Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nem tudom kiheverni a nagypapá...

Nem tudom kiheverni a nagypapám halálát (? )

Figyelt kérdés
Már 2014 óta halott a papám :( Minden nap gondolok rá, minden nap sírok és azt kívánom bárcsak még egyszer megölelhetném, vagy sakkozhatnék vele egyet vagy legalább csak lássam :( Sajnos mikor meghalt 13 éves voltam és elmentem a keresztanyumhoz, mert nem akarták, hogy lássam ahogy meghal :( Pedig ha tudtam volna megöleltem volna :'( Rákban halt meg és mióta elhunyt romlanak az iskolában az eredményeim, mivel azért tanultam, hogy örömet okozzak neki és legalább míg kijárom a 8. osztályt addig éljen és legyen boldog, de nem jött össze akkor 4-5 tanuló voltam, most épphogy a 2esért küzdök :( hogyan tudnám enyhíteni ezt a fajta fájdalmat?

2017. ápr. 30. 00:22
 1/8 padaman válasza:
88%
Igazán kevés dolog lehet amit egy nagyszülő elvárna az unokájától, de annál több amivel örömet csalhat az arcára. Már a puszta léted valami felbecsülhetetlen pluszt hozhatott az életébe. Minden mosolya a tied egy tükörképe, amit csak szélesebbre húzott az arcán a tudat hogy boldogságáért nagyobb igyekezettel veted magad a tanulásba, vagy bármibe ami büszkeséggel töltheti el, ha csak rád gondol. De ezzel tőle is kaptál valami igazán értékeset. Kitartást, szorgalmat, tudást. Az ösztönzést kaptad viszonzásul amivel leültél egy könyv elé a dolgozat előtt, ami segített hosszú órákon át készülni hogy megszerezhesd az 5-ösöd, amiért cserébe kiérdemelted a büszkeségét és a mosolyát. Örömet okoztál neki és cserébe az emlékével együtt ő ezt hagyta rád. Nem dobhatod el csak úgy. Össze kell szedned magad és megőrizni ami maradt belőle. Ez az amivel igazán megemlékezhetsz róla. Ha majd évek múltán visszatekintesz az elért eredményeidre, tudni fogod, hogy micsoda motivációt jelentett neked. Ha majd egyszer a gyerekeidnek azt mesélheted "ha nincs a nagypapám talán én sem igyekeztem volna ennyire". Szánd el magad, légy erős. Mert nincs az a tele sírt párna, és nincs az a temérdek könnycsepp ami szebben csengene ennél. És ő sem gondolta volna soha, hogy nem vagy rá képes.
2017. ápr. 30. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez egy nagyon összeszedett és szépen megfogalmazott válasz volt :') köszönöm!
2017. ápr. 30. 02:10
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
Amikor az én mamám meghalt,12éves voltam,aztán rá pontosan egy évre,ugyanazon a napon,a papám is meghalt. Szörnyű azóta is,de a papád tiszta szívéből szeretné ott fent,hogy tanulj.
2017. ápr. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
Elfelejteni soha nem fogod,ezt én mondom neked,aki kisgyerek kora óta látta a rokonait meghalni. Pszichológus tud segíteni,ne roskadj magadba!
2017. ápr. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Ez egy nagyon nehéz helyzet.Főleg ha ilyen jóban voltatok.A barátnőm úgy tudta feldolgozni a gyászt ,hogy kiment a papája sírjához és végleg elbúcsúzott tőle. Nem jár ki a temetőbe inkább a kirakott egy képet és oda tesz virágot és ott gyújt gyertyát.Nem biztos ,hogy neked is beválik de azért remélem tudtok segíteni.
2017. ápr. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azt mondtad 2014-ben halt meg, tehát 3 éve, az pedig a te korodban elég sok idő.

Mindenképp menj el egy pszichológushoz.

2017. ápr. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
44%
Ne rinyálj haj tanulj, ha akkor tudtál akkor most is tudsz!😠
2017. ápr. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 MinecraftSzerós válasza:
Nekem a nagymamám halt meg a szülinapomon és a nagypapám egy évre rá a szülinapomon ugyan úgy ;( Én se tudom iheverni...
2017. máj. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!