Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A mamám nagyon megbántott,...

A mamám nagyon megbántott, most nekem mégis úgy kellene tennem mintha mi sem történt volna?

Figyelt kérdés

Nagyon összevesztem a mamámmal kb 1 hete, eddig is inkább változó volt hogyan jövünk ki egymással de most már nem tudok megbocsájtani főleg h bocsánatot se kér soha. Jön a szülinapja mamámnak és anyum már tervezi mi hogy lesz, de én nem akarok benne részt venni. Anya azt mondja ne foglalkozzak miket mond a mama mérgében, de már nem ez az első.

17/n



2017. jún. 27. 11:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Oké, és mit mondott vagy tett amit nem tudsz megbocsátani?
2017. jún. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Azon vesztünk össze h feljött mamám hozzánk és leverte anyum egyik orchideáját amíg én a konyhába voltam. Mikor megkérdeztem mi történt, letámadt h majd én összetakarítom, mit képzelek magamról, nem csinálok ugyse semmit meg ne is gondoljam h ő majd fizeti nekem a jogsit mint a bátyámnak(nem is szeretnék most jogsit, nincs is mit vezetnem). Erre én kitessékeltem az ajtón. Idén érettségiztem, több targyból emelten és nem volt már időm se energiám megint rendes diákmelót foglalni. Volt h minden nap lementem mamához locsolni meg borsót szedni, dzsemet főzni de ez persze mind semmi... Azóta nem beszéltünk, voltam nagybátyáméknál is segíteni, de a mama ki se jött a szobájából.
2017. jún. 27. 11:26
 3/15 A kérdező kommentje:
De mint írtam nem ez volt az első... 14 évesen elkezdett ütlegelni mert nem ettem meg a főzjét. Sírva szaladtam haza, akkor apumék nem is engedtek hozzá sokáig mert látszott az arcomon a keze nyoma... De anyu csak megbocsájtott neki de én már nem tudok.
2017. jún. 27. 11:31
 4/15 anonim ***** válasza:
95%

17 évesen elég nagy vagy ahhoz, hogy rendezd a konfliktusaidat. Ha nem akarsz menni a születésnapjára, amit tökéletesen megértek, akkor NE menj. Elráncigálni csak nem fognak. Ha a mama egyszer is megkérdezné, miért nem állsz szóba vele, miért nem látogatod, akkor veszel egy nagy levegőt, és megmondod neki, hogy azért, mert semmi szükséged olyan mérgező emberre, aki mind fizikailag, mint lelkileg bántalmaz.


Állj ki magadért!

2017. jún. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
9%
Hol érettségiztél te 17 évesen?
2017. jún. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Előrehozott érettségi? Ha a témához nem tudsz szólni és ennyire h*lye vagy akkor ne is írj inkább...
2017. jún. 27. 12:25
 7/15 A kérdező kommentje:
#4! Köszi az értelmes választ! Csak anyum rágja a fülemet h 'tudod milyen a mama, nem kell magadra venni' meg sok is lesz neki akkor a főzéssel munka ha én nem megyek besegíteni... De igazad van, nem megyek, nem érdemli meg.
2017. jún. 27. 12:28
 8/15 anonim ***** válasza:
92%
A témához nem tudok hozzászólni, de én is 17 évesen érettségiztem, utána lévő hónapban töltöttem be a 18-at, mivel nyári gyerek vagyok, és nem voltam évvesztes. Ilyen borzasztóan egyszerű, hogyan lehet 17 évesen érettségizni.
2017. jún. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%
Segítség kéne a mamának, rendben. De tudod a szívességet nem osztogatják, annak tesszük, aki megérdemli tőlünk. A mamád nem ilyen ember. Ne menj el, és szemernyi lelkifurdalásod se legyen! Mentél többször is, segítettél is, csak a sz@rt kaptad cserébe. Ne tűrd el!
2017. jún. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
84%

Milyen nagymama üti meg az unokáját??!! Meg azért mert nem eszi meg a kaját?? Jézusom. Elküldeném a bánatba aztán felé se néznék, hát mit képzel? Anyud is jól meg tudja mondani hogy neked hogy kéne, de ha őt ütné meg vagy beszélne így vele akkor már nem lenne ilyen. "Mama mérgében" és akkor ez mindenre kifogás? Biztos anyuddal is ilyen volt annak idején és ő se bírt mit kezdeni vele, csak ezt a béna magyarázatot sikerült összehoznia magának is. Kedves kérdező szerintem ne menj, és nem csak azért mert baromian nem érdemli meg a mamád, hanem azért mert az ilyen g*ciségnek nagyon mély nyoma marad az életedben, ami évekkel később vissza fog ütni, meg fel fog bukkani (esetleg később te is ugyanígy reagálsz majd valamire, mert ezt kaptad te is - nem tudatosan). Sajnálom hogy ilyen a mamád.

26/N

2017. jún. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!