Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ez lett egy felnőtt ember...

Ez lett egy felnőtt ember fejéhez vágva?

Figyelt kérdés

Sajnálom,hogy ide kell kiírnom, de sajnos senki sincs,akinek erről beszélhetnék, vagy aki objektíven látná a dolgot. A nagymamámék jó módban éltek sokáig. Aztán az egyetlen gyermekük (az én apám) elvált az anyámtól, és onnastól kezdve már csak apukám élt jómódban (ő munkálkodott a földeken), haza pénzt alig ad, de minden a mama nevén van! Mamától sosem kérdezi meg h hogy van, csak néha a levelekért jön haza. Van egy új nője, akit mama utál, de az apám neki a mindene.


Mindkét szülőmnek új családja van, én a nagyinál lakok, élek. Jól elvoltunk egészen mostanáig. Mostanában állandóan kritizál, piszkál, bánt,sértő megjegyzéseket tesz, mindnre van neki egy JOBB megoldása, mindenkinél okosabbnak hiszi magát mert ő mindent tud a rádióból meg a TVből. Az apukámmal való frusztrációját rajtam vezeti le, én vagyok neki a bűnbak,bármit teszek, segítek, neki semmi nem elég jó. Ezkb. 1 éve tart folyamatosan. Tegnap anyánál aludtam, meg ott volt összejövetel. Mikor hazajöttem magából kikelve kiakadt rám, hogy felé sem nézek. Nem voltam 16órát sem távol. Apa van hogy két hétig erre sem jön,(pedig kb 10perc lenne az idejéből) de engem leolt.

A tetőpont az volt, hogy most a fejemhez vágta, hogy ne várjak tőle pénzt, mert úgysem fogok abból semmit sem látni, ne várjak az örökségre.


Kiakadtam! Azt hiszi,hogy azért vagyok itt vele még mindig,mert az örökségre hajtok. Az agyam eldobom. Azért avgyok vele még mindig, mert sajnálom. Sajnálom hogy egyedül hagyta mindenki és hogy nem foglalkozik vele senki rajtam kivül.


Szeretem a mamámat annak ellenére,hogy mennyire felszínes,képmutató és gonosz,rosszindulatú. Nem csak más emberekkel, hanem velem és a hugommal is (aki anyánál él) akikre mindig számíthatott, de akkor is csak kritikát kaptunk. Úgy érzem nem bírom tovább és el kell hogy költözzek. gyomorgörccsel megyek el itthonról és jövök haza... Nyugtatót is szedek néha, máskülönben kikészülnék.


Beszélni nem lehet vele. Ő abban a hitben él,hogy a pénze miatt bármit megtehet, pedig ő már rég nem lát abból a vagyonból semmit. Érvelni, vagy meggyőzni szintén nem,mert én még mindig egy senkiházi vagyok, apukám az agy, meg arádió, tv, meg a szomszéd nénik.


Ui: jah, egy roskadó parasztházban élünk, ahol patkányok és csótányok tanyáznak hátul. Mama azzal a felmosóval töröl fel a konyhában, amivel a kerti járdát is fel szokta (csirkeszaros, kutyás,stb.). Hiába magyarázom el neki,hogy bevisszük a koszt a konyhába így, a válasz rá, hogy ő azt kicsavarja, meg amúgy is, náluk ez volt a szokás.. Ezzel lehet vitatkozni???


Tettem be a bankba pénzt,hogy pár év múlva kamatozzon és abból megcsináltassuk a házat(nyílászárók, festés,tető, stb.). De így, hogy apám bármikor kiveheti a házat alólam, akkor minek csináltassam meg?


Szerintetek maradjak,és tűrjem tovább a zsarnokságukat, vagy lépjek le ha van lehetőségem és sose nézzek vissza?


24/L



2016. jún. 25. 19:43
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Én már rég leléptem volba ha van pénzed hozza
2016. jún. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%
Én is elmentem volna már rég. Örökölni ha mamád nem írt külön végrendeletet az apád fog, nem te.
2016. jún. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
95%

Én is elmennék a helyedben. Talán elsőre nem szakítanám meg teljesen a kapcsolatot, de ha továbbra is folyamatosan azt kapnám h "bezzeg most meg itt is hagysz magamra" stb. (ami elég valószínű) akkor idővel már nem erőltetném a dolgot.

Szerintem eddig is bőven elég áldozatot hoztál a nagymamádért, és ha nem látja be hogy valójában nem veled van baja és hogy lelkileg mit okoz neked, akkor ez a helyzet nem fog változni, és csak a te egészséged fogja bánni.

2016. jún. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
És úgy amblock mi a véleményetek a helyzetről?
2016. jún. 25. 20:14
 5/12 anonim ***** válasza:
97%
Nem vagy megbecsülve. Egyszer még megpróbálhatnál vele beszélni, de ami nem megy, azt kár erőltetni. Mindig azt veszik szarba, aki tenne is a másikért. :(
2016. jún. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
98%
A lelepés a megoldás nem a gyomorgorcs és a nyugtatok!
2016. jún. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem is érdemes minél előbb lelépned. Azt írtad, hogy te szereted őt...de képes lennél ezt folytatni még éveken át? Nem ismerlek, de én tuti megutálnám előbb-utóbb az öreglányt.
2016. jún. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
97%
Neki sem teszel azzal szívességet, hogy tönkreteszed magad. Már rég el kellett volna költöznöd onnan.
2016. jún. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

persze hogy nem te örökölsz hanem a gyereke

aki egy felnött ember és böven el tudná látni a nagyit

csak kényelmesen a te nyakadba varja te meg repesve válalod

24 éáves fiatal nő vagy ha párod lesz meg gyereked akkor is ott akarsz lakni a nagyival a nyakadon egy romhalmazban...

az meg hogy egy olyan házba akarsz pénzt ölni ami a nagyidé aztán az apádé lesz...

ez már nem mulyasság hanem hülyesség

nölj fel és költöz remélem legalább valamilyen munkád van már

ne hagyd hogy a család kihasználjon

2016. jún. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Az nagyon igaz, h. ne kolts arra a hazra, amit ugysem te fogsz orokolni.
2016. jún. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!