Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagyszülőt milyen jogok...

A nagyszülőt milyen jogok illetik az unokával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Találkozás, elvitel, ilyesmikre gondolok.

2017. ápr. 14. 15:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
HA nagyon akar valamit, akkor havi egyszeri egy óra látogatás a szülöknél
2017. ápr. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Miután ő nem kíváncsi rám/ránk, csak a gyerekre, és neki csak az elvitel jöhet szóba, én erre beintettem. Erre jött a hiszti, hogy neki joga van, meg az unokája és én nem tilthatom el.

Eltiltani nem akartam, mondtam, hogy jöhet ide, de ez neki nem tetszik...

2017. ápr. 14. 15:38
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Hivatalosan semmilyen.
2017. ápr. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

Elvinni nem vieheti el a szülö beleegyezése nélkül.


Ha netán bírósághoz fordul, ott is csak a szülökel történö látogatást ítélik meg indokolt esetben, amennyiben a szülö eltiltja a gyerektöl.

2017. ápr. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Egyszerű, természete emberi jogok, amelyek pozitív érzelmekre alapulnak és amelyeket nem kielégíteni nagyfokú érzéketlenségre vall.
2017. ápr. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem akartam vele kicseszni, mégegyszer hangsúlyozom. De... van bennem egy ilyen, ha ennyire nem kíváncsi rám, a páromra, meg a másik gyerekre, akkor azt az egyet ne akarja már elviszegetni úgy, hogy minket kikerül.
2017. ápr. 14. 16:40
 7/13 anonim ***** válasza:
5%

Szerintem, a gyereknek van joga ismerni, jól ismerni a nagyszüleit, teljesen függetlenül a szüleitől.


A gyerek nem tulajdon, akit elzárhatnak a szülők, és az nagy baj, ha a törvény tényleg nem adja meg a gyereknek a jogot rá.


A másik dolog, hogy nem lenne szabad olyan emberrel közös gyereket vállalni, akinek a szüleivel problémák vannak.

2017. ápr. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

7:

Utolsó részt el kellett olvasnom vagy 3x, mire megértettem, mit írtál. De igaz, én voltam a félreérthető. Szóval nem a párom szüleiről van szó, hanem az én anyámról.

Aki gondol egyet, hogy vinné a gyereket, mert 7vége van/szabin van, mittudomén, és ha nem adom oda, mert pl jönnek vendégek, vagy egyéb dolog van, vérig van sértve. Felajánlom, jöjjön át Ő is, erre közli, privátban szeretne lenni a gyerekkel kettesben, és én ezt nem biztosítom neki, meg ő utál itt lenni.

2017. ápr. 14. 19:24
 9/13 anonim ***** válasza:
15%

Nem tudom, hogy mekkora a gyerek.


De az biztos, hogy akármilyen is a nagyszülő, a lehető legtöbbet meg kell tenni, hogy a gyerek alaposan megismerhesse. Rengeteg tanul belőle, esetleg jobban értékeli a saját szüleit.


Nincs mit tenni, kinek milyen szülők jutottak, azokkal kell együtt létezni. Nem könnyű, de a gyereknek szüksége van a tapasztalatra. Örülni kell, hogy még él, és nem csak beszélhetsz róla. Utólag meg sokszor bánja az ember, hogy nem tett többet, komolyan.


Olyan dologban nem lehet pardon, ha pl. nem kapcsolja be a biztonsági övet a gyereknek, de a nem életveszélyes dolgokkal nem érdemes kekeckedni. Ez a család.

2017. ápr. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%
Így én sem engedném, a gyereknevelés nem így működik, hogy van kedve, viszi, de nem együttműködő. Ha ennyire nem tisztel téged, miket mond rólad a gyereknek? Mehet a bíróságra, de az is kötött láthatás lenne, nem ötletszerű.
2017. ápr. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!