Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Jogos mamam indulata? 16/l

Jogos mamam indulata? 16/l

Figyelt kérdés

Nagyszuleim velunk elnek. Papam mult ejjel dolgozni ment, tehat csak mama volt a masik szobában. Ejfel korul bejott, es elkezdett pampogni, amiert en meg fent voltam es filmet neztem. Az utobbi napokban beteg voltam, tehat itthon voltam es nem is voltam faradt. Raadasul szombat van ma, ertelemszeruen ha masnap iskola lett volna akkor lefekudtem volna 10-kor. De igy... raadasul baratnom unnepelte a szulinapjat, arra sem mehettem el, es a házunk ele jott es váltottunk egy ket szot persze ezert is kaptam.

Az nem baj, hogy o ugy vegighorkolja az ejszakat hogy meg a masik szobaba is hallani, es meg most, fel 11-kor is alszik.


2016. dec. 17. 10:33
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Ilyenek az öregek, nem kell vele foglalkozni, kivéve, ha arra kelt fel, hogy hangos a film. A horkolásról meg senki nem tehet.
2016. dec. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem volt hangos egyaltalan.

Arrol nem, de arrol viszont igen hogy nem megy kezeltetni.

2016. dec. 17. 11:00
 3/10 anonim ***** válasza:
6%

Gondolom belédköt mindenben, ahol tud. Ezen úgy tudnál változtatni, ha egy szőrös, pókhasú, kopasz hapsi lennél, amire nem sok esélyed van a jövőben.

Idővel rájössz, kik azok, akik valóban szerettek Téged fiatal korodban, a mamád nem az.

Bevallom, nekem is volt olyan rokonom, akitől irtóztam, ő se kedvelt engem, talán ez volt az alap probléma.

De mivel ők a nagyszüleid, nem hiszem, hogy beleszólhatnának a nevelésedbe. Főleg, hogy nálatok laknak(remélem nem az övék a ház, mert akkor gond van...)

2016. dec. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Dehogy jogos az indulata. (Kivéve, ha hangosan nézted a filmet, és zavartad.) Semmi köze hozzá, hogy mit csinálsz.


Miért élnek veletek?

2016. dec. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha esetleg hangosan szólt a film, akkor zavarhatta, de ha mondjuk fülessel hallgattad, akkor szimpla kötözködés. Ahogy a barátoddal való traccsparti miatti beszólogatás is csak sima kötözködés.
2016. dec. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
21%
Már bocs, de a horkolás nem egy betegség, azt nem lehet kezeltetni :D
2016. dec. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
30%
Ennyit el kell nézni egy öregedő nagymamának. Néhány kedves szóval le lehet szerelni, bocs mamika, máris alszom, de olyan érdekes volt a film... annyira sajnálom, hogy nem tudtam elmenni a barátnőm szülinapjára, csak pár szóra ugrottam ki, hogy megköszöntsem... nem kell mindent indulattal fogadni, ő már öregszik, örüljetek, hogy egészséges, mert eljön az az idő, amikor gondozni és ápolni kell. A horkolás nem betegség, nem lehet kezelni, öregkorban pláne nem. Valószinű orrsövényprobléma, magasabb életkorban nem szoktak hozzányulni már.Hány éves a mamád?
2016. dec. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló remélem csak viccelt. Megkeseríti anyum és az én életem is, tehát nemcsak erről a 2 fentebb említett példáról van szó, hanem több ilyen volt már.


Sajnos nem is egészséges.

2016. dec. 17. 19:08
 9/10 anonim ***** válasza:
58%

6-os!

Ostoba vagy, lehet kezeltetni. Nézz utána, kérlek!


Nem, nem jogos, dehogy az!

Nagymamám velünk él, és tudom, hogy miről beszélsz. Igen, kiakasztó tud lenni. Sőt. De akivel nem élnek a nagyszülei, az nem fogja megérteni soha.

Aki azt kérdezte, hogy miért él veletek? Nos, erre válaszolok helyetted, ha nem bánod: mert öregek. A szülők nem teszik az utcára, vagy nem hagyják magukra a saját szüleiket csak azért, mert idősek. Kissé feledékenyek, ami megbocsátható, de ha nyitva hagyják a gázt, vagy a vízcsapot, az azért elég nagy önkárt tud okozni. Muszáj rájuk figyelni, mert az ember ezektől függetlenül szereti őket.

Csak a szeretet mellett bennük is megvan az az idegesítő, szurkálódási vágy, hogy a tini unokáikba egész biztos, hogy naponta legalább tízszer kötelező belekötni. Mindegy, hány óra, van, mindegy, hogy tél vagy nyár, akkor is megkapod a magadét, mert ő az öreg.

Sajnos nagymamád a rosszabbik eset, a tipikus "ok nélkül belekötő" nagyszülő, akit kikerülni nem tudsz a közös háztartás miatt, esetleg kulcsra zárni az ajtódat, hogy ne tudjon bemenni hozzád az éjszaka közepén.

2016. dec. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%
Legyél vele tisztelettudó, de amúgy tojj a fejére. Egy vitából te nem jöhetsz ki jól. Se kezeltetni nem fogja a horkolást, se megváltozni nem fog. Annyira más világ volt az, ahogyan ő felnőtt, h le a kalappal azok elott, akik kepesek alkalmazkodni.
2016. dec. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!