Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Rossz lehet egy gyereknek...

Rossz lehet egy gyereknek nagyszülők nélkül?

Figyelt kérdés

Én imádtam a nagyszüleimnél lenni, amikor kicsi voltam, de még most is nagyon szeretek átmenni, bár nyilván már ritkábban tehetem meg.

Vannak olyan élmények, amiket szerintem csak a mamával/papával élhet át az ember.

A gyerekemnek az én részemről lesz ergy nagymamája, és ennyi. A párom apukája meghalt, édesanyja külföldön él, évek óta nem jött már haza, tehát ha a saját fiára sem kíváncsi, nem gondolom, hogy a kicsi kedvéért haza fog jönni, meg amúgysem olyan, mint amikor a gyerek bármelyik hétvégén átmehetne a mamához.

Az anyai nagymamája pedig másik városban él, de így is csak vele fog tudni találkozni, mert nem lesz senki más.

Volt, aki nagyszülők nélkül nőtt fel? Nem volt hiányérzete?


2016. júl. 25. 17:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Gyerekkoromban évente egyszer mentünk a nagymamámhoz (anyukám anyja) 1 napra. Igazából kötelességnek fogtam fel. Már vagy 5 éve nem voltam, nem tudok ott mit csinálni. 3-6-16-18 évesen is csak ott kellett ülnöm a kanapén és megkérdezték, hogy megy-e az iskola. Onnantól kezdve hazaindulásig figyelmen kívül volt hagyva a létezésem. Nem hiányzik. A többi nagyszülőm nem él.

Amúgy sosem volt hiányérzetem és nem vágytam rá, hogy nekem is legyen nagyim akihez lesóznak szünetben, mint a többi gyereket.

2016. júl. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
Én lényegében úgy nőttem fel hogy alig ismerem a nagypapáimat. Volt egy nagymamám aki meghalt mikor kicsi voltam. Így lényegében egy nagymamám van aki olyan amilyen. Ritkán látom. Így fogalmam sincs ezekről az érzésekről és elég nagy a hiányérzetem.
2016. júl. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

Mi is nagyszülők nélkül nőttünk fel.

Mami meghalt gyerekkorunkban, nagypapankat még szinte alig ismertük.

Nem volt hiányérzetünk,mivel nem is tudjuk mihez hasonlítani ,unoka mama kapcsolatát.

2016. júl. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%

Még az kimaradt.

Hogy ez a hiányérzet csak nektek szülőknek rossz, mivel nincs a gyermekeinek nagyszülei, és te tudod jól hogy milyen jó ha van egy igazi mami.

És persze az is rossz lesz nektek ha pl tinszorultok segítségre mint pld egy két órára vigyázzni kéne a gyerekekre és ilyenkor az ember nyugodt szívvel hagyná a nagyszülők és de mivel nincs így ti vagytok egyedül és nem a gyerekeinek. Gyerekeknek itt vagytok ti

2016. júl. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%

Nekem két nagymamám volt már csak gyerekkoromban. Mindkettő magának való, viszonylag nehéz természetű volt, ráadásul a gyerekeik között kivételt tettek és ez az unokákra is hatott. Sajnos ebben a kivételezésben anyám és apám is (mindkettő elsőszülött egyébként) a rossz helyen álltak. Így nem jutott túl sok nagyszülői élmény sem nekem, sem a testvéreimnek.

Ebből kifolyólag egyik nagymamámhoz sem kötődtem igazán. Így mondhatjuk, hogy nagyszülők nélkül nőttem fel. Biztosan jobb lett volna, ha másképp lett volna, de nem tudom mivel hasonlítani, nem lett hiányérzetem, nekem ez lett a természetes.

2016. júl. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
14%
Szia, már más generáció van.13 éves a lanyom, es nem akar menni a mamához, hiaba mondom neki..
2016. júl. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát...nem mondom, hogy rossz lesz neki, de én örülök, hogy megismerhettem a nagyszüleimet..sőt! még az egyik dédnagymamám is él, aki igencsak jó arc, bár őt sajnos csak évente 1x látom. Nyáron rengeteget voltam nagyszüleimnél, és mikor még kisebb voltam (4-5 éves) nyár végén megesett, hogy sírtam, hogy nem láthatom őket újra egy ideig. Azóta a nagypapám meghalt, de a nagymamámhoz hétvégente ellátogatok pár órára.

F/17

2016. júl. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
76%
Születésem előtt meghaltak...soha nem ismerhettem meg őket, és igen, nagyon is hiányzik, főleg amikor unokatesódat ládot a papájával, mamájával, és mindig olyan kedvesek, és jófejek, a papa és a mama szerintem olyan tag a családban, akinek tényleg mindent elmondhatsz, tudnak segíteni, és jó érzés velük beszélni...igaz, nem tudom milyen ez, de szerintem nagyon jó lehet...
2016. júl. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos utolsó nagyapámnak múlthéten volt a temetése :(( Mamáim rég meghaltak, úgyhogy nagyszülő nélkül maradtam :( Nem túl jó érzés, de szerintem jobb, mintha valamelyik szülő nélkül nőne fel 15/f
2016. júl. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Hat az biztos,hogy en nem tudom elkepzelni nelkuluk az eletet.mindket nagymamam,es a nagypapam(masik papamat nem is ismertem sajnos)szerves resze az eletemnek,attol fuggetlenul,hogy mar 18eves vagyok.napi szinten kapcsolatban vagyunk,hetvegenkent apam szuleinel vagyok(o masfel eve kulfoldon),hetkozben pedig anyum edesanyjaval,amikor nincs itthon(o is sokat jar kulfoldre)

Szoval szerintem ez egyeni,hogy kinek hogy alakult,hallottam valoban olyat is,hogy egyaltalan nem is beszeltek a nagyszulokkel mar.az biztos viszont,hogy nalunk nagyon szoros a kapcsolat.

2016. júl. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!