Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért csinálja ezt a mamám?

Miért csinálja ezt a mamám?

Figyelt kérdés
Ha vmit jol csinaltam (tegyuk egy dolgozatra vagy barmilyen feladatra) mindig a batyamrol kezdett beszelni, hogy jaaj a Bela is milyen ugyesen csinalta ezt, meg ha elmentem uszni akkor megkerdezte, hogy hogy egy az uszas. Mondom jol, meghogy x metert leusztam, erre felhozta, hogy a Bela azert biztos jobban uszik. Most hogy 2 hete ballagtam, osszejott a csalad, szuk korbol hivtam, akik szoktak is hozzank jarni es meg a baratom. Tesom, ahogy veget ert a ballagas az ebed elott elment a baratnoje ballagasara, hogy azon is reszt vegyen (mondom, megis a baratnoje menjen/nagyon jol esett de mit tudnek ellene tenni?/) az ebed utan olyan 4fele szepen nyugodtan beszelgettunk a kertben erre mamam felhozza tesom 4 evvel ezelotti ballagasat, hogy milyen szep helyen rendeztek meg az etteremben milyen jo volt a kaja, meg az erettsegije is jol sikerult (tobbre is kepes lett volna, nem szakitotta meg magat...) es mivel most fog diplomazni azt kellett volna csinalni, hogy egynapon tartsuk a ket jeles napot. Ahol persze batyam lett volna a kozeppontban(az o szemeben meg plane)... mikor felhozta a baratnojet, hogy milyen csinos meg okos meg biztos konnyen megy neki az erettsegi es milyen jo egyetemre fog menni (nem hulye a leany, 4es tanulo, de olyan nagy szakra nem megy, hogy ott hu de megkene szakadni) en (mielott nyilvanosan eltorott volna a mecses) bementem egy kicsit a szobamba egy uruggyel, es mar olyan rosszul estek a szavai, hogy mar kenytelen voltam sirni. A baratom bejott vigasztalni, hogy ne torodjek vele, mar oreg es az elso unoka (a lanya reszerol, marmint anyum) mindig okos, szebb/helyesebb, ugyesebb az o szemeben. Miutan kimentem, ugyanugy beszelt a tesomrol, de mar anya es nagybatyam is leallitotta, hogy most en miattam jottek es nem a tesom miatt. Jo, oke, felora mulva kezdodott minden elolrol es mar a baratom szolt ra, ha a batyam olyan okos, helyes, meg ugyes akkor megis miert nem kepes a huga ballagasan reszt venni, amikor szinte mindig a baratnojenel van, engem meg mar alig lat, mar szinte csak koszono viszonyban vagyunk. Erre mamammal osszeveszett es ma voltunk nala, hogy kibekuljenek. Kibekultek, es jott tesom, hogy mielott meg visszamegy a baratnojehez (es onnan vissza az egyetemre) meg elkoszon. Ugy volt, hogy en es a baratom mamammal megebedelunk, de hogy jott tesom neki is kellett teriteni, mamam amit mi nekunk szant kajat o reszere is elosztotta (nem ez zavar, hat egyen) es mar megint csak a batyam volt a tema. Megettuk a kajat elbucsuztunk es mentunk. A legjobban az zavart, hogy mig tesomat kerdezte az egyetemrol tolem meg azt sem kerdezte, hogy hogy ment az erettsegi es ez bosszantott fel (ezert irtam ki ma, mert ez igy anonimkent kikivantkozott magambol)

2017. máj. 14. 22:19
 1/9 anonim válasza:
100%
Nekem is hasonló a helyzetem. Nekem is van egy nővérem és a szüleim mindig csak őt istenítik. De gondolom azért, mert ő az első gyerekük. Vagy nem tudom. En se értettem soha.
2017. máj. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Fel sem tunik neki, sajnos.


Legkozelebb eloveszed a legkedvesebb mosolyodat, es amikor ujra ilyen lesz a helyzet, megjegyzed, de jo hangosan, hogy 'Mama, eszrevetted, hogy en is itt vagyok? Azt is eszrevetted, hogy most erettsegiztem? Esetleg nem akarod megkerdezni, hogy sikerult?'. Lehetoleg ugy, hogy mindenki hallja, hatha leesik neki, hogy neked ez rosszul esik...

2017. máj. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%

En ezt helyében elolvasnam neki . Lehet szandekosan sanyargat , lehet direkt ezzel akar többre sarkalni , vagy rosszindulatú. Ilyen is van.

Keptelenseg h ne legyen tudataban a viselkedesenek.,

2017. máj. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jo, kicsit hirtelen felindulasbol irtam. Szokott azert dicserni, hogy ugyes voltam, pl. Amikor eloszor voltam diakmunkan 16evesen, tesom meg 18evesen csak azert ment 2hetre dolgozni egy fesztivalra mert egy baratja vhogy elintezte, akkor mondta milyen ugyes vagyok, de utana megint elterelodott a szo.. :/
2017. máj. 14. 23:22
 5/9 Andizsuzsi ***** válasza:

"Tesom, ahogy veget ert a ballagas az ebed elott elment a baratnoje ballagasara" -akkor megis miert nem kepes a huga ballagasan reszt venni"


Döntsd el.

2017. máj. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire erdekel mami velemenye ? Ha nem, akkor keruld, ha igen mond meg neki nem erdekel mekkora buz1 volt a tesom es nem is akarok rola hallani 15/Ferfi
2017. máj. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanez ment, csak a velem egyidős, azonos nemű unokatesómmal.Engem is nagyon zavart, sokat sírtam miatta, aztán pont 18 éves koromban elengedtem a dolgot. Ha ennyire unokatesóm a minden, rólam meg csak akkor vesz tudomást, ha segítség kell neki, akkor én nem terhelem a jelenlétemmel, látogatásaimmal, telefonhívásaimmal. Az volt a vicc, hogy nem jutott el az agyáig, hogy nem a rabszolgája vagyok, akivel akárhogy viselkedhet, nem is értette, hogy miért hanyagolom, akkor sem, amikor elmondtam neki ezeket. Ott egye meg a fene, úgy voltam vele, az élet rövid, hogy olyanokra pazaroljuk, akik így bánnak velünk! Az ő vesztesége!
2017. máj. 15. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyanilyen nagyanyam, azzal a kulonbseggel, hogy a 3-4 evvel idosebb unokatestveremrol szol minden sztori.

Gyerekkorom ota ez van, pont ugyanez volt minden jelentosebb esemenyen. Konfirmalas, ballagas, erettsegi, foiskola, hazassag stb.

Minden alkalom az unokatestverem magasztaladarol szolt, akkor is ha az ove volt, akkor is ha az enyem. Ez kb az ahandekok tekinteteben is megmutatkozott, mig neki vette a draga arany nyaklancot, fulbevalot stb, en csak ilyen szar gagyi ajandekokat kaptam, vagy talan par ezer Ft-ot boritekban...oszinten? Nem is emlekszem pontosan, mert semmi maradandit nem kaptam tole. A legolcsobb lagszarabb utcai arustol vett muanyag agynemuhuzatot, meg ilyen sz..rokat kb.

Egyetlen egyszer nem jott el az elmult 10 evben meglatogatni hogy en hol es hogyan elek miutan a fosuli utan egy masik vagy azota mar 3. varosban kezdtem el dolgozni... 7 eve elek egyutt a ferjemmel, sosem volt meg nalunk, pedig a szuleim felajanlottak tobbszor, hogy elhozzak mikor ok jonnek.

De az i-re a pontot az tette fel, hogy nem volt hajlando eljonni sem az eljegyzesemre, sem az eskuvomre.

2 evvel ezelott mentem ferjhez. Akkor lattam utoljara nagyanyamat, mikor vittuk a meghivot, es kategorikusan kijelentette hogy O nem jon...


Hogy miert csinaljak ezt? Nem tudom, de mar nem is erdekel. Egyszer mikor evekkel ezelott szembesultem azal hogy mi van, nagyon rosszul esett, de nem mondtam el neki, nem hiszem hogy kulonosebben erdekelni. Mint mondtam, O magatol nem keres, nem lep kapcsolatba velem, en meg azert nem megyek oda, hogy emiatt pattogjak neki.

De nem is fogok senki figyelmeert vagy szereteteert pitizni. Kettonk kozul O volt a felnott sok-sok even at, O dontott ugy, hogy ezt az utat valasztja, nem tartott senki pisztolyt a fejehez hogy igy ajnarozza az egyik unokajat a masikat meg folyton mellozze, hat elfogadom a donteset, es elem a sajat eletem.

Javaslom ugyanzet neked is!

2017. máj. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mindig az elso gyerek a nyero, ez ellen nem lehet tenni de hogy ennyire tulzasba viszi es teged le sem xar, az mar primitivseg.. Hagyd a francba. 18 vagy, nem vagy a mamadhoz kotve. Nem kell nala ebedelni. Nalam is hasonlo volt a helyzet bar nem ennyire durvan, de mindig is a noverem volt a kedvenc..Aztan mikor mamam meghalt megis en locsoltam a viragot a sirjan, a noverem le sem xarta.. Nem kell ezert haragudni rajuk, ilyenek es kesz. Tudom h ez faj, de majd elmulik. Sokkal jobb dolgok varnak meg rad mint a mamad hidd el! ;)
2017. máj. 17. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!