem bíztatnám a gyerekem. Vállalja fel, h az adott tantárgyból kettes szinted tud, nem érdekli jobban, de legaláb tisztességes. Ha ketes szintre sem lenne képes mondjuk annyival, h legalább órán figyel vagy egyszer átfutja az anyagot, ott akkor talán mégsem beszélünk olyan jó képességekről.
2017. márc. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk az egyetemi fizika úgy kezdődött, hogy felejtsünk el mindent, amit gimiben tanultunk. Az alapokról egészen máshogy építették fel a dolgokat.


Jártál mérnök szakra, vagy csak elképzelésed van róla?



Szerintem sem rossz, ha a reál tárgyakra koncentrál, de ha jó agya van, az órán elmondottakból egy 4est össze lehet szedni. Ott azért figyeljen már, ha külön nem is tanul.


Annyit változott a rendszer az elmúlt 20 évben.. oké, most lehet duplázni a pontokat, de az ő idejében lehet, hogy eltörlik. Akkor pedig mit fogtok csinálni? Számolják majd a sok 2est meg hármast hozottpontokként meg az érettségi jegyeket..


Remélem a nyelv is jól megy neki, én ezt teszem első helyre, utána az érdeklődésikörét erősítem.


Szerintem nem csinálod nagyon rosszul, de nem tudhatja mit szeret, ha nem próbálta. Mint az ételekkel. Egy hónap zenélés, ha nem jön be neki, abbahagyja.


Az általános műveltség szerintem is fontos, plusz a könyvek a szociális készségekben is fejlesztik a személyiségéről/érzelmi világáról nem is beszélve.


Nem tudom mennyi idős, de én 2 havonta egy könyvet olvastatnék vele. Ha gimis, a zabhegyezőt, ha általánosba jár harry pottert vagy a pál utcai fiúkat. Vagy valamk aktuálisat, amibe beleélheti magát.


Nem csak pénzt keresnie kell majd tudni, hanem barátságokat kötni és szerelmeket szőni, feldolgozni és kifejezni az érzelmeit, átérezni másokét. A könyvek segítenek ebben.


Én szeretem, ha valaki választékosan fogalmaz. Rossz volt hallgatni pár szaktársam, csodálkoztam, hogy ilyen okos srácok hogyan tűnhetnek ilyen sivár lelkivilágú embereknek. Pedig ők is hasonlókat éltek át, mint én, csak nem tudták kifejezni magukat.


Olvasson a kissrác, nézess meg vele pár fontos és tartalmas filmet, a szabadidejében meg csinálja a reáltárgyakat. Szerintem az edzésen van ideje haverkodni.

2017. márc. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!