Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Meghalt a Papám, holnap lesz...

Meghalt a Papám, holnap lesz a temetés. Nem fogom kibírni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sajnos a nagypapám már nincs közöttünk. Nagyon sokáig velünk volt,de az utsó félévét már teljes szenvedésben töltötte. Szépen csendben a kórházban ment el.Júliusban veszítettük el Őt. Holnap lesz a temetés. Ritkán sírok,de akkor nagyon. Üvöltök,csapkodok,hüppögök,nem kapok levegőt,pánikolok és nem bírok magammal. Tudom,hogy a temetést nem bírnám ki sírás nélkül. Még egyáltalán nem dolgoztam fel. Mondjuk szerintem nem is fogom tudni. Ő az első családtagom,aki elment. Eddig egy temetésen voltam, az egyik barátnőm apukájáén. Mivel nem ismertem az apukáját,nem annyira viselt meg. A legrosszabb egyébként,hogy egyáltalán nem számítottunk rá,hogy meghal. Ugyanis este 6-kor a nagybátyám bement hozzá,és teljesen jól volt. Evett,ivott nevetett,viccelődött,és 10 órakor jött a telefon... Illetve mégegy kérdés. A Mamám is ott lesz,és szerintem teljesen ki lesz,ugyanis 60 évig együtt éltek,és mostmár egyedül fog. És a Kérdésem,hogy Én is fel leszek zaklatva,de Őt szeretném megnyugtatni. :(

Normális válaszokat köszönöm,kioktató kommentekre nem vagyok kíváncsi,így is elég most ez nekem. Mennek a zöldmancsok a normálisoknak.



2017. aug. 13. 21:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
82%
Én egy kicsit voltam idősebb mint Te, (16) amikor meghalt az apukám. Emlékszem ordítottam a temetésen, napokig depis voltam 15 kilót fogytam pedig eleve sovány voltam. Nekem az segített feldolgozni hogy valahányszor eszembe jutott próbáltam a szép emlékekre gondolni. Nem arra gondoltam amikor eszembe jutott hogy már nem láthatom hanem olyanokra amik kedves emlékek pl felidéztem ahogy tanított vezetni, amikor táncolt velem a sulibálon, amikor elvitt kirándulni. Csupa olyan dolgot gondolj ami szép emlék vele kapcsolatban. Illetve nekem az is segített hogy kimentem hozzá a temetőbe amikor csak tudtam és beszéltem hozzá. Úgy mintha még mindig élne. Elfelejteni sosem fogod de ez így van rendjén. De hidd el a szívesen örökké élni fog. Kitartást és részvétem :(
2017. aug. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
67%

Szia! Részvétem! Én 13 éves voltam mikor apukám meghalt, pont annyi idős mint te most. Akkor a temetés előtt nagyon sokat sírtam, kiadtam magamból,soha nem szégyelltem hiszen a gyás nem az. Érdekes módon a temetésen nem jöttek a könnyek, még mondták is,hogy ez a kislány milyen jól viselte az apja temetését,nagyon erős gyerek,viszont én haragudtam magamra. Haragudtam,mert úgy éreztem,hogy érzéketlen vagyok,vagy nem szerettem őt eléggé amiért nem tudtam ott a temetésén sírni,de nem erről volt szó. Egyszerűen a szervezetben olyan biokémiai folyamatok zajlanak le ami minden emberber máshogy érvényesül,tehát az hogy ki mikor hogyan dolgozza fel ezt az nagyon komplex és nehéz is megmagyarázni. Ebből azt akarom kihozni,hogy bárhogy is érzel most, bármit is gondolsz ne szégyelld és azt sem ha úgy érzed gyenge vagy.


Én is azt mondom,hogy esetleg bevehetsz egy gyerekek által is használt természetes nyugtatót (patikában így kell kérni)temetés előtt,de szerintem azt megbánnád,ha nem mennél el a temetésre. Később amikor már a gyász csillapodni fog lelkiismeret-furdalásod lesz és sajnálni fogod hogy szeretett papád temetésén nem jelentél meg. A család ilyenkor még összetartóbb tud lenni. Egyfajta támaszt adhattok egymásnak, erre a mamádnak is nagy szüksége van. Kitartást kívánok!

2017. aug. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a választ,de tényleg. Nagyon sokat segítettetel. :) köszönöm. Most ráadásul amikor a legjobban szükségem lenne a barátaimra otthagyott a mélygödörben 3. :( kedves 10-es. Neked pedig csak annyit mondanék,hogy azért írtam oda a zöld-kezet,mert vannak aberrált,retardált állatok akik jönnének kommentelni,hogy kamuzom vagy valami,ezért írtam,hogy hátha tudom ösztönözni az embereket,hogy lelket öntsenek belém.
2017. aug. 13. 23:01
 14/15 anonim ***** válasza:
78%
Neked elég nyugtató tea keverék is !
2017. aug. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Kicsivel több mint 6 év után ugyan ebben a cipőben vagyok mint te... holnap lesz a papám temetése, csak annyi "különbséggel", hogy én attól félek hogy valaki rosszul lesz a temetésen. Gondoltam rákeresek mikkel nyugtatják magukat az emberek ilyenkor, és megtaláltam ezt a kérdésedet. Utólag is részvétem, és ha látod ezt a válaszomat még, akkor kívánj a családomnak szerencsét holnapra kérlek
jan. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!