Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Van olyan, aki falusi szülőt,...

Van olyan, aki falusi szülőt, nagyszülőt magához vett nagyobb városba vagy a fővárosba? Hogy bírták/bírják ők ezt?

Figyelt kérdés
2013. szept. 25. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi magunkhoz vettük a férjem mamáját. Mondjuk itt ő kérte, özvegy lett, és félt egyedül falun, ráadásul beteg volt, tudta, hogy maximum pár hónapról van szó. Én gyesen voltam, innen könnyebben megoldottuk az orvoshoz hordását, elszórakoztatta a gyereket, amíg én rendeztem a lakást, főzést. Másfél évig élt velünk, és bár én közben visszamentem dolgozni, azért panelban nagyobb biztonságban érezte magát, és nem volt egyedül.

De nyilván más lehet a helyzet, ha muszájból kell mennie az idős embernek, esetleg akarata ellenére.

2013. szept. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk faluról került mamám megyeszékhelyre. Először nagyon megviselte, de már beletörődött. Ha nem hoztuk volna el, már nem élne. Legjobban a családi sír hiányzik neki (férje, fia). Mivel elég rossz állapotban van, és 1 óra kocsival az út, általában csak halottak napján visszük el.
2013. szept. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Párom nagymamája költözött be faluról városba párom szüleihez.Bár ő akarta,de nem angyon birja.Így télen városon van,nyáron otthon falun.
2013. szept. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
Mint a "szakmai" részében is picikét jártas mondom.A legnagyobb probléma minden idős embernél, h nincs mit csinálnia.Fölöslegesnek érzi magát, a nyugdíjazás után már nem kell dolgoznia, megszakadnak a kapcsolatok.Marad család.És, h életcélt találjanak neki.Legyen elfoglaltsága, mindegy, ha "csak"a virágok öntözése, de az ő feladata és fontos.Néhány éve a falurombolás keretében Romániában a faluról, tanyáról betelepítették az időseket a városba.Pár év múlva mindenki meghalt, és nem azért mert beteg volt.Nm volt miért élniük.Nagy toleranciával kell kezelni őket.
2013. szept. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsónak teljesen igaza van. A férjem nagyszülei 85 és 88 évesek. A tata 90%-ban vak, cukorbeteg, szívmegnagyobbodása van, a mamának magas vérnyomása, gyomorfekélye, epeproblémái, stb. És ők látják el az otthoni teendőket. A mama minden nap főz, ellátja a tyúkocskákat, tesz-vesz a kertben, mos a tatára (tudjátok olyan régi félautomata géppel), a tata pedig fát vág, metszi a szőlőt (gyakorlatilag vakon), és mindig találnak valami munkát. Messiásként várják a dédunokákat, komolyan attól tartunk, hogy ha lesz dédunoka beadják a kulcsot, mert már csak azt várják, hogy nyugodtan tudjanak meghalni. Nem mondom, hogy nem látszik meg rajtuk a kor és a sok betegség, de belebetegednének, ha azt mondanánk nekik, hogy nem csinálhatnak semmit.
2013. szept. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 kelta válasza:
Szerintem meg tudják szokni a városi létet. Bár ha azt nézzük hogy a sok év, emlékek és barátok oda kötik őket mindig hiányozni fog nekik.
2013. okt. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!