Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Minden idős ember ennyire...

Minden idős ember ennyire önfejű, makacs és akaratos?

Figyelt kérdés

Nem akarok kisregényt írni, ezért csak egy példa (de másik hatszázat is fel tudnék sorolni): nagymamám minden évben eljátssza, hogy rendelget 60 féle könyvet - ami egyébként kutyát sem érdekel és akkor velem "megbeszéli", hogy szerintem kinek melyiket adja karácsonyra. Hiába mondom el neki minden évben, hogy NE rendelgessen SEMMIT, pláne ne olyat, aminek SEMMI HASZNA, hanem beszéljük meg, hogy mennyi pénzt tud/akar költeni ajándékokra és abból én megveszem mindenkinek azt, aminek örülne, aminek haszna van.

Ennek ellenére megint elővett 8 féle könyvet és hogy melyiket kinek adja. Közben meg ott van az egyik nővérem, éppen lakásfelújítanak a párjával, így bőven elkélne hozzájuk a pénz. OBI-ban pl lehet ajándékkártyát venni, amit feltöltesz pénzzel és azt ő levásárolhatja. Mi 20ezret tudunk erre rátenni, milyen jó lett volna, ha a könyvek árát inkább ebbe fektette volna be.

Nem, nem vagyok könyv-ellenes, rengeteg könyvem van, imádok olvasni, de amiket ő rendelget, az senkit sem érdekelnek és DRÁGÁK! Mindegyik könyv legalább 6-7 ezer forint! És nem képes megérteni, felfogni, hogy azt a pénzt sokkal hasznosabb dolgokra is lehetne költeni, olyanra, aminek tényleg örül az ajándékozott!


Annyira felháborító, hogy bármit mondasz neki, egyik fülén be, másikon ki. Magasról tesz rá és azt csinálja, amit akar. Ordítani tudnék....


2013. nov. 18. 19:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
41%

Ez a példád eléggé sántít, mert pénzt nem illik ajándékozni, ugyanis ez CSAK annyit mutat, hogy nem is gondolt rá az illetö, hogy a megajándékozottnak mi lenne jó.

(Néhány kevés kivételtöl eltekintve).


Mellesleg a nagymamád úgy nött fel, hogy a könyv mindenkinek, mindig jó ajándék.

2013. nov. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
32%
Ilyenek ezek a zöregek! Ahelyett, hogy valami tecchalott állapotba izénék magukat, amibe a nyugdíjat aggyák neki, de nem tuggya elkőteni, folyamatosan borsot tör a nyugdíjára jogosult unoka orra alá! Pfúúúújjjj! Rohdékok!
2013. nov. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem pénzt kapnának ajándékba, hanem falicsempét, parkettát és a többit, amit a kártyára töltött pénzből vásárolnak. És aki újított fel valaha is lakást, tudja, hogy ilyenkor minden forint számít, úgyhogy eléggé pénzkidobás 6-7 ezer forintos könyveket ajándékozgatni, amit soha a büdös életben nem fog kinyitni egyikünk sem, mert olyan téma, ami még csak nem is érdekel minket.
2013. nov. 18. 20:26
 4/17 A kérdező kommentje:
Én kérek elnézést, hogy nálunk olyan ajándékot szokás venni a másiknak, amiről tudjuk, szüksége van rá és/vagy örülne neki. Sosem ajándékoztunk felesleges porfogót, plüss állatot, képkeretet és hasonló tucat ajándékokat, amiknek semmi értelmük.
2013. nov. 18. 20:28
 5/17 anonim ***** válasza:
42%

#1- Nincs igazad.

“pénzt nem illik ajándékozni, ugyanis ez CSAK annyit mutat, hogy nem is gondolt rá az illetö “ – Pont, hogy sok esetben a legmegfelelőbb megoldás ez, mert olyan szakadékok vannak adott generációk között ( például nagyszülők-unoka ), hogy ilyenkor jelképesen átadja az ajándékozó az ajándékozottnak az eszközt, amivel ő szerette volna megvenni az ajándékot, csak épp belátja azt, hogy célszerűbb a másikra bízni a választást, mintsem olyasmit venni, amivel a másik még unalmában sincs mit kezdjen.

Az én nagyszüleim is így tették és szó sem volt arról, hogy nem törődnének velem.


A kérdésre válaszolva, vannak változtathatatlan személyek akár fiatal korban, akár idős korban.

2013. nov. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
58%

Nem a te pénzed! Azt csinál vele, amit akar. És szép tőle, hogy rád akarja költeni.

Persze nem kötelező örülni neki...

2013. nov. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
70%

Látom itt sokan félreértelmezik a kérdést.


Nem arról van szó, hogy valaki nem becsülné a pénzt vagy a szándékot.


Egyszerűen ha valaki tudatában van annak, hogy már nem tud lépést tartani a másik igényeivel, akkor nem próbál erőltetetten ragaszkodni a saját elképzeléséhez, hanem rugalmasan kezelve a helyzetet belátja azt, hogy attól, mert nem közvetlenül ő választja ki az ajándékot, attól még a szándék megmarad és értékelhető.


Nem értem miért kell mindent sértésnek venni, amit a fiatalok mondanak az idősebbekről/idősebbeknek.

Attól, mert valaki adott életkorral rendelkezik, még nem jelenti azt, hogy se szólni nem lehet hozzá, se elmondani egy véleményt.

Az utolsó dolog amit akarok, ha megérem majd az idős életkort, az az, hogy ilyen befásult és merev gondolkozásúvá váljak, mint amilyenek sokan.

Az életkor tegye az embert bölccsé , nem pedig makaccsá és korlátozottá.


@csak Cuni - Gyakorold még keményen a szövegértelmezést.

2013. nov. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
10%
Valljuk be:még mindig a könyv a legolcsóbb és egyben a leghasznosabb ajándék.Nálunk fel van jegyezve, kinek, milyen írótól, milyen könyve van meg és az ajándékozásoknál megvesszük azt ami még nincsen meg!Nem szeretek pénzt adni ajándék helyett senkinek,mert az nem okoz maradandó emléket!Mi volna ha segítenél a nagymamádnak szortírozni,hogy a családtagok és te milyen könyvet szeretnél? Esetleg dedikálhatna nektek egy pár olvasnivalót arra az időre amikor már ő nem lesz?!!!!
2013. nov. 19. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Akkor harmadjára is leírom, hogy minden könyv amit rendelget, 6-7 ezer forint, és nem "normális" könyvek, hanem az a readers digest-es, ahol olyan témájú könyvek vannak, ami kutyát sem érdekel. Mint írtam, én is imádom a könyveket, szüleimnek is összeírtam, hogy miket szeretnék. De pont ezt pofázom, hogy nagymamám nem képes felfogni, hogy HASZNOS ajándékot adjon, olyat, aminek örül a másik és ehhez SZÁMTALANSZOR felajánlottam már a segítségemet! Megmondtam, hogy ne rendelgessen könyveket, hanem mondja meg, mennyi pénzt szánna rá és ABBAN AZ ÉRTÉKBEN veszünk olyat, amire SZÜKSÉGE van az illetőnek. Ezt komolyan háromszor kell leírnom, hogy a többség felfogja mi a gondom? Nem azt akartam, hogy pénzt adjon ajándéknak, hanem hogy a b__zi könyveire szánt pénzből olyat vegyünk és azt adjuk szüleimnek, nővéreméknek, amire szükségük van.
2013. nov. 19. 10:11
 10/17 A kérdező kommentje:

Évek óta mondogatom neki hogy ne rendelgessen, hanem beszéljük meg mennyi pénzt szán ajándékra és ÉN ELMEGYEK MEGVENNI és ő azt odaadja. Mert értelmetlen, ablakon kidobott pénz az, amit ő csinál! Apumnak is új telefont veszünk karácsonyra nem kevés összegért és milyen jól jönne ahhoz is az a 6-7 ezer forint, amennyiért neki vett egy olyan könyvet, amit életében nem fog kinyitni! És akkor azt a telefont lehetne KÖZÖSEN ajándékozni! ÉS NEM PÉNZT kapna, hanem TELEFONT! Ugyanígy nővéremék: nem pénzt kapnának, hanem a lakásfelújításhoz ANYAGOKAT! Másik nővéreméknek is az ajándékaiba beszállhatott volna azzal a 6-7 ezer forinttal és máris egy még jobb minőségű késkészletet tudnánk venni ahelyett, amire nekünk futja. Nem értitek? Még mindig nem?

Komolyan, néha az az érzésem itt, hogy ferdén sem lehet nézni egy idősre, mert az maga a szent, nemhogy még negatívan minősíteni valamely cselekedetét.

2013. nov. 19. 10:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!