Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Minden idős ember makacs és...

Minden idős ember makacs és önző 80 év felett?

Figyelt kérdés
Apám és anyósom viselkedését egyre nehezebben viselem. Bármit mondok jószándékkal, segíteni akarásból, mindig kötekednek, az ellenkezőjét szeretnék, amit én csinálok az sosem jó. Az utolsó szó mindig az övék. Ha segítség kell, mindig én alkalmazkodom , pedig nekik teljesen mindegy, mikor megyek el.

2017. júl. 28. 19:19
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Fogd fel a dolgot az ő oldalukról. Nekik már kevés van hátra és ha valamiben segítség kell, azt a gondot szeretnék minél előbb letudni, mert már nem érnek rá kivárni az időt. Ráadásul annyira beszűkült a világuk, hogy az a kis gond, ami náluk van, az ő világukban teljes felfordulást okoz. A kötekedés meg csak abból fakad, hogy nem szeretnék magukat teljesen kiszolgáltatottnak beállítani és így mutatják ki, hogy még ők is érnek valamit.
2017. júl. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
15%
Az oregeknel nincsen rosszabb es sajnos egyre tpbb van beloluk.
2017. júl. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
#2 te is az leszel egy nap...
2017. júl. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

Mondok valamit, úgyse fogja senki elhinni, pedig én eddig csak így láttam.


Minél tovább él valaki, annál önzőbb és makacsabb volt egész életében. Aki elég idős, láthatott már ilyen embereket. És ha még kárörvendő is, akkor még tovább fog élni, szerintem.


Szóval, onnan fogjuk majd megtudni, hogy mennyire voltunk, hogy meddig fogunk élni. Túl kell élni a gonoszságunk tanuit.


Hogy ez miért látszik így, nem tudom. De én még olyan nagyon öreg embert-asszonyt nem láttam, akiről mások -a fiatalabbak- ódákat zengedeztek volna, hogy milyen önzetlen és segítőkész volt. Kivéve a temetésen...

2017. júl. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon elgondolkodtató, amit 4-es írt. A mi családunkban is a jók mentek el először. Ennek az lehet a magyarázata, hogy a "jó" emberek nem akarnak senkit megbántani és nem mondják ki, amit gondolnak. Ez hosszútávon nem tartható, a lélek előbb-utóbb megbetegíti a testet.Ha ez így igaz, akkor nem számíthatok hosszú életre..., legalább nem megyek a gyerekeim idegeire és élhetik a saját életüket.
2017. júl. 29. 23:14
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

23.14.


Én meg arra gondoltam, hogy a mások problémával törődő, mások érzéseire érzékeny emberek több stresszel, problémával terhelik magukat. Benne van a személyiségükben, nem tudnak egyszerűen átnézni a másikon a saját érdekükben sem. Valahogy mintha nem csak a saját életükre fogyasztanák az energiájukat, az életüket. Nem is tudom, hogyan lehet pontosan kifejezni, az a baj.

2017. júl. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
80 felett már gyakori a demencia, ami dühökkel, kiabálásokkal is jár. A megrögzött szokások még megrögzöttebbekké válnak, türelmetlenek, minden azonnal kell, ráadásul gyakran hibáznak is már, akaratlanul elrontanak dolgokat, stb. Tehát nem biztos, hogy tehetnek róla, az agyuk működése is meggyöngülhetett. A helyes magatartás az, hogy nem vitatkozol velük, mert nincs értelme, de megpróbálod a saját itéleted szerint helyesen megoldani a dolgokat. És akkor mész segiteni, amikor neked jó. El kell hogy fogadják. Aztán ha rosszabbodik az állapotuk,akkor már ugyis mindig menni kell, ott kell lenni...
2017. júl. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkivel egyetértek.Nekem fél életem telik el a három idős emberrel való törődéssel. Anyám 80 éves demens, ő már otthonba került,őt heti 2 alkalommal látogatjuk, 7 éve kezdődött a probléma.Nagyon sok energiát vesznek el tőlem,közben úgy érzem, a szeretet ereje már sokszor kevés és egyre türelmetlenebb vagyok.Több időd szeretnék az unokáimmal tölteni, de igy nehéz. Nekem ez jutott, másnak más,majd az idő megoldja...
2017. júl. 31. 08:23
 9/9 anonim ***** válasza:
Sajnos a legtöbb igen. Párom mamája ráadásul még csak 70 éves.
2017. aug. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!