Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Lehet h én vagyok a hülye, de...

Lehet h én vagyok a hülye, de miért kérdezi minden 2. ember hogy a nagyszülőt be fpgadja/segitse e stb?

Figyelt kérdés
Ez elsősorba nem a szülők dolga lenne h segitsék a saját szüleiket? Itt meg az unokák irják h a nagyi perelni akarja mert nem tartja el,meg mert az unoka párjának a szülei miért n fogadják be a nagyit... Nem értema dolgot.
2013. okt. 19. 13:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%

egy 80 éves nagyszülőnél azért a szülő is 50 felett jár már. Nyilván könnyebb az unokának, mint egy talán már betegeskedőnek...

Persze minden család más, erről általánosat mondani nem lehet.

2013. okt. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 yuda ***** válasza:
87%

Két nagyszülőt fogadtunk be(apai és anyai részről egyet-egyet), -van tapasztalatom.(már elköltöztek...)

Nem volt könnyű az együttélés, ezt aláírom.

Másrészről viszont az említett két esetben a megözvegyült öreg nem akart a saját gyerekéhez költözni. Jól ismerte őket és azt mondta, inkább neee. :)

2013. okt. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés. Szerintem sem az unoka dolga. Persze nyilván nem hagyhatja, hogy az utcára kerüljön, de nem is áldozhatja be érte a saját életét. Teljesen más életszakaszba vannak. Az anyukám gyerekkorukban megpróbálta, együtt éltünk az ő nagymamájával. Aki rendszeresen szerte széjjel hagyta a gyógyszereit (nem keveset) egyszerűen szellemileg már nem volt olyan állapotban 8x évesen, hogy erre figyeljen. Nem lehetett otthagyni vele minket, de be se zárhatta a szobába... Olyan folyamatos figyelmet igényelt, hogy ezt nem lehetett bírni hosszú távon.

Lehet, hogy a nagyszülő gyereke is már 50-es, de sokkal reálisabb, hogy ő fogadja magához az idős rokont, mint az, ahol már gyerekek vannak, és emiatt veszélyes is lehet.

2013. okt. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Utalok a nagymamammal elni mert a gyereknevelestol kezdve mindenbe beleszol.

Pl a hajszarito miert van a furdoben tegyem be a szobaba...

Kozel 70 eves, de nem hagyom magara! Olyan hazat vettunk ami nyari konyhas, az lesz megcsinalva az o lakasanak, a nagyhaz meg a mienk...

Sose hagynam magara barmennyire is nehez vele, de utolso eveit ne ugy elje, hogy sehol se turik meg vagy nincs hol elaludnia!!!

2013. okt. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%
4es! Minden tiszteletem a tied!
2013. okt. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Koszonom!
2013. okt. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
21%
Én kib..ám anyámatbis ne rajtam élösködjanek
2013. okt. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem nem kötelező senkinek. Vagy van ilyen törvény, hogy a szülő ráerőltetheti magát a gyerekére, és perelheti, ha az nem hajlandó eltartani? Én még nem hallottam. Amúgy ilyet még én sem hallottam, hogy az unokának kéne befogadni. De az én nagyszüleim otthonban éltek, vagy ápoló járt hozzájuk, és a szüleim is azt kérték, hogy ne tegyük tönkre pár évünket azzal, hogy őket ápoljuk erőnkön felül, ha arra kerül a sor. Még nem is nyugdíjasok, de már most kikötötték, hogy hozzánk nem jönnének. Őszinte leszek: nem bánom. Szerintem az nem élet, amikor abból állsz ki, hogy munkából rohansz haza, hogy pelenkázd az inkontinens anyádat, vagy a szellemileg leépülő apádnak magyarázd el 5 percenként, hogy te ki vagy és ő hol van, stb. Az ápolók azért jártak iskolába, hogy ezt megcsinálják.
2013. okt. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%

Dehogy vagy te hülye. Kicsit ideges lettél a sok ostoba embertől, van ilyen. :)


Az a helyzet, hogy a mai nagymama-nagypapa korosztály nagyon mocskosul bánt a gyerekeivel (akik kb. most 45-50 évesek). Kb. annyit sem törődtek velük, amikor kicsik voltak, mint egy rühös macskával. Ez részben a szoci bűne (mindenféle hülye gyűlések voltak, ahova kötelező volt elmenni), részben a 60-as évek vad lázdó anyukáinak-apukáinak problémáié.


Nos, ha valaki a gyerekével nem törődik, akkor törvényszerű és jogos is, hogy a gyereke előbb-utóbb elfordul tőle. Ez az elfordulás akkor is tart, amikor a papa-mama megvénülve megrokkan.


És itt jön be a képbe az unoka, akivel szintén nem törődtek a szülei (mert ezt látták és ezt kapták a saját szüleiktől), és akik betegesen vágynak BÁRMIFÉLE szeretetre. Mivel a nagyi-unoka viszony kissé más érzelmi színezetű, mint a szülő-gyerek viszony, ezért az unoka "önként" felvállalja a nagyit, titokban vágyva arra, hogy majd most megkapja azt a szeretetet, amit annyit nélkülözött.


Illetve van egy ocsmányabb verzió is (és a kettő általában szövődni szokott): amikor az szülő a gyerekére löki a felelősséget, mert a szülőjét olyannyira utálja, hogy nem hajlandó felvállalni a törődésével járó felelősséget (értsd: velem se törődött, én sem törődök vele).


Nagyon-nagyon csúnyát mondok, de nem ok nélkül: csak az fogadja be a nagyszülőjét, akiT tényleg szeretett a nagyszülője, és akinek van esélye arra, hogy örököl is utána. Különben akkora terhet vesz a nyakába, hogy belegebed, testileg is és lelkileg is. Az egyételmű, hogy a saját életét akár hosszú időre is elkaszálhatja a nagyi pátyolgatása a sírig (lásd: saját párkapcsolat, saját család, saját fészek, gyerek élet stb. lehetősége).

2013. okt. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Lehet a gyerekei már meghaltak.
2013. okt. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!